Şimdi Ara

TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM (366. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
25.177
Cevap
87
Favori
731.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
9. Sırada  bugün en iyi #6
Sayfa: önceki 364365366367368
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hız konusunda iddiada bulunmadı, çünkü bulunamazdı. :D Burada ne derse desin. Bunlar reklam amaçlı söylenen şeyler. Gerçek nedenler olduğundan emin değiliz. Aldıkları frekansı enterferans olmaması için almışlarmış. İyi de bu frekans zaten daha önceden TV yayınlarından boşaltılarak 4G kullanımına açıldı zaten. Avrupa'da işler karışıktı biraz, TV antenlerine ek bir filtre parça takmak gerekiyordu, yoksa cep telefonu ve baz istasyonları yayına parazit yapıyordu. Ama burada zaten o frekanslar temizlendi. Bence boşuna o frekansa o kadar fazla para verdiler. O kadar önden atlamayıp biraz sakin dursalar sonradan aynı bant genişliğini yine alacaklardı ve elde kalan parayı donanımlarına yatırabileceklerdi. Hız düşük olduktan sonra 4G'nin çok bir anlamı yok. Hani zaten kota var, muazzam hızlar vermelerini de beklemiyoruz ama yeterince akıcı bir bağlantı sunmalılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muron221

Vodafone en başından beri hız konusunda iddiada bulunmadı sürekli 800-900 mhz frekansın üzerinde durdu A1 paketini neden aldıklarını dk 0:40 ta anlatıyor
    800 mhz bandı radyo tv fraknsıyla enterferans olmaması içinmiş
    Vodafone stratejisi düşük hız olsun her yerde 4G olsundu
    Tasadüfmüdür bilmem 4G den 3 ay sonra istifa etti :D

burdada sürekli yüksek kapsamadan bahsediyor

Yogun saatlerde 1.5 mbit 2 mbit hiz veriyorlar saka gibi..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Geçenlerde Turkcell arkadaşımın evinin üzerine etrafını gizleyerek yeni baz istasyonu kurmuş Yakında mutant olacağım diye dolaşıyordu
  • İngiltere Almanya İspanya Avusturya da falan 4G hızları iyi ama Türkiye de çuvalladı bütçeyi Vodafone global den alıyorlar gelir gider hesabına zararına yapmak istememiş olabilirler şuan evlere fiber yatırımı yapıyolarlar İstanbul Kartal bölgesini almışlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-72BF5FF36 -- 22 Mart 2018; 11:39:2 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Küresel şirket ama 4G ihalesinde ne kadar küresel davrandılar bilmiyorum. Hani her yere 1 Mbit 4G sinyali verelim zamanla hızlandırırız diye Türkiye ekibi mi düşündü, küresel kısım mı böyle bir tavsiye verdi bilmiyorum. Şuan düzgün frekans kullanmıyorlar her yerde. Zamanla ellerindeki tüm frekansları devreye alıp hızlarını iyileştireceklerdir. Ama o zamana kadar süründürecek biraz altyapı. Bir de 800, 900 MHz frekanslardan hizmet verip sınırsız Youtube vs. paketleri vermeleri de garip. Bunlar da şebekede iyi bir stres oluşturuyordur.

Fiber yatırımları burada da var. Tekirdağ'ın Çerkezköy, Kapaklı, Saray tarafları. İki yıldır binamda İnternet yoktu. Geçen sene Vodafone fiber geçirdi yan yoldan. Bu kış da bir firma Vodafone fiberinden kablosuz İnternet satmaya başladı. O şekilde kullanıyorum şuan. Bir ay önce kadar da VDSL kurmuşlar herhalde yan binaya ama geç kaldıkları için kullanan yok şuan pek.

• quote:

Orijinalden alıntı: m398

hocam hat telekom mu senin? Ben bugün vodafone bursa baz istasyonlarını diken şirketin yetkilisi ile görüştüm gemlik türkiye de ilk 3 e girer diyor baz sıkıntısı olarak gemlik merkeze vodafone 5 adet istasyonla ancak hizmet veriyordur dedim adam reddetmedi bilakis onayladı çekmediğini onlar da biliyor valla yerel belediye ile görüşüp halletmeye çalışacağım umarım çözülür

Zamanında ben çok uğraştım Gemlikte.Serpil Timurayla bizzat iletişime geçtim.Vodafone ekibi ile Gemlik merkez ve umurbeyde sokak sokak ölçüm yaptık.Apartman içlerinde kapalı alan testleri yaptık.15 gün sonra ilk istasyon kurulumu ile başladılar.Vodafone kurdu belediye soktu Vodafone kurdu belediye yine soktu.5_6 istasyon bu şekilde sokuldu.Sokulmese şimdi gemligin tümünde 150 mbps hız kapalı alanlarda bile full kapsama olurdu.

Sorun nedir bilemiyorum Turkcell bazlarina dokunulamiyor ama.Sormak isterdim belediyeye.

• çok geç kullanıcısına yanıt
    Onlar eskiden kurulmuştur ve dokunamıyorlardır. Ama muhtemelen yeni bazları daha tüm işlemleri bitmeden kapattırıyorlardır hemen.
  • İlginç olan Vodafone hız ortalamaları çok düşük olmasına rağmen ağda gezinme video akışında diğerlerinden aşağı kalır yanı yok

TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM

Hocam şu anda ben otogar özdilek Gemlik Carrefour ve Orhangazi caddesi arasında kalıyorum. Kapalı pazar alanı var tam karşımda. Belediye başkan yardımcısı ile görüştüm klasik söylemler. Gemlik otogar ile özdilek arasında araç yıkama otoparkın içindeki direk 3 yıl önce söküldü o gün bugündür işkence devam ediyor. Serpil hanım iyiydi şimdiki erkek yabancı CEO ya ulaşmak ne mümkün twitter hesabı bile yok. Nasıl çözüm olacak bilmiyorum

• sis651 kullanıcısına yanıt
    Yanı başımda istasyon var bu 900 3G de takılı kalması neden olur

İstasyon çalışıyor veri akışı çoğalınca 9003g ye geçiyor takılı kalıyor 2100 e geçmiyor

konuşma yaparkende bu oluyor bu istasyonda tek kademe çekiyor diğer istasyonun yanına kasar geliyorum geçmiyor ona

• krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    Operatörlerin şebekelerini ayarladığı seviyeler var. RSRP -113 üstüne çıkarsa HSPA geç vs. kurallar konarak ayarlanıyor onlar. Şebeke ayarlarında bir sıkıntı var gibi. Eğer telefonunuzun ayarları destekliyorsa 900 MHz 3G bandını kapatın gitsin. Ya da müşteri hizmetleri ile görüşün.
  • Xeqona X kullanıcısına yanıt
    Hızın bunlara direk olarak etkisi yok. Çünkü küçük küçük dosyalar aktarılırken şebeke zaten maks. hıza ulaşmadan aktarım bitmiş oluyor. Eğer çok aşırı bir etkisi olsa ciddi sıkıntı olurdu. Bir de fibere bağlı bir istasyon da olabilir ki etkisini azaltıyordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m398

Hocam şu anda ben otogar özdilek Gemlik Carrefour ve Orhangazi caddesi arasında kalıyorum. Kapalı pazar alanı var tam karşımda. Belediye başkan yardımcısı ile görüştüm klasik söylemler. Gemlik otogar ile özdilek arasında araç yıkama otoparkın içindeki direk 3 yıl önce söküldü o gün bugündür işkence devam ediyor. Serpil hanım iyiydi şimdiki erkek yabancı CEO ya ulaşmak ne mümkün twitter hesabı bile yok. Nasıl çözüm olacak bilmiyorum

Ne diyor belediye tam olarak

• sis651 kullanıcısına yanıt
    Iphone 7 de Yok bildiğim kadarıyla Yok 204 numaralı istasyon nereden geldiğinizde bilmiyorum 900 3G sinyal seviyesini açmıyoruz karışmasın diye demişti her ay sinyal değerlerine bakıp test yapılıyor istasyonlar tanıtılıyor demişti

hafta sonu 9263 arayıp test yapacam görüşme yapıp görüşme sonlanacak bunu da önlerine sunacağım bakalım ne yapacaklar

• Bimer den şikayet edin telefonlar çekmiyor belediye engel oluyor diye

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hep bunlar yüzünden başları ağrıyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxe -- 23 Mart 2018; 13:46:38 >

• Allah akıl fikir versin ne diyim? Şu videoları izleyince tepem atıyor. Suç biraz şirketlerin en çok da belediyelerin adam akıllı her mahalle üçün yer göster herkes paraya kurşun hem yer gösterme o zaman kaçak kurulum oluyor halkı saymıyorum bile zira konuşanlar bilinçli değil zaten zabıtaya güldüm vay arkadaş

Yaa işte izin yetkisi bizde değil Bursa Büyükşehir Belediyesi yetkisinde diyor. Şirketler kaçak kurulum yağıyor izin alınmadan yapıldığı için gelen şikayet ve bizim tespit ettijlerimizi mühürlemek zorunda kalıyoruz. Direk gidip şahıslarla anlaşma yapıyorlar diyor. Şu ara gemlikte fiber hat döşeme işi varmış Telekom müdürüne iletecek ama umutsuz vaka gibi. Dedim kapalı pazar alanına kurdurun. Hem para kazanın hem de deprem bölgesi olan bir yer çekim sıkıntısı biter dedim ama nerede ben 4 yılda tek bir yeni baz gördüm oda taaa Atatepe karşısındaki boş su deposunun oraya geçen yaz Vodafone kurdu Bursa İstanbul otobanı için şehir Merkezinde durum içler acısı tüm operatörler için özellikle de Vodafone için

• maxe M kullanıcısına yanıt
    Bizim şuraya kursunlar o zaman, benim başım ağrımıyor. :D Ama kesin ağrıyan komşu vardır. :D
  • Baz istasyonuna karşı olanların elinden cep telefonunu alacaksın. Kullanmasın telefon. Telefon kullan ama baz istasyonuna karşıyım mantığa bak .

Bizim ilçede bina üstelerinde baz istasyonu kudurmadı geri zekalı, mağra adamı insanlar operatörlerde artık yanaşmıyor baz istasyonu kurmaya çünkü hep tepki var ..

• 
Sayfa: önceki 364365366367368
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.