Şimdi Ara

Tüm Öğretmenler Sıfırdan Eğitime Alınacak (Bakan Şimşek) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
1.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • nasıl yobaz yetiştirilir eğitimini alcaklar
  • Yurtdışından bu işi en iyi yapan özel eğitim uzmanları getirtilip öğretmenlerimiz eğitilmeli,bu eğitimler sonucunda bilgi ve öğretebilme yeteneklerine göre kategorilere alınmalı ve uygulama her yıl tekrarlanmalı.Öğretmenin bilgili olmasından çok öğretebilme yeteneğinin zayıf olduğunu düşünüyorum.Sokaktan adam çevirsen derse soksan eline kitap versen çoğu öğretmen kadar ders işleyebilir maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -epica-

Ben öğretmenim. Öğretmenler sıfırdan eğitime alınsın. Tamam çok güzel bir karar. Hatta sürekli eğitim görsünler. Öyle insanlar görüyorum ki mesleğimden tiksiniyorum. Ama...

Ben bu mesleği elde etmek için YGS-LYS sınavlarına girip eğitim fakültesi kazandım. KPSS sınavına girip aday öğretmen oldum. ASLI OGRETMENLIGE GECIS SINAVI'na ve torpilin bini bir para olan saçma sapan bir mülakata girip asıl öğretmen oldum. Küçümsemiyorum kesinlikle ama liseden mezun olup polis akademisini bitirip polis memuru olarak göreve başlayan birinden çok daha az bir maaş alabilmek için ben bu yollardan geçtim. Artık yeter bence benimle uğraştığınız. Eğitim olayını destekliyorum ama sınava kesinlikle karşıyım. Eğitim camiasiyla sizin potansiyel oy oranınızı azaltacak bilgili nesiller yetiştirdikleri için mi bu kadar düşmansınız? Gidin biraz da tek seferde benim maaşım kadar zam verdiğiniz hakim ve savcılarla uğraşın.

Sınavlar bir kriter mi sizce? Veya mülakat ile işe alımlar? Bence öğretmenlerin başarını öğrencilerin başarısı belirler. Başarısız öğrenci yetiştiren atılsın işten.

Maaş konusunda ise Dünya'nın hiç bir yerinde Öğretmenlerin çok yüksek maaşları yoktur. Nitelikli Öğretmen olursa Maaşı en yüksek olsun kimsenin itirazı yok ama kalitesi yerlerde olan bir Öğretmen ne diye onca para alıyor?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayar Bağımlısı

quote:

Orijinalden alıntı: Theologist

quote:

Orijinalden alıntı: srknpower

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Beels

Eğitim sistemini düzeltsinler ilk önce , zaten senelerce okuyorlar birde bu sınavlar stres yapar adama.

Eğitim sistemini işletenler zaten öğretmenler.

Kaliteli öğretmenin kaliteli öğrencisi olur.

Müfredat, sınav sistemi? Bu devirde evrim teorisinin kaldırıldığı bir müfredat var.
    Bunlar?

Bu eğitim sistemi içinde çok başarılı öğretmenler ve öğrenciler yetişebiliyor ama çok nadir.

Sorun müfredat değil ki.. Kaliteli öğretmen sınıfta her türlü eğitimi bin bir yolla doyurucu şekilde verir zaten, merak etmeyin.

Sınav sistemi ise kaliteli öğrenci yetişince hiç problem değil.

Nitelik önemli.

Abi Allah aşkına şu öğrencileri,milleti eleştirdiğin kadar bir kez olsun politikacıları da eleştir bir kez olsun.

Abi bir aracın motoru bozuk olursa sen diğer tüm parçaları istediğin kadar yenile o motor yine tekleyerek o aracı yolda bırakır.

Siyasiler mi benim mesajımı okuyor?

Benim onları eleştirmemin kime ne faydası var?

Burada yazılarımı okuyan Öğretmenler ve Öğrencilerdir, kısaca milletin sadece bir kısmı. Tabi ki havaya yumruk sallamanın mantığı yok, sistemi buradan eleştirerek bir şey elde edemem ama Öğrenciler ve Öğretmenlere burada dokunabilirim değil mi?

• ohhh bundan sonrakileri torpille sokarız dememişler öncekileride bi bahaneyle elelriz daha fazla torpil sokarız demişler resmen
  • quote:

quote:

Eğitim sistemini düzeltsinler ilk önce , zaten senelerce okuyorlar birde bu sınavlar stres yapar adama.

