Yüzbaşı
24 Mayıs 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 53 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhaba arkadaşlar, i7'nin bataryası şişti, yeni batarya olarak Baseus 2250 mAh seçtim ve kullanmaya başladım. Kullanım süresi olarak oldukça fark ettiğini söyleyebilirim. Normal kullanımda iki şarj arası 36 saat.

Lakin yavaş şarj oluyor. 80%'e kadar normal hızda, 80'den sonra ise biraz yavaşlıyor. Ancak 90'ı görünce çok yavaşlıyor. 15-20 dakikada 1% artıyor. 99% olunca şarj olmayı kesiyor. 100% olması için ya telefonla bir şeyler yapmam(kurcalamam), şarj kablosunu çıkarıp 2-3 dakika sonra takmam veya kapatıp açmam gerekiyor.

Batarya satıcısı entegre bozuktur diyor, servis ise entegre bozuk olsa cihaz şarj olmaz diyor.

Acaba iyileştirilmiş pil şarjı seçeneği aktif ve yüksek kapasiteli batarya olduğu için mi şarj olması böyle uzun sürüyor?

P3D v3'te VC'de bulanıklık sorunu yaşıyorum. PFD, ND'de sorun yok ama IAS, Heading, Altitude vs. yazıları bulanık görünüyor. FXAA'yı kapatınca bir nebze netleşme oluyor ama bu kez de kaplama kenarlarında pikselleşme sorunu yaşıyorum. FPS olarak bir sorunum yok, yeterince akıcı. Tek sorun VC yazılarındaki bulanıklık. VC Mipmap açıyorum yine değişiklik yok. Anisotropic 16x yapıyorum yine düzelmiyor. MSAA yükseltiyorum yine netleşmiyor. Wideview Aspect Ration yaptım yine olmadı. Sorun nedir? Nasıl düzeltebilirim?

intel i5-5200u 2.20-2.270 GHz
GeForce 830M 2GB
8GB RAM
240GB Crucial SSD
P3D Resolution 4096

Not: FSX:SE'te böyle bir sorun yaşamıyorum. Çözünürlük ayarlarım 4096'ydı!
FSX'te DISPLAY ayarlarını yaparken Device kısmını değiştiremiyorum. Nvidia Denetim Masası'ndan ayarlıyorum ama FSX'i açınca yine Intel görünüyor. Nasıl harici Ekran Kartına geçiş yapabilirim?
Merhaba Arkadaşlar, elimdeki bu ramlerden 8 GB olan aktif. Üzerine 4 GB daha eklemeyi düşünüyorum. Ancak 4 GB olan diğeriyle uyumlu mu bilmiyorum. Sağlıklı günler!

Merhaba Arkadaşlar, "Anna Karenina" için film bakıyorum. Sinemalar.com'da 1935-2017 arası 6 film var. Kitabına en uygun tavsiyede edeceğiniz hangisi?
Merhaba Arkadaşlar,

01.11.2019 tarihinde iPhone 7'de yan sanayi batarya değişimi yaptırdım. İlk 20 günlük süreçte oldukça memnundum. Son 5 gündür ilk 20 güne göre batarya çabuk bitmeye başladı. Bugün sabah telefon şarjdayken ilk defa ısınma yaptı ve şarj sonrası baktığımda pil sağlığı 99%'a düşmüş.

Şarj etme ve kullanımda oldukça dikkatli ve titiz bir kullanıcıyım. Ayrıca cihaza aşırı yüklenme vs. bir şey yapmıyorum. Whatsapp, Ekşi, Safari, Youtube, Finans Uygulamaları ve arada bir kamera. Hepsi bunlar!

İlk defa orijinal olmayan pil kullanıyorum. Tecrübe sahibi arkadaşların fikirleri neler?
Merhaba Arkadaşlar,

Elektrik tesisatı, priz, grup priz, sigorta, röle, kablo vs. markalarında enler hangileridir?
Merhaba Arkadaşlar,

Alman marka tam yoğuşmalı kombi tavsiyeleriniz hangileridir? Bütçe 4000-6000TL

Ev Teknik Bilgi;

Kat: 2
Cephe: Kuzeydoğu "Güneş doğumundan itibaren 11:00'a kadar güneşten faydalanıyor"
Oda sayısı:3+1
Alan: 100m2
Isıtma Tesisat: Dağıtım 3/4" Radyatör branşmanları 1/2"
Doğalgaz Tesisat: Ocağa kadar 1" Ocak 1/2" Kombi 3/4"
Radyatör Sayısı: 7
Radyatör Metrajı: 8m
Üçlü prizin topraklama kablosundan elektik geliyor. Topraklamayı iptal etsem sorun olur mu?

Kullanım şekli;

1. Ayda 1-2 kez televizyon
2. Dizüstü bilgisayar sürekli bağlı
3. iPhone şarj etme gündelik
Merhaba Arkadaşlar,

Moskova'dan bir arkadaşım bana hediye gönderdi. Sweat yada benzeri bir şey. 172 gr. Moskova'da akşam şubeye verilen kargo, şube, sıralama, dağıtım merkezi, gümrük işlemleri, yurtdışı taşıma 3 gün sürüyor ama 11'inde gelip 12'sinde kayıt yapılan gönderi o günden beri gümrükte bekliyor.

PTT'yi arıyorum Gümrük Bakanlığına yönlendiriyor, Gümrük Bakanlığı'nı arıyorum 212'li posta bilmem neye yönlendiriyor, Posta bilmem neyi arıyorum o işlere PTT bakıyor diyor.

İşin garibi, aşağıda da göreceğiniz üzere Posta Rusya her işlemi saati ve gününü yazarak gece veya gündüz fark etmeksizin çalışarak işlerini yapıyorlar. PTT bey ise ne yapmaya çalışıyor muamma!

POSTA RUSYA

PTT BEY

Bugün itibari ile aranan numaralar. Her aradığımda hepsi meşgul çaldı ve kapandı!

0212 567 65 65
0212 544 49 82
0212 544 86 28
0212 565 74 51
0212 544 91 41
0212 465 55 19
0212 465 55 20
0212 465 55 28
Hakkında
Meslek: Mekanik ve Sıhhi Tesisat
İlgi Alanları: Müzik
Forum İmzası:
Пролетарии всех стран, соединяйтесь!
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
apple
Operatör
Turkcell
ISS
TTNET
TV
Sony
Ses Sistemi
KRK G4
Notebook
Acer
Game Center
Бураков
Dünyadan Futbol
Chelsea FC
Kulaklık - Amfi
AKG
Kulaklık - Amfi
Sennheiser
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 9 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 721
İkinci El Bölümü Mesajları: 9
Konularının görüntülenme sayısı: 72.821 (Bu ay: 1.390)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 82 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.