Şimdi Ara

Tüm oyunlar crash veriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar bir kaç gün önce tüm oyunlarda crash almaya başladım kendimce yazılımsal çözümler denedikten sonra bir sonuca varamayıp format atıp herşeyi sonuna kadar güncelledim ancak bu da bir çözüm olmadı.
    Tahminimce problem donanımdan kaynaklı ancak hangi donanımdan kaynaklı bunu bilemiyorum
    Yaşadığım problem oyunlara girince (Rainbow Six Siege veya PUBG) oyun daha başlamadan menülerde bi süre bekleyince tamamen kapanması ve crash vermesi crashin detayları yok malesef ki..Herhangi bir parçanın ısınmadığından eminim oyun kapandıktan sonra da herhangi bir donma kasma vs olmuyor yardımcı olmanız dileğiyle şimdiden teşekkürler :(

Ayrıca harddiskin markasına ait programı indirip tarattım 2.5 saat süren taramada sorun çıkmadı ve ramleri de windows üzerinden tarattım onda da bir sorun çıkmadı

Ekran kartı : Asus gtx 770
    işlemci : i5-4570 3.20Gh
    Anakart : msi B85-G43 Gaming
    İşletim sistemi : windows 10 64bit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SirJack -- 27 Ekim 2018; 21:49:37 >

• Başta MSXML olmak üzere Framework, java vs. paketleri kontrol etmeni ve yeniden yüklemeni öneririm.
  • Mavi ekran bile almadan sistem kapanıyorsa çok büyük oranda sorun güç kaynağındadır. Eğer sadece yazılımlar masaüstüne atıyorsa ekran kartını başka makinede test etmende fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 28 Ekim 2018; 13:42:44 >
  • Nerd Miner kullanıcısına yanıt
    Sistem kapanmıyor sadece oyun crash verip kapanıyor ardından sistemde kasma donma vb hiç bir problem yok aynen devam ediyor kısacası sadece oyunlarda sıkıntı var
  • Hala bir çözüm bulamadım herşeyi deniyorum yardımlarınızı bekliyorum :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: SirJack

Hala bir çözüm bulamadım herşeyi deniyorum yardımlarınızı bekliyorum :(
    Malware taramasi yapan bir yazilim indir. Ornegin Malwarebytes!

Antivirus yazilimi olarak da AVG Free Antivir dene.

RAM'leri sok yeniden tak.

Guc girislerini kontrol et.

Visual C, .Net Framework'lerin duzgun kurulup kurulmadigina bak.

Dizustu ise, oyunlarin Catalyst veya Nv. COntrol Panel'den secili olup olmadigina bak. Belki entegre grafik karti algilaniyordur o da yetmiyordur.
  • SirJack S kullanıcısına yanıt
    Ekran kartini sök anakart uzerindeki cikisa monitorünu bağla. Nvdia driverini ddu ile kaldir intel grafik surucusunu yukle dene.

sorun cikmaz ise sorun kart ile alakali.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşlemcine veya GPU'ya yük bindir.

Test yazılımları ile yapabilirsin.

https://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html

Cpu-Z'nin bench modülü var cpu için

https://www.guru3d.com/files-categories/benchmarks-demos.html

burayı da kurcalayabilirsin. İşlemci, GPU sıcaklık ve yük miktarlarına bakabilirsin.

Yük ve sıcaklık artışları normal mi. Hangisinde arıza bulursan onun termallerini yenile tozunu al bir de öyle dene.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.