Şimdi Ara

TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM (1249. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mutalvarol Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 9 Misafir - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25.416
Cevap
87
Favori
739.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12471248124912501251
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Samsung A33 Cat kaç bilgisi olan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cat.18 gözüküyor. Benim bildiğim Ax3 serisindeki Exynos 1280 işlemcilerde 5G var. Hız olarakta 2550MBIT/S gözüküyor. 2.5 Gbps'e kadar demek. Carrier Aggregation'u bulamadım, acaba kaç band birleştirebiliyor. Tahminimce 4xCA'e kadar desteklidir.

@Ö1f1

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • MobilRadar kullanıcısına yanıt

Eyvallah sağol

• @çok geç

Doğrudan A33'ü bulamadan ancak kendisiyle aynı işlmeci olan Exynos 1280'i kullanan A53'te Shannon 5308 modem var. A33'te muhtemelen aynıdır.

Azami 5CA yapabiliyor. Tabi komboları da önemli, Avrupa'daki konfigürasyonda 5CA yapabiliyor mu bilmiyorum. Cat18 1.2 Gbps LTE'de teorik.

5G desteği de mevcut. Yani o segment bir cihaz için bence hiç fena bir modem değil.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    S22 için durum nedir hocam?

NR-NSA olayından hiç anlamıyorum. 4G'de ve 5G'de kaç taşıyıcı birleştiriyor? Varsa eğer 5G'de peki taşıyıcı birleştirme özelliği var mı?

• MobilRadar kullanıcısına yanıt

LTE'de 5CA, NR NSA'da 7CA yapabiliyor. Avrupa'daki low band CA hariç pek çok konfigürasyonu destekliyor yani Vodafone'da 5CA yapamaz ancak Turkcell ve Telekom'da yapabilir. Shannon 5133 modeme sahip.

NSA SA meselesi söyle

NSA (Non Stand Alone): LTE çekirdek şebekesi üzerinde çalışan, şuan Avrupa'daki yaygın olan 5G şebekesidir. 5G 4G ile beraber çalışır. Yani indirme tarafında 5G bandları ile 4G bandlarını birleştirir, yüklemeyi ise 4G'den yapar.

SA (Stand Alone): LTEden bağımsız olarak kendi çekirdek şebekesi üzerinde çalışan 5G şebekesidir. Bunun Avrupa'da yaygınlaşmasına daha vakit var. VoNR desteğinin de yaygınlaşması gerekiyor kullanılablir olması için. Bunda yükleme ve indirme sadece 5G bandları üzerindedndir.

Shannon modem Exynoslu modellerde yok muydu? Benimkisi sanırım CACombos'tan baktım model kodum SM-S901E Snapdragonlu model, Snapdragon X65 LTE gözüküyor.

• Avrupa'da satılan S20'ler Exynos olması lazım. Haliyle bizde satılanlar da Exynos olmalı. Sadece Amerika'da Snapdragon olarak satılıyor diye biliyorum S23 serisi ve yeni Ultra moıdelleri istisna olarak.

Poco x6 pro yada F5 bu konuda nasıl peki?

İzmir Karşıyaka çarşı

Karsiyaka turk telekom çarşı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxpp -- 13 Mart 2024; 15:52:37 >
  • Lexco kullanıcısına yanıt

Poco F5

Telekom'da 4CA yapar. Turkcell'de 5CA yapabilir ancak 20 + 7C + 3C şeklinde bunun için da 5 Mhz'lik ikinci B7 yayınının bulunuyor olması lazım, o da nadir diyebilirim. Vodafone'da ise 3CA yapar. Avrupa'daki 5G bandları ile uyumlu. Ancak LTE tarafı bence kombolar açısından yetersiz. X62 modemi var. F5 Pro'da da durum hemen hemen aynı.

X6'ya ilişkin bilgi yok. Ama hemen hemen o da aynıdır muhtemelen. Burada donanım da önemli ama kombolar da önemli. Tabi komboları donanımın kuvveti de etkiliyor, modem haricinde kullanılan antenler, devreler vs.

F5 için Turkcell de denk gelemedim 5ca

f5 proda 8+gen 1 olmasına rağmen yine 4ca mı oluyor .Daha iyi combo yapar sanmıştım .

F5 de Vodafone 4ca ya kadar çıkabiliyor .Burada Tüm tuşlasana basıp bandları açmış kullanıyor .

hatta mi9t de snapdragon 730 da da 4ca yapıyor .

Bu arada geçen ıphone se3 için sormuştum cevap alamadım sizden

nereye kadar birleştirebilir ?

Dışarıda olsak Tam hız zamanları

• krkmz1666 kullanıcısına yanıt

Kombo tablosunda 20 + 3C + 7C ve 1 + 3C + 7C gözüküyor. C dediği 2 taşıyıcı. Turkcell'de 2850 EARFCN 20 Mhz'lik her yerde olan B7 var o cepte. Ancak B7'de ikinci taşıyıcı için 2975 EARFCN 5Mhz'lik yayının olması lazım o da nadir sahalarda var. Yine de birleştiremeyebilir tabi ki.

Maalesef hemen hemen aynı gözüküyor kombo listesi. Yine de en garantisi kullanıp denemek.

Kusura bakmayın, unutuşum. Lütfen böyle durumlarda benden cevap alamadığınızda özel mesaj yoluyla hatırlatın. A2783 model numaralı telefon için konuşuyorsak çok geniş bir kombo tablosu var ancak Avrupa için komboları çok iyi değil. 5CA yapamıyor. Hatta Vodafone'da en fazla 3CA yapabiliyor gözüküyor kombolara göre. Telekom ve Turkcell2de ise 4CA yapabilir.

• Samsung S22 plus türkiye modeli en çok kaç band birleştiriyor ..
    birleştiren CA lar nerde yazıyor ..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • formula 1 kullanıcısına yanıt
    Türkiye şartlarında en fazla 5CA yapabilir. Ben de s23 cihazımla en fazla 5CA görebildim.

CA kombinasyonlarına aşağıdaki linkten göz atabilirsiniz.
    https://cacombos.com/device/SM-S906E

• 
Sayfa: önceki 12471248124912501251
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.