Şimdi Ara

Tüm İlçe Seferber Olduk - Döngüye Girmiş Reset..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2 gün önce, sağlam ve 2,5 senedir format atmadığım bilgisayarım kendi kendine reset attı.

Pek önemsemedim, ancak Wot'a girdim, tekrar attı. Her oyuna girdiğimde atmaya başladı, ekran kartını overclock ettim; fanı yükselttim. Ekran kartım modeline göre gayet sogukken bile, makina resete devam etti.

İşlemciyi kontrol ettim; 37-38 derece. Tekrar Reset.

Ramı değiştirdim, slotu değiştirdim, başka ekran kartı taktım; yine reset atıyor. Format attım, driverleri yükleyip İnternet Explorer'e tıkladım, reset attı.

Bir abimden yardım istedim, uğraştı ve hdd'ni dinamik bölümlemişsin tarzı birşey söyledi. Tezine göre, bir dosya hdd'ye dur emri veriyormuş. Tarattırma tarzı birşeyler denedi. formatladıktan sonra driver kurarken yine aynı problem oldu.

Hdd'yi söktük, yine aynı.

Dün, 5-10 dk da bir reset atan makina, bugün daha windows kendine gelirken reset atıyor.

Abimin korktuğu birşey var, işlemci ısındıysa anakarta bombe yapmıs olabilir diyor. Bugün artık pes dedik, yarın devam edeceğiz.

Sizce ne olabilir? Herhangi bir uyarı alamıyoruz kasadan. Buzzerdan ses yok, anakartta bir uyarı ışığı yanmıyor.

Sistem;
    2 x 2 gb ddr2,
    P35 platinum
    q6600
    hd4870

Kafayı sıyıracağım, Bios update ile anakart kaldı. Anakart zannetmiyorum.

Yalnız şu da vardı, reset atmadan önce; bilgisayar reset atacagının belirtisini hiçbir şekilde vermiyor. Gta4 acıp, hiç kasmadan eski ayar oynarken bile, şak diye reset atıyor.

Bir yardımcı olun, ayrıca sinