Şimdi Ara

Turbo Boost teknolojisi çalışmıyor ya da bir yerde hata yapıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Laptop ta i7 2670qm var turbo boost u internet sitesinden indirdim(22 mblık bi setup dosyası var o) orjinalı 2.2 Turbo boost la normalde 3.1 e kadar çıkıyormuş ama prime95 ile bilgisayar cpu sunu %100 yaptım fan kafayı yedi ama 2.2 den yukarı çıkmadı. Nerde yanlışım var ya da yanlışım var mı ?

• Bios da turbo-boost ile ilgili ayarları kontrol edebilirsiniz.
    Bios güncellemesi yapabilirsiniz.
    İşlemci sürücüsünü kurmayı deneyebilirsiniz.

Ayrıca CPU-Z programı ile işlemcinizin davranışını kontrol edebilirsiniz.
  • Benim yaptıklarımda bi problem yok yani? O 22 mb lık setup dışında ekstra bişey kurmama da gerek yok? (Gerekli updateler yapıldı zaten)
  • Hah yapmaya başladı ama bu sefer de max 2.7 oluyor ama özelliklerinde max 3.1 diyordu bunun nedeni ne olabilir ?
  • Üzerinden zaman geçmiş ama belki başkaları faydalanır 2 ve 4 çekirdekli işlemciler turbo boost yaparken belirtilen maksimum hıza sadece tek çekirdeğe yüklenirken çıkar, çift çekirdekliler ise ikisine de yüklenirken genelde 100-200 mhz daha aşağısında kalır, 4 çekirdeklilerde de çift çekirdeğe davranışı böyledir, dördüne birden yüklenme durumunda ise bir kademe daha aşağıda kalır maksimum hız. Ki pratikte de sadece tek çekirdeğe yüklenmek için çoklu çekirdek desteklemeyen bir işlem açılması gerekir. Bu nedenle sizin işlemci tam rakamları bilmiyorum ama çift veya dört çekirdek için maksimum olan 2.7'yi pratikte geçmiyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.