Şimdi Ara

Tüm Zamanların En Kapsamlı CPU İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
2.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Tüm Zamanların En Kapsamlı CPU İncelemesi

behardware.com sitesi, 2002 yılından itibaren piyasaya sürülen tüm desktop CPU larının performanslarını yayınlamış. Daha sonrada bütün testlerin ortalamasını almış. Ortaya çıkan grafik şu şekilde:http://www.behardware.com/articles/778-14/giant-roundup-146-intel-and-amd-processors.html incelemenizi tavsiye ederim. Mouse u grafiğin üzerine getirince liste en iyiden en kötüye doğru oluyor tamamen. Q6600'ün değeri de 100'e normalize edilmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoolnQuiet -- 1 Nisan 2010; 0:05:02 >

• işlemci alacaklar için çok güzel bir kaynak.

teşekkürler
  • Gerçekten güzel bir liste olmuş. İşlemcilerin teknolojik yeteneklerini ölçmüşler. Nehalem'in başarısını ortaya koymuş.
  • phenom II X3 720 core2duo E8600 dan daha iyi ama biri 230 diğeri 550 lira hadi 500 olsun... arada bu kadar fark olur mu yav
  • Teşekkürler paylaşım için
  • işte benim işlemci

hala kıral ve listede baz alınan işlemci
  • İşlemcim tüm zamanların en iyi 20 sinin içinde ow yea men
  • işlemci test tablosunda intel'in fiyatlandırma mantığının ne kadar çarpık olduğunu görüyoruz.. Core 2 QX9770 işlemci sanırım Extreme idi.. ve de fiyatı bir zamanlar 999$ idi.. yaklaşık 1 sene önce.. şimdi i5 750 ondan daha performanslı ancak fiyatı ondan çok daha düşük.. Ah intel, ah.. sağlam işlemciler yaptığında mukâbilim lâkin şu işlemcilerinin sağlamlığını fiyatlara neden ters orantıyla yansıtırsın?
  • Intel performans anlamında Core i7 işlemci ailesi ile AMD'ye çok ciddi bir fark atmış. Ortalama performansda Core i7 ailesinin en yavaş işlemcisi 920'yi bile geçen bir AMD yok. Core i7 ailesi kendi aralarına hiç bir AMD işlemciyi sokmamış. Herhalde buna helal olsun demek lazım. Demek ki, en iyi işlemciler Intel Core i7 ailesi içinde olanlar.

Tüm Zamanların En Kapsamlı CPU İncelemesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ElmaKent -- 1 Nisan 2010; 15:11:41 >
  • çok güzel bir inceleme olmuş
    tüm işlemcileri görebiliyoruz
  • Testlerde hata var... Bir cok siteyle zit dusuyor..
  • +1. Test intel'in komut setlerinin değerlendirildiği profesyonel uygulama testlerini baz alıyor çoğunlukla. x2 545 veya x3 720 işlemcileri geri kalmış x4 810'dan, çekirdek sayısına da aşırı önem verilmiş.
  • bu test AMD cileri çok üzmüş anlaşılan
  • paylaşım için teekkürler çok faydalı oldu valla sağol
  •  Tüm Zamanların En Kapsamlı CPU İncelemesi

Süper
  • Elinize kolunuza sağlık çok güzel konu olmuş. arkadaşlar bende sistem toplayacağım 1300TL ile nasıl bir kasa toplayabilirim?? (dvd lazım değil hdd büyük kapasiteli olmak zorunda değil) başta i5 750 düşünüyordum ama cpu karşılaştırmasında i7 920'yi mi alsam diye düşünmeye başladım. fikrimi değişmemin sebebi 920 nin 1366 soket olması yani ileride işlemciyi yenileme gibi bir düşüncem olursa sanırım bi 980 ve aynı sokette çıkan başka işlmecileri aynı anakarta takabilirim. yanlız beni düşündüren bu test değerleri muteber mi vr neye göre nasıl bir uygulama ile yapılmış? yani başka testlerde de sonuçlar bir birine yakın mı çıkar?? yada şöyle sorayım bu işlemcilerde turbo bost varya kendiliğinde frekansı yükseltiyor yada biz o/c yaparsak i5 in i7 yi o/c geçme şansı var mı? ya şimdi kafamın karıştığını düşünmeye başladım beni aydınlatırsanız sevinirim. yada i5 750 mi i7 920 mi ne önerirsiniz nedeni ile yazarsanız sevinecem.

• Benim işlemci sonlarda kendine yer ayırmış.

Intel çoşmuş I7 ile.
  • x6 nerde?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.