öğretmen kalitesinin artacağını sanmıyorum ama hiç yoktan iyidir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çöp.

Ben bir muhalefetim ve yapılan her düzenlemenin kötü tarafını bulurum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iamsonasty

quote:

quote:

Şimdi çok rahatlar, müfettişler dışında üstlerinde hiç bir baskı yok...

Hepiniz bilirsiniz Müfettiş gelince öğretmenin nasıl ciddileştiğini, geri kalan zaman muhabbet, lakaytlık gırla...

Şimdi Polisler eskisinden çok daha diken üstünde, çünkü amir isterse polisi atabilir o yüzden disiplinsizlik yok.

Aynısı öğretmen için olacak işte... Eğitimde başarısız olan öğretmenlik yapamayacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Krious

Çöp.

Ben bir muhalefetim ve yapılan her düzenlemenin kötü tarafını bulurum.

Kötü tarafı nedir?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hepiniz bilirsiniz Müfettiş gelince öğretmenin nasıl ciddileştiğini, geri kalan zaman muhabbet, lakaytlık gırla...

Şimdi Polisler eskisinden çok daha diken üstünde, çünkü amir isterse polisi atabilir o yüzden disiplinsizlik yok.

Aynısı öğretmen için olacak işte... Eğitimde başarısız olan öğretmenlik yapamayacak.

öğretmenlik yapamayacak olan başarısız olan mı yoksa görüşleri uymayan mı olacak, mesele bu. sonuçta bu teftişleri kimlerin yapacağını biliyoruz

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Müfredat, sınav sistemi? Bu devirde evrim teorisinin kaldırıldığı bir müfredat var.
    Bunlar?

Bu eğitim sistemi içinde çok başarılı öğretmenler ve öğrenciler yetişebiliyor ama çok nadir.

Sorun müfredat değil ki.. Kaliteli öğretmen sınıfta her türlü eğitimi bin bir yolla doyurucu şekilde verir zaten, merak etmeyin.

Nitelik önemli.

Abi Allah aşkına şu öğrencileri,milleti eleştirdiğin kadar bir kez olsun politikacıları da eleştir bir kez olsun.

Abi bir aracın motoru bozuk olursa sen diğer tüm parçaları istediğin kadar yenile o motor yine tekleyerek o aracı yolda bırakır.

Burada yazılarımı okuyan Öğretmenler ve Öğrencilerdir, kısaca milletin sadece bir kısmı. Tabi ki havaya yumruk sallamanın mantığı yok, sistemi buradan eleştirerek bir şey elde edemem ama Öğrenciler ve Öğretmenlere burada dokunabilirim değil mi?

Abi politikacılar senin mesajını okumuyor biliyorum biz okuyoruzda. Sen aslında insanlara gelişmek için fırsat verdiğini yön verdiğini düşünerek bile yine insanlara mazaret,bahane telkinleri veriyorsun istemeden de olsa.

Şimdi ülkemizi kimler oluşturuyor halk ve yöneticiler. Yöneticileri halk seçer. Halk nasıl olursa yönetici öyle olur tamam. Burada halkın bilinçlenmesi lazım. İnançları konusunda, tartışma konusunda, anlaşma konusunda, ilim - irfan konusunda, öğrenme , alışkanlık konularında bilinçlenmeliyiz.

E bir de bunun aksini söyleyenler var. Sen onları hiç örnek göstermeden yanlış yapıyorlar demeden bu şekilde eleştirirsen sen o bunların aksini söyleyen insanlara canı gönülden bağlı olan insanlar şunu düşünmeye çalışıyor evet haklısın gardaşım bu millet değerini bilmiyor, bu millet haketmiyor çalışma falan ah ah yapılanları görseler moduna giriyor.

Sonra gidiyor televizyon karşısına, kahvehaneye çok güzel geliştiriyor kendini.

Burada çoğunluğu öğrenci olan sonrasında bir çok meslekten ve kesimden insan var mı var. Kimisi günlük hayatındaki psikolojik ezikliğini gidermek için ülke ve dünya gündeminde şöyleymiş gibi takılıyorum insanlar sinir oluyor hep alıntılıyor ahaha beni gibi şizofrenik hastalıklara sahip , kimisinin mesleği burada siyasi bir şeyler yazmak.

