Şimdi Ara

Tüm Öğretmenler Sıfırdan Eğitime Alınacak (Bakan Şimşek)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
1.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beklediğim haberdi, belki oy için ama sevindirici bir gelişme.

Öğretmenler yeniden sınava alınıp yeniden eğitime girecekler.

Artık salla başı al maaşı yok...

5. Sınıftan sonra tüm öğrencilere 1 yıl yabancı dil hazırlık eğitimi

Okul öncesi eğitim zorunlu olacak

Tüm Öğretmenler Sıfırdan Eğitime Alınacak (Bakan Şimşek)

http://www.ensonhaber.com/mehmet-simsek-ogretmenlerimizi-yeniden-egitmeliyiz-2017-02-23.html

http://www.guncelegitim.com/haber/12251-bakan-simsek-ogretmenler-yeniden-egitilmeli.html

http://www.haberler.com/bursa-mehmet-simsek-ogretmenlerimiz-yeniden-9295157-haberi/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theologist -- 23 Şubat 2017; 2:45:03 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Eğitim sistemini düzeltsinler ilk önce , zaten senelerce okuyorlar birde bu sınavlar stres yapar adama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beels

Eğitim sistemini düzeltsinler ilk önce , zaten senelerce okuyorlar birde bu sınavlar stres yapar adama.

Eğitim sistemini işletenler zaten öğretmenler.

Kaliteli öğretmenin kaliteli öğrencisi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Theologist

quote:

Eğitim sistemini düzeltsinler ilk önce , zaten senelerce okuyorlar birde bu sınavlar stres yapar adama.

Müfredat, sınav sistemi? Bu devirde evrim teorisinin kaldırıldığı bir müfredat var.
    Bunlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9D2914531 -- 23 Şubat 2017; 2:06:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: srknpower

quote:

quote:

Müfredat, sınav sistemi? Bu devirde evrim teorisinin kaldırıldığı bir müfredat var.
    Bunlar?

Bu eğitim sistemi içinde çok başarılı öğretmenler ve öğrenciler yetişebiliyor ama çok nadir.

Sorun müfredat değil ki.. Kaliteli öğretmen sınıfta her türlü eğitimi bin bir yolla doyurucu şekilde verir zaten, merak etmeyin.

Sınav sistemi ise kaliteli öğrenci yetişince hiç problem değil.

Nitelik önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theologist -- 23 Şubat 2017; 2:09:27 >

• quote:

quote:

Ozaman baştan fail , ee bu uygulamada bir işe yaramazki bence ne yani diyelimki öğretmenler 5 senede bir sınava tabi olucak diye eğitim sistemi iyileşecekmi , ders anlatmayı sevmeyen yinede anlatmayacak adam gibi , ama o gireceği sınavı çalışacak ve geçecek.Bana saçma geldi
  • quote:

quote:

quote:

Ozaman baştan fail , ee bu uygulamada bir işe yaramazki bence ne yani diyelimki öğretmenler 5 senede bir sınava tabi olucak diye eğitim sistemi iyileşecekmi , ders anlatmayı sevmeyen yinede anlatmayacak adam gibi , ama o gireceği sınavı çalışacak ve geçecek.Bana saçma geldi

657 maddesi de kalkacak yani başarısız öğretmen artık öğretmenlik yapamayacak, en azından 657 no'lu kanunun kalkacağını Erdoğan'ın önceki söylemlerinden anlayabiliriz.

Öğretmenlerin sınavları değil eğitiminden söz ediyoruz. Sınavı geçmek problem değil, eğitimsiz öğretmen sorunumuz var. Eğitimi alamayan ve veremeyen öğretmenleri uzaklaştıracaklar.

Çünkü devlet en azından eğitim sisteminin en büyük problemini görmüş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theologist -- 23 Şubat 2017; 2:13:40 >

• lan sahte diplomayla krallar gibi öğretmenlik yapanlar var yıllarca. iyice araştırsınlar binler çıkar ortaya.

arada doktorda çıkmıştı
  • Theologist kullanıcısına yanıt
    Asıl itaat etmeyen başarılı öğretmenler öğretmenlik yapamayacak. Eğitimde yaptıkları ile bunu anlayabiliyoruz.
  • quote:

quote:

quote:

Bunlar?

Yıllardır müfredat ve sınav sistemi değişiyor zaten, bir şey değişmedi...

Problem onları veremeyen öğretmenlerde...

Temiz su (bilgi) akıyor ama musluk paslı olduğu için bardağımıza kirli su doluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: reDsbLacKSK

Asıl itaat etmeyen başarılı öğretmenler öğretmenlik yapamayacak. Eğitimde yaptıkları ile bunu anlayabiliyoruz.

