Şimdi Ara

Tunç Soyer: Kürtlerin anadilinde kamusal hizmet isteğini Ankara’nın insafına bırakamayız (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: amadeus99

Tunç Soyer bunu dedi diye basıyorsan haberin olsun bu zaten devlet tarafından uygulanıyor

Yani zaten var.

Şaka mısınız siz ya?

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A98986428 -- 23 Haziran 2020; 16:34:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A98986428

.

Alıntıları Göster
    Bir bakın bakalım öyle bir röportaj gerçekten yakın zamanda var mı?

Yoksa seneler önce Kıbrıs'da referandum yapılırken verdiği röportajı şimdi yapılmış gibi yayınlayıp çarpıtmışlar mı?

Havuz medyası ve trollere inanmayın araştırın.

Bu başlığı ve saçmalığını şuradan anlayın.

Belediye pkk'nın kınamasını reddetti yazmışlar. Eleştirmek için. O teklifi getiren özürlüyü dövmemeleri ayıp olmuş.

Pkk tüzel kurum mu Türkiye cumhuriyeti tanıyor mu belediye kınama bildirisi yayınlasın. Yayınlasa suç.

Evet bu adamlar bu kadar gerizekalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 3 Kasım 2019; 17:56:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Extralarge

Bu adama bir türlü ısınmadım. Yani bana hiç samimi gelmiyor. Umarim bir dönemden fazla kalmaz. Izmir de zerre ilerleme yok. Bu kafaylada olmaz.
    Bakın bu doğru eleştiri İzmir trafik ve toplu taşımada ciddi sorunlar yaşıyor.

Bunları mutlaka çözmesi lazım. Yanlış bir sistemde eksik vagonla perişan ettiler. Bu da halen çözemedi.

İmamoğlu metrobüs konusunda kriz olan yerleri hemen halletti oysa.

• Mansur Yavaşı çıkar geri kalanı hdpye koysan sırıtmaz.
  • Troll konuşmayı cımbızlamış, Kürt lafı duyulunca forum da galeyana gelmiş. Burada yanlış bir şey yok. Türkçe bilmeyen Türk vatandaşları veya geçici süre için ülkemizde bulununlar ( mülteci vs.) adına kamusal hizmet binalarında o kişilerin anadili kullanılmalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-481916DD1 -- 3 Kasım 2019; 18:13:33 >
  • Tunç Soyer'i anlamış değilim.
    Aziz Kocaoğlundan kurtulalım dedik bu adam da nedir?

Seçim günü İzmir, CHP'yi farka götürürken Tunç Soyer sanki 90+2'de gol atıp süper kupayı almış gibi seviniyordu.
    Sanki CHP ilk defa kazanıyor.

videosu:https://www.youtube.com/watch?v=hF4nr3oMB9M

Seçimi kazandı eyvallah..
    O zamandan bu zamana izmirde değişen ne var ?
    veya
    İzmir'in sorunlarını konuşmak yerine garip garip sanki ülkenin başına yeni bir rejim getirmiş veya Kanada gibi bir ülkede yaşadığını düşünerek bisikletle vs poz vermeler..

Adama garezim yok ama İzmir iyice bok çukurun dönmeye başladı. Körfez ince ince kokusunu sarmaya başladı.
    Aydın - Çanakkale Yolu çevre yolu her akşam kilit oluyor. Trafik kol gibi oldu..

Otur İzmir'in sorunlarına bi kulak ver. Sen sadece İzmir'in belediye başkanısın. Kürtçe vs. gibi açıklamalar yapacak kadar gücünde yok seviyende.

Oturup Mansur Başkan'dan örnek almayı da deneyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ment -- 3 Kasım 2019; 18:51:19 >

• İzmirliler söylesin varmı bir ilerleme sanmıyorum adam İzmiri ihya etmiş gibi uluslarlarsı ilişkilere falan burnunu sokar olmuş hadsiz.
  • Tüm partiler midemi bulandırıyor. Ben de bir dil uydurayım onu konuşayım ve çocuklarım da kamusal alanda bu dille hizmet alsın. Gerçekten artık sıktı bu konular. Bir gün Türkler patlayacak da ne zaman merak ediyorum.

Son 4 seçimdir de oy kullanmadığıma ziyadesiyle memnunum. Yoksa içim içimi yerdi.

• wa$abi kullanıcısına yanıt
    Bir arkadaşım güneydoğu turuna çıktı. Döndüğünde Türkçe konuşanın çok az olduğunu herkes kürtçe konuştuğunu söyledi. Hatta Güneydoğunun tamamı, doğunun belli kesimlerinde kürtçe hakim dedi. Bilmiyorum onun yalancısıyım. Oraya gezmeye gidenlerden de buna yakın duyumlar aldım. Yane bence boşuna uğraşıyoruz. Adamlar derinden derinden geliyorlar. Yıllar sonra bu ülkede Kürtçe 2. anadil olursa şaşırmam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ducatine

Bir arkadaşım güneydoğu turuna çıktı. Döndüğünde Türkçe konuşanın çok az olduğunu herkes kürtçe konuştuğunu söyledi. Hatta Güneydoğunun tamamı, doğunun belli kesimlerinde kürtçe hakim dedi. Bilmiyorum onun yalancısıyım. Oraya gezmeye gidenlerden de buna yakın duyumlar aldım. Yane bence boşuna uğraşıyoruz. Adamlar derinden derinden geliyorlar. Yıllar sonra bu ülkede Kürtçe 2. anadil olursa şaşırmam.
    Bir arkadaşına gerek yok. Batıda şehirlerde kürt yoğun mahallelere bak hep kürtçe konuşurlar. Bana açık açık söylüyorlar biz kendi mahallemizde bu türkçe konuşmayız diye. Bazı genç ve yeni yetişenler hariç çoğu bilir. Adamlar zaten ayrı ayrı yaşamazlar bir mahalleye toplanırlar.
  • Benım anadilim Hintçe olsa ne olacakdı neden herkes K.rtleri düşünüyor da saatçi zencileri düşünmüyor sonuçta onlarında anadilde eğitim ve kamusal hizmet haklı var

• quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

Benım anadilim Hintçe olsa ne olacakdı neden herkes K.rtleri düşünüyor da saatçi zencileri düşünmüyor sonuçta onlarında anadilde eğitim ve kamusal hizmet haklı var
    Birader anadilde eğitim ile kamusal hizmet bambaşka şeyler.

Örneğin Antalya valiliği Rusça, Alanya kaymakamlığı Almanca ve İngilizce kamusal hizmet veriyor.

Adamın söylediği şeyde en ufak bir sıkıntı yok. Tamamen troll üfürmesi.

• quote:

Orijinalden alıntı: RevengeRain

Soyer, İmamoğlu normal şartlarda HDP dışında siyaset yapamayacak olan, bomboş şişirilen ve birkaç seneye unutulacak isimler.

İmamoğlu da sönecek, balonun hızlı şişmesi sönmeyeceği anlamına gelmiyor.
    Öyle deme adam bisiklet sürüyor ama!

• Bu belediye başkanlarının alayı da aynı birşeyin laciverti. Şehrinizin ilçenizin sorunlarıyla ilgilenin ilk önce.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.