Her partiden bakın ayrım yapmadan söylüyorum bunu yapılan hataları yanlışları gözardı edip başka yerlerde bahane arayarak sorun çözemeyiz. Dolaylı yoldan övüyorsak eleştireceğizde yapılan hataları da yazacağız ki daha çok övülecek başarılar,gelişmeler yaşansın.

Halk ve bürokratları + ve - gibi iki elektrik bağlantı kablosu olarak düşünürsek. Bu bağlantıdaki bir kabloda çatlak,kopukluk veya yetersizlik varsa bunu diğer kabloya odaklanarak,sadece yatırım yaparak çözemeyiz.

Sol kolum çok güçsüz hiçbir şeyi kaldıramıyorum diyen bir insana o zaman sağ kolunu çok güçlendir mi diyoruz? Hayır spor yap iki elinle dengeli bir şekilde ağırlık kaldır sol kolun sağ koluna göre biraz daha fazla zaman ister aynı seviyeye gelen kadar deriz.

Araçlarda aracın hareket etmesini sağlayan motorlarda hareket etmesini sağlayan iki önemli konu vardır. Tork ve kuvvet (Ekleme yanlış yazmışım Devir yazacağıma kuvvet yazmışım tekrar tork da bir kuvvet zaten).

1.5 tonluk bir arabada tork 1 nm ise isterse o motor 20.000 devir çevirsin. Veya 20.000 nm torklu bir araç isterse 1 devir çevirsin. İki kısımda dengeli,güçlü ve sorunsuz olacak ki dengeli ve güvenli bir şekilde ilerle,hızını arttır,ulaşmak istediğin yere ulaş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 23 Şubat 2017; 16:2:43 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

öğretmenlik yapamayacak olan başarısız olan mı yoksa görüşleri uymayan mı olacak, mesele bu. sonuçta bu teftişleri kimlerin yapacağını biliyoruz

Eğitimi alamayan, şu kendi alanında 50 sorudan 9 ortalama yapanlar atılacak işten.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Eğitimi alamayan, şu kendi alanında 50 sorudan 9 ortalama yapanlar atılacak işten.

umarım atılanlar sadece onlar olur, ve onların da hepsi atılır

• Ogretmenlere ilk once vijdan, merhamet egitimi verilmeli , egitime kendini adamalı.

Egitim cakalı olmamalı!

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bunlar?

Nitelik önemli.

Abi politikacılar senin mesajını okumuyor biliyorum biz okuyoruzda. Sen aslında insanlara gelişmek için fırsat verdiğini yön verdiğini düşünerek bile yine insanlara mazaret,bahane telkinleri veriyorsun istemeden de olsa.

Şimdi ülkemizi kimler oluşturuyor halk ve yöneticiler. Yöneticileri halk seçer. Halk nasıl olursa yönetici öyle olur tamam. Burada halkın bilinçlenmesi lazım. İnançları konusunda, tartışma konusunda, anlaşma konusunda, ilim - irfan konusunda, öğrenme , alışkanlık konularında bilinçlenmeliyiz.

E bir de bunun aksini söyleyenler var. Sen onları hiç örnek göstermeden yanlış yapıyorlar demeden bu şekilde eleştirirsen sen o bunların aksini söyleyen insanlara canı gönülden bağlı olan insanlar şunu düşünmeye çalışıyor evet haklısın gardaşım bu millet değerini bilmiyor, bu millet haketmiyor çalışma falan ah ah yapılanları görseler moduna giriyor.

Sonra gidiyor televizyon karşısına, kahvehaneye çok güzel geliştiriyor kendini.

Burada çoğunluğu öğrenci olan sonrasında bir çok meslekten ve kesimden insan var mı var. Kimisi günlük hayatındaki psikolojik ezikliğini gidermek için ülke ve dünya gündeminde şöyleymiş gibi takılıyorum insanlar sinir oluyor hep alıntılıyor ahaha beni gibi şizofrenik hastalıklara sahip , kimisinin mesleği burada siyasi bir şeyler yazmak.

Her partiden bakın ayrım yapmadan söylüyorum bunu yapılan hataları yanlışları gözardı edip başka yerlerde bahane arayarak sorun çözemeyiz. Dolaylı yoldan övüyorsak eleştireceğizde yapılan hataları da yazacağız ki daha çok övülecek başarılar,gelişmeler yaşansın.