Ben orasını bilemem, gelecek hakkında bu kadar kesin öngörülere sahip değilim, ama bu sorunun varlığını görmeleri bile büyük bir şey. Nesiller kayboldu bu yüzden yıllardır...

• Theologist kullanıcısına yanıt
    O konuda haklısın dostum. Örneğin sınıfdan bi sınavda sınıfın yarısı belli bir not ve üzerini alamıyorsa o hocayı uyarmak gerekli tekrar edilmesi halinde dinlendirilmeli vs en sonunda yollanmalı.
    Ama bu tür uygulamalar bizim ülkemizde geçerli olması zor. Yandaşsan bir yolunu bulur kalırsın orada ne yazık ki.
  • öğretmenlerin eğitilmesine eyvallah da , zaten kırk takla atarak öğretmen olmuş insanları tekrar tekrar sınava tabi tutarak eğitimi geliştiremezsiniz.

öğretmen sayısı artmalı . öğretmene düşen öğrenci sayısı azalsın ki eğitime daha çok odaklanabilsin.

müfredat öğrencinin düzeyine göre farklı farklı verilmeli. toplama çarpma yapamayan adamlara polinom integral anlatılıyor.

yabancı dil sevdasından vaz geçilsin artık. Öncelikle okumayı ve okuduğunu doğru anlamayı öğretelim. bırakın çocukları , üni mezunları bile okuduklarını veya duyduklarını doğru anlayamıyor.

bir de meslek lisesi memleket meselesi diye slogan vardı. en önemli okullar meslek liseleridir bence. nitelikli iş gücü yok diyorlar. meslek liselerine daha çok yatırım yapılmalı.

aklıma gelen bunlar.başka gelirse yazarım.

bu arada evrimi müfredattan çıkartanların milli eğitimin başında olduğu ülkede ne kadar gelişme olur tartışılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olağan_şüpheli -- 23 Şubat 2017; 3:3:42 >

• Onu bunu boşverinde hala teori dedikleri kanıtlanmamış bi fikri senelerce insanlara öğreterek kaybedilen vaktin hesabını yapsanıza bi önce.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öğretmenlerin mümkünse hepsi kovulsun baştan adam gibi zor şartlardan geçenleri öğretmen yapsınlar.
  • Ben öğretmenim. Öğretmenler sıfırdan eğitime alınsın. Tamam çok güzel bir karar. Hatta sürekli eğitim görsünler. Öyle insanlar görüyorum ki mesleğimden tiksiniyorum. Ama...

Ben bu mesleği elde etmek için YGS-LYS sınavlarına girip eğitim fakültesi kazandım. KPSS sınavına girip aday öğretmen oldum. ASLI OGRETMENLIGE GECIS SINAVI'na ve torpilin bini bir para olan saçma sapan bir mülakata girip asıl öğretmen oldum. Küçümsemiyorum kesinlikle ama liseden mezun olup polis akademisini bitirip polis memuru olarak göreve başlayan birinden çok daha az bir maaş alabilmek için ben bu yollardan geçtim. Artık yeter bence benimle uğraştığınız. Eğitim olayını destekliyorum ama sınava kesinlikle karşıyım. Eğitim camiasiyla sizin potansiyel oy oranınızı azaltacak bilgili nesiller yetiştirdikleri için mi bu kadar düşmansınız? Gidin biraz da tek seferde benim maaşım kadar zam verdiğiniz hakim ve savcılarla uğraşın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bunu eleştirecek idiot çıkarmı acaba. Bu karar sonuna kadar doğru, öğretmenler kendi alanlarında sınava girip 60 alıyorlar.
  • Sinavi gecemezse istem mi atacak? Hayir.Biliriz verilecek egitimi sadece laf olur.Disaridaki adamda ne guzel egitiyorlar vay be der sadece.Ayrica millet saniyorki her ogretmen ful yapsin oyle olsa zaten belirleyicilik olmaz.Sizi ileride yonetecek olan kisilerin okudugu bolumlerdeki alan sinavlarinda kac soru yapiyorlar bir arastirin isterseniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla mecliste yıllardır şeyini sallayıp maaşını alanlar kim acaba ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Bunlar?

Bu eğitim sistemi içinde çok başarılı öğretmenler ve öğrenciler yetişebiliyor ama çok nadir.

Sorun müfredat değil ki.. Kaliteli öğretmen sınıfta her türlü eğitimi bin bir yolla doyurucu şekilde verir zaten, merak etmeyin.

Sınav sistemi ise kaliteli öğrenci yetişince hiç problem değil.

Nitelik önemli.

Abi Allah aşkına şu öğrencileri,milleti eleştirdiğin kadar bir kez olsun politikacıları da eleştir bir kez olsun.

Abi bir aracın motoru bozuk olursa sen diğer tüm parçaları istediğin kadar yenile o motor yine tekleyerek o aracı yolda bırakır.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.