Şimdi Ara

TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM (452. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
25.162
Cevap
87
Favori
730.678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 450451452453454
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Asıl sıkıntı bildiğim kadarıyla LTE'de kapasitenin düşük olması. Şimdi sabitte herkes kendisine ayrılmış bir hattan başkasının frekansına karışmadan hizmet alıyor. İş sadece kabinin network kapasitesini arttırmakta kalıyor. Yani 1Tbps'lik bir DSLAM yapıp şehrin ortasına koysak o şehrin tüm trafiğini taşıyabiliriz kağıt üzerinde ama mobilde belli frekanslar üzerinde belirli bir band genişliği mevcut ve herkes bu band genişliğini ortak kullanmak durumunda bir sınır var yani, istersek bazı direkt omurgaya bağlayalım yine darboğaz olacaktır bildiğim kadarıyla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Onun sebebi muhtemelen eski bir ADSL kartı üzerindeki yükün artması sebebiyle ama sabitte bu çok kısıtlı yani atıyorum kart üzerinde 24 port var abonenin sğnyali bu 24 port doluncaya kadar etkilenir, ondan sonra isterseniz DSLAM üzerimde bir milyon tane abone olsun, eğer Router'ın kapasitesi yeterli ise hız sorunu yaşamazsınız.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Yatırım yapılmayıp, müşteri alımına devam edilince, sonuç bu oluyor işte. Ankara'nın göbeğinde VDSL/fiber yok. Yatırım yapılmayınca sabit internet de berbat oluyor sonuç olarak.

Yatırım yapmadan, yılların bakır kabloları üzerinden minimum ₺55-60'sına "ADSL" satan bir firma nasıl zarar ediyor, akıl alır gibi değil.

• Tam sabitin en genel sorunların birisi bu.

Şimdi yatırım yapılıyor ama henüz tüm sahalara yayılamadı fiber, aslında zamanında TT içindeki skandallar şirketin politikaları etkilemişti zamanında daha doğrusu politikasızlaşmıştı TT, son bir buçuk senedir durum değişti ama geçmiş yıllar ne olacak. Mesela yanlışım olmasın 2016 yılında 3Mbps ve altı hız alan 400bin abone vardı, şuan nedir bilemiyorum ama muhtemelen azalmıştır. Tabi bu sadece TT içindeki sorunu açıklıyor buna alternatiflerin de yatırımda cimri olamaları eklenince sonuç Ankara'nın göbeğinde ADSL oluyor ne yazık ki.

• İstanbul beylikduzu marmara park avm turkcell testi.

TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM

• Bursa sukaypark

Vodafone testi baz istasyonunun neredeyse dibinde yapılmış, Turk Telekom istasyonunun da uzakta olduğu bir yerde. Vodafone iyi yine yatırımlara başlayıp toparlamaya başladı ama ekonominin tam bu halde olduğu dönemi beklemese yatırım için iyiydi...
  • Turkcell'de şunu görüyorum kendi ilçem Muratlı, Tekirdağ'da.

Bu yaz değil, önceki yaz Haziran ayında ilçedeki istasyonda 1800 MHz RRU'lar ve antenler kurulmuştu ama 1800 MHz LTE sinyali ta Eylül sonu ya da Ekim başı gibi verildi. Şimdi de ikinci istasyonda muhtemelen L800 ya da U2100/L2100 olacak RRU'lar var bir aydan fazla süredir ama sinyal verilmiyor hala. Muhtemelen antenleri de değiştirip sinyali verirler ama böyle aylarca kullanılmadan durması garip geliyor. Yasal izin kısmı ne kadar sürüyor acaba bunların? Merak ediyorum.

Tekirdağ, Kapaklı'da ise öyle değil. Öğlen görüyorum su deposunun kapısının açık olduğunu. Akşam bakıyorum deponun dışında yeni RRU'lar var. Bakıyorum yeni sinyal gelmiş telefona, ya da birkaç gün içinde geliyor sinyal. Demek ki kalabalık yerde olunca daha hızlı çalışıyorlar, aylarca beklemiyorlar.

• sis651 kullanıcısına yanıt
    Olsun hocam, neresinden dönerseler kârdır, tabi benim işime de geldi, oturduğum yerde Band3'den veröaya başladı Vodafone, yakında TT'nin antenlerini dişeleyeceğim Hala Band20

Hocam bende s7 var bu band mand nerden bakiyoz mobilde cahilimde

• AMC A kullanıcısına yanıt
    Aynen ben de öyleyim hocam yeni yeni öğreniyorum, değerli hocalarımız da sağolsunlar bilgilerini esirgemiyorlar.

*#0011# olması lazım, olmazsa kareleri yıldızları farklı kombinasyonlarda deneyin hocam. Ben de sürekli unıtuyorum, en iyisi imzama yazayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 26 Ağustos 2018; 22:17:21 >
    Çok tesekkur ederim hocam band 3 muş iyimi kotumu bilmem

• Turkcell TV bende hep donardı.Hatta bunla ilgili bölüme konu bile açmıştım. Bana hafıza dolu ise yapar demişlerdi. Bende sildim denedim aynı sorun devam ediyordu.. O zamanlar Turbo paket kullanıyordum..

Şimdi Platinum oldum. Telefon hafıza Full dolu.

Turkcell TV açıyorum Gram donma yok kesilme yok. Bu nasıl oluyor peki...

Platinum farkı olabilir mi?

İlk öncelik 600mpbs mesela.

Hatta bana o zamanlar 3G de izleyemezsin 4.5G olmalı.

Peki Şimdi Halen 3G deyim. Bu nasıl oluyor?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMC

Çok tesekkur ederim hocam band 3 muş iyimi kotumu bilmem
    Band 20 rezalet ondan eminim de, band 7 ve 3 de baya yüksek hızlar aliyordum, özellikle 7de 320 gördüm turkcell ile.

Detaylı bilgiyi sis verebilir, baya bilgili.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jazzalyn -- 26 Ağustos 2018; 21:4:28 >
  • Lene kullanıcısına yanıt
    Kim dediyse sana bunları iyi sallamış 3G ile niye izleyemiyormuşsun

• An itibariyle ev bu nasıl bi yoğunluk 4G pert

Buda 3G

Ülkemizde bildiğim kadarıyla 800 900 1800 2100 2600Mhz frekanslarından veriliyor tabi üstadlar saha iyi açıklar, Band3 1800Mhz ediyor, güzel bir band ama çok iyi hızlar için band birleştirme lazım, bu sefer ana band bir de yan band oluyor. Atıyorum bizim burada şehir merkezinde 1800 ana band 800 yan band olarak 2600 yapıyor 100Mbps'i geçebiliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: krkmz1666

Kim dediyse sana bunları iyi sallamış 3G ile niye izleyemiyormuşsun
    Aslında Düz mantık konuşmuş. 4.5G Geniş Bant mesela ya. O yüzden olabilir. Şuan 3G ile donmasız harika izliyorum..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Turkcell band 7 188 mbit gordum bak mobilede merak sardim simdi.

Turkcell mobilde çok iyi. Daha TT'de 140'ı geçemedim.

Aynen hocam, duygularıma tercumansınız.

• 
Sayfa: önceki 450451452453454
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.