Halk ve bürokratları + ve - gibi iki elektrik bağlantı kablosu olarak düşünürsek. Bu bağlantıdaki bir kabloda çatlak,kopukluk veya yetersizlik varsa bunu diğer kabloya odaklanarak,sadece yatırım yaparak çözemeyiz.

Sol kolum çok güçsüz hiçbir şeyi kaldıramıyorum diyen bir insana o zaman sağ kolunu çok güçlendir mi diyoruz? Hayır spor yap iki elinle dengeli bir şekilde ağırlık kaldır sol kolun sağ koluna göre biraz daha fazla zaman ister aynı seviyeye gelen kadar deriz.

Araçlarda aracın hareket etmesini sağlayan motorlarda hareket etmesini sağlayan iki önemli konu vardır. Tork ve kuvvet.

1.5 tonluk bir arabada tork 1 nm ise isterse o motor 20.000 devir çevirsin. Veya 20.000 nm torklu bir araç isterse 1 devir çevirsin. İki kısımda dengeli,güçlü ve sorunsuz olacak ki dengeli ve güvenli bir şekilde ilerle,hızını arttır,ulaşmak istediğin yere ulaş.

Mantıklı gerekçelerin var. Teşekkür ederim uyarın için. Ancak şunu da gözden çıkarmamalısın... Toplumu geliştiren birey olaya kendinden başlar. Sigara içen birinin sigara içmeyin demesi gibi bu olay.

Okumuyoruz, okumuş yönetici istiyoruz.

Öğrenmiyoruz, öğrenmiş yönetici istiyoruz.

Bilinçlenmiyoruz, bilinçli yönetici istiyoruz.

Araştırmıyoruz, sorgulayıcı yönetici istiyoruz.

Hile yapıyoruz, hile yapmayan yönetici istiyoruz.

Yalan söylüyoruz, yalan söylemeyen yönetici istiyoruz.

Merak etmiyoruz, meraklı yönetici istiyoruz.

Aldatıyoruz, aldatmayan yönetici istiyoruz.

12 Saat TV izliyoruz, çalışkan yönetici istiyoruz.

Dil öğrenmiyoruz, dil bilen yönetici istiyoruz.

Gezmiyoruz, gezmiş yönetici istiyoruz.

Bisiklet sürmüyoruz, bisiklet süren yönetici istiyoruz.

Üretmiyoruz, üreten yönetici istiyoruz.

Sevmiyoruz, seven yönetici istiyoruz.

İsraf ediyoruz, israf etmeyen yönetici istiyoruz.

Kurallara uymuyoruz, uyan yönetici istiyoruz.

İşimize geldiği gibi davranıyoruz, işine geldiği gibi davranmayan yönetici istiyoruz.

Kısaca biz kendimizi düzeltmeden aramızdan iyi yönetici çıkaramayız... Açık ve net... Yanlış mıyım?

• Bende teşekkür ederim bu ve önceki mesajlarınızdaki uyarılar ve öneriler için. Toplumu değiştirmeden önce evet dediğiniz gibi kendimi değiştirmeliyiz. Liberal bu düşünceye katılıyorum.

Ülkenin zenginleşmesini istiyorsan ilk olarak sen eğitim,bilgi,kültürel konularda kendini geliştireceksin. Fakat bunun için yine ortada kısır bir döngü var. Bu sorunu nasıl çözebiliriz?

Birlikte toplu olarak siyasi,dini,köken,düşünce bazlı ayrım yapmadan suç işlemeyenler olarak suç oluşturmayacak şeyler yapmalıyız birlikte bir şeyler üretmeliyiz,okumalıyız. Fakat bunu bir şekilde başlatmamız ve sağlamamız gerekiyor.

Ne yapalım dersiniz nasıl yapalım. Bu siyaset konusunda hepimiz kapalı kutu gibiyiz. Birbirimizin ailelerini eleştirsek bu kadar sertleşmez,birden kirpiler gibi dikenlerimizi havaya kaldırmayız ama bu siyasi konularda öyleyiz.

Forum yönetimi ile konuşalım. Interaktif tüketim bazlı bir forumdan artık yavaş yavaş hem ülke içerisinde hemde ülke dışında ürün,hizmet sunacak olanaklar oluşturalım.

Ülkemizde 1000 kişi 1 yıl boyunca her biri kendisi bireysel olarak bir projede ciddi bir emek harcasa. Hiç maddi beklenti içerisinde girmeden Google Play ve Apple Store'a kaliteli 300 tane ürün çıkartabilsek bu bile inanılmaz bir başarı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 23 Şubat 2017; 16:26:44 >

• siyasetin girdiği, adamı olmayanın ezildiği her ortamda bir gelişme beklemek hayal. hatırlayın okuduğunuz okuldaki müdürleri, müfettişleri nasıllardı. benim annem öğretmen. müdürün siyasi görüşü ve torpillerinin uyuştuğu hocalara öyle programlar, takdirler veriliyordu ki. diğerlerinin de rezaletti programı. Annem müfredatı yetersiz bulduğundan ingilizce dersinde bu konular olmadan mezun olmasın çocuklar diye müfredata ek şeyler öğretiyor.veliler mutlu teşekkür ediyor,onun dersinde olmayanlar bile defteri fotokopi çektiriyor, hazırlık atlayan öğrenciler çıkıyor. müfettiş gelip defteri inceleyip, uyarıyor o konuları işlemeyeceksin. ne yaparsınız bu durumda iş öğretmende bitmiyor. sınırlar var onun dışına çıkmak yasak. Çok rahat öğretmenler de vardı.acayip kaytarma yöntemleri gördüm. Ama bir gerçek varsa kolay gözüküyor ama kendisi 1 tanesine bakamayıp elinden gelse tatilde bile okula çocuğunu gönderecek aileler var. Hoca rahatsızlanmıştı ben ödev vermek için 2. sınıfların dersine girdim o gün bu işe bulaşmayacağımı anladım. Öğrenme hayatının hiçbir noktasında olmayan şımartılmış tipler çoğaldı. Çocukların elinden düşürmediği telefon,tablet internet esiri etti onları. eskiden ceket iliklerdik, hocamıza yol verirdik. önemserdik, saygı duyardık şimdi hocanın bir otoritesi ağırlığı kalmadı. aileler bir gelecek sağlamışsa çocuğa durum daha vahim. Bir de deli çocuklar geldi sınıflara. okula evden silah getireni duydum öğretmen arkadaşımdan. aynı okulda onun arkadaşını merdivenden itmiş sınıfındaki deli çocuk. kötü not verdin diye veli isterse okul basabiliyor. güvenliği var mı hocaların o da yok. okulun ihtiyaçlarını bütçesi olmasına rağmen dilenen bir bakanlık.Ailelere sınıf temizleten okullar var Ankara'da

Adını yazamayan adam nasıl liseye kadar gelir. bu sistemde geliyor işte. nabi avcı sınıfa gitmiş sıraları yay şeklinde dizin, böyle hilal gibi ondan sonra gör başarıyı diyor. onu da uygulasınlar bu sınav odaklı işleyiş bende de sınavda çıkmayacak her konuyu göz ardı etmeme sebep oldu ta ki üniversiteye kadar. hocayı dinler gibi gözüküyorsun, ama gereksiz yaftasıyla umursamıyorsun.neyse milli eğitim son yıllarda süper, tek sorun hocalarmış demek. sıkıntı her tarafında ailesinden kurumlarına...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lonelyhawk84 -- 23 Şubat 2017; 17:13:7 >

• Normal şartlarda süper bi uygulama ama amaç yeterliliği ölçmek mi olucak reise bıatı ölçmek mi olucak bakalım

• Bir halt düzelmez bizim kafa yapısı baştan falsolu toplumun %90'ının.
  • Bir ogretmen donem sonlarinda sinava girsin.

2 donem ust uste basarisiz olan ogretmen

1 sene aciga alinsin.

1 sene sonra 2.Donem sonu tekrar sinava tabi tutulsun.

Bundada basarisiz olursa ogretmenlik hakki elinden alinsin.

Boyle olursa ne olur.

1.Her onune gelen denyo ogretmenlik okumaz.

2.Ogretmenin , kizim kitabin 56. Sayfasini oku diyerek ders anlatmasi tarihe karisir.

3.Surekli ogretmen elenmesiyle ,kaliteli ogretmenler ortaya cikar ve sirkulasyon ile atanmama derdi son bulur.

Bir ogretmenin bransi ne ise o alandan sinavlarda 70 puan barajini gecmelidir.

Bana kalirsa egitimci dedigin kisi 80+ lik bir puanda olmalidir.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.