Şimdi Ara

Tüm YKS Öğrencilere Çağrımdır! Lütfen Okuyun! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
2
Favori
4.340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam sosyal-2 sağlamlıktan o kadar uzak ki Tüm YKS Öğrencilere Çağrımdır! Lütfen Okuyun! 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • QaptanYosun Q kullanıcısına yanıt

"Bakın şu kadar basit bir şey bu, ayt fende hiçbir şey bilmeyen biri 0 çekiyorsa, edebiyat adına hiçbir şey bilmeyen biri de edebiyattan 0 çekmeli." bu cümleniz tüm yazdıklarımı özetliyor.

Abartı zor sorulmasını bende istemem ama basit bile olsa bilgi sorusu olmalı. Keza KPSS bu tarzda bir sınav. Hatta kpss'de tarih ortalaması matematik ortalamasından daha düşük olabilir çünkü bilgi ağırlıklı sorulduğu için sayısalcılar tarihe dokunmuyor bile.

Ayt edebiyatta sadece paragraf sorularını çıkartsalar bile kafi. 6 soru on binler hatta yüz binleri etkiler. Teşekkürler yorumunuz için.

• calmdownbro C kullanıcısına yanıt
    AYT matematik de kolaylaştırıldı bu sene. Sırf bu sebepten mezunum.

Bence tüm sorun soru sayısının az olmasından kaynaklı. Sınavı zor sorunca arka tarafları sıralamak sıkıntı, kolay sorunca ön tarafları sıralamak sıkıntı.

Aslında AYT'de tm çözen birisi sayısalda kullanacağı süreden yiyor. Bu yüzden ben AYT coğrafyadan sadece 2 soru işaretleyip sayısala döndüm. Yine de tm 42 bin geldi (Matematik bu sene aşırı etkili olmadığı ve matematikte 34 net yaptığım halde). Aynısını sayısalda yapsam komik bir sıralama gelirdi. Eşit ağırlıkçıların çok iyileri olsa da genelinin seviyesi düşük. Bence bu yüzden fazla zorlamıyorlar.
  • calmdownbro C kullanıcısına yanıt

Rica ederim

• QaptanYosun Q kullanıcısına yanıt

Ben sayısalım dostum geçen yılki sos-1 sos-2 açıp çözdüğümde sos2 netleri daha düşük geldi sözel 72.25 yaptım boş ve yanlışlar sos2den çıktı genelde Tüm YKS Öğrencilere Çağrımdır! Lütfen Okuyun!  o yüzden sos1'e göre daha çok çalışanı ayırt ettiğini düşünüyorum bilgi ağırlıklı olduğu için.

• medness M kullanıcısına yanıt

Hocam Felsefe grubunun ve dinin yarısından fazlası yorum. Özellikle felsefe soruları Türkçedeki paragraf sorularının daha ağırlaştırılmış versiyonu gibi. Tarih-1 bir tık daha zor, coğrafya da aynı gibi. Bu benim fikrim tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QaptanYosun -- 27 Kasım 2020; 18:26:50 >
  • Bir dhli bu kadar paragraf okumaz
  • Tüm YKS Öğrencilere Çağrımdır! Lütfen Okuyun!

Başvurdum hocam.Bir eacı olarak tam olarak aynı şeyi dusunuyorum.Eskiden say tercih yapamıyordu en azından önune geçiliyordu.Şimdi say tercih yapamasa bile iyi olur en azından eacılar arasında yarıl döner,oda çok sağlıklı olmaz cunku eleyicilik olmadığı için en en ufak hatanda elendin.Birşey değişmez demeyip cimere bildirelim..

• Öyle sorulmalı ki sınavda,sayısal öğrencisi edebiyat bakmayı -aynı bizim fen2 de yaptığımız gibi- dusunmemeli.Tyt içinde sosyal biraz daha kazıklaştırılıp fen ayarına getirilmeli.Hiçbirşey çalışmayan saycının tyt sosta fix 10 neti var,bir şey çalışmayan ea cının sa en fazla 2-3

• doyourenouncesatan kullanıcısına yanıt
    Sizi fen çözmeyin diye tutan mı var? Çözün kardeşim.
  • Sorun çözup çözmememiz değil.Ya salağa yatıyorsun ya da sistemin işine gelmesi hoşuna gidiyor.Arkadaşım Tyt sosyal bölümü default bir öğrenci için sadece deneme çözsün bir tane konu çalışmasın,deneme çözmese bile 10 neti garanti.Oku ve işaretle.Ama fen bölümü öyle değil işte.Emek sarfetmen gerekiyor.Bizde diyoruz ki,say öğrencileri emek sarfetmeden sos bölumunden 10 neti garanti,biz neden emek sarfetmeden 10 net yapamıyoruz?

Sistemin böyle olması işime falan gelmiyor çünkü edbsos1 işaretleyip şuraya da gitsem olur yeaav diyebileceğim bir bölüm yok ea'da.
    Ayrıca çok tek taraflı düşünüyorsun. Ülkede barajı geçemeyen çok insan var. Barajı ucu ucuna geçebilen insanların sınavda yapabileceği iki branşın da Türkçe ve Sosyal olduğunu unutuyorsun.
    Yks sistemini ben de beğenmiyorum ama bu memnuniyetsizliğimi sürekli dile getirmemin bana ne gibi bir faydası olabilir ki? Sayısalcılara göre düşük ayt matematik netleriyle de eada güzel bölümlere gidebilmek mümkünken neden bu açıktan faydalanmıyorsun da tyt sosyal ve edbsos1in kolay olmasından dert yanıyorsun?
  • Paragrafın ayt edebiyattan kalması mantıklı olabilir ama tyt herkesin çözmesi gereken bir yer olduğu için o konudaki görüşlerinize katılmıyorum

• cubb0rn C kullanıcısına yanıt

Peki bu çok büyük bir dert değil.Ama senin gibi düşünmeyen say'dan vazgeçip hukuk yazanlar var onların ea dan tercih yapması işte haksızlık oluyor.Bu fen sosyal olayında haklı olabilirsin cunku atıyorum ben ea da 70 tyt netiyle 20 bin giriyorsam say cı 20 bin için 90 yapması gerek.Bu şekilde terazi dengeleniyor.Ama say öğrencilerinin ea bölum işgali tamamen haksızlık.Eski sistemde say ea dan tercih edince puan dusuyordu.Şimdi öyle değil.Umarım meramımı anlatabilmişimdir.Sınav soruları böyle olsun,say tmden tercih yapamasın.yada sınav sos fen dengesi gözetilsin herkes istediği yerden tercih yapabilsin.

Hocam çok teşekkür ederim. Bir şey değişir veya değişmez biz yangına su taşıyan karınca misali elimizden geleni yapmış olalım.

Dediğiniz gibi ya sorular böyle kalmalı ve alan farkı getirilmeli (alan dışı tercih puan kırılması) yada sorular zorlaştırılmalı. Umarım bu sene eşitlik ilkesine uygun hazırlama yaparlar...

• The Killing Road kullanıcısına yanıt

İnanın edebiyattan paragraf kalksa bile kafi. Uçurum en azından normal bir seviyeye döner. Teşekkürler yorumunuz için.

• UP!

• UP!

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.