Şimdi Ara

Tüm YKS Öğrencilere Çağrımdır! Lütfen Okuyun! (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
2
Favori
4.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tyt sosyal olması gereken eleyicilikte bence. Ama edeb/sos1 e bir çeki düzen verilmesi lazım insanın çalışası gelmiyor. Lys deki eleyiciliğe sahip olsa yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-808822E40 -- 26 Kasım 2020; 21:52:38 >
  • Kusura bakmayın ama hocam sınavı bu şekilde sormalarına rağmen 800 bin öğrenci barajı geçemiyor. Dediğiniz şekilde sorulsa eğitim batar. O yüzden sesinizi Cumhurbaşkanı'nın oğlu olsanız dahi duyuramazsınız. Boşuna yırtınmak yerine çalışmak daha mantıklı.

• Hocam hadi dediğiniz gibi yeterli zorlukta diyelim. AYT Edebiyatta 6 paragrafın amacı nedir? Şehname falan soruluyor sınavda? Bu alan sınavı olabilir mi sizce? Nerede ölçülebilirlik?

• calmdownbro C kullanıcısına yanıt

Hocam yorum sorulmazsa ne sorulacak ya ? Bir de ona mı çalışalım ? Sayısalda olan rekabetten haberiniz yok sanırsam. 1 net ile kaç yüz kişi öne atıyor seni veya geriye.

Çok mantıksız bir teoriniz var,yanlıştır.Ki buradaki herkes böyle düşünüyordur.

• layt_selamii kullanıcısına yanıt

Hocam sosyalde bilgi görmeyeceksek neden tarih çalışıyoruz? Paragraf çözüyoruz resmen sosyalde sizde resmen "bilgi görmek zorunda mıyım" diyerek kabul ettiniz :D AYT Edebiyat 6 paragraf var bir de hocam?

• ayt soru sayısı artabilir ama tyt böyle iyi

• Teşekkür ediyorum hocam :)

Emin ol,zaten Türkçe paragrafa çalışan bir insan. O paragraftan az buçuk bir bilgiyle soruyu çözebiliyor. Yani bana göre öyle ve çoğunlukta benim gibi düşünüyordur. Hiç paragraf vermesin,saf bilgi sorsun atıyorum '' Karlofça Antlaşması'nın önemi nedir?'' buna çalışmayan insan nasıl yapacak ? Bir de böyle düşünün. Zaten eleyiciliği yüksek bir sınav diğer hocalarımında belirttiği gibi.

Hocam sayısalda rekabet olması ea ve sözellerin neden "fasulye" gibi görülmesine sebep oluyor? Sayda rekabet varsa soru arttırılmalı sözel kolaylaştırılmamalı. Ben neden tarih çalışıyorum? Benim zaten sitemim sınava, eadan tercih yapan sayısala falan değil. Sonuna kadar hakkı sonuçta.

ya siz ayt sosyalden mi bahsediyorsunuz ? Ben TYT Sosyalden bahsediyorum ama.

• Tüm YKS Öğrencilere Çağrımdır! Lütfen Okuyun!
  • Ayt kısmında haklısınız hocam ama tytnin olayı bu. Az zaman çok yorum,stres yönetimi vs. Ben de tyt matematiğin daha eleyici olmasını istiyorum ama olmuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Doğru,son 2 cümlenize hak veriyorum ben. EA'da atıyorum AYT Mat ve TYT Feni yapan adam iyi bir derece yapabilirken, Sayda böyle değil hocam işte. Bundan böyle görülüyor.

Hocam ayt edebiyattan daha çok bahsediyorum lakin tyt sosyalede sitemim var tabii ki. Saygı duyarım görüşünüze ama örnek veriyorum o anlaşma büyük bir anlaşma ve tarih dersinde ciddi bir kazanım böyle sormalarında bir mahsur olmaz bence.

• LYS ve YGS sistemine geri dönülmezse zaten kimse emeğinin karşılığını alamayacak hiçbir zaman.

Yani olabilir ama kemik bir sistemi var bence TYT sınavının. Ondan dolayı sistem değişmediği sürece böyle ilerler hocam. Çoğu söylediğiniz doğru,zaten ben AYT'ye bir yorumda bulunamayacağım. Bu arada 11im :)

Hocam genel olarak edebiyat mufredati asiri gereksiz bence asil sorun orada basliyor
    edebiyatta siir ve paragraf bilgisi haric kisiyi olcebilecek bir sey yok

yazar eser sorulari bence gereksiz ve niteliksiz soru tipleri sacma salak ezber sorulari azaltilmasi gayet mantikli koskoca metin yaziyolar yazarin bir eserini bakip hemen isaretliyoruz ne yorum ne fikir yurutmeni istiyen soru tipleri bunlar hicbir ayrisan yonu yok

bana sorarsan yazarin yazdigi eserin adindan ziyade yazarin fikirlerini dusuncelrini bagli oldugu fikir akimi hakkindaki yorum gerektiren sorularin artmasi gayet mantikli saf ezber sisteminin bos oldugunu osymde anladi artik monoton ezber yapan tiplerin yerine dusunup yorum yapabilen mantikli davranan kisiler istiyorlar bundan sonrada bu tarz gelecektir ve yukaridada yazdigin gibi edebiyat dersi almayan kisiler bile bu sorulari cozebilecektir hocam senin dedigin seylerin olmasi zor maalesef

Bence de geri dönülmeli...

• Yorumun için teşekkür ettim hocam. Son yıllarda ÖSYM'nin farklı tarz soru sorduğu bariz dediğiniz gibi. Hayırlısı artık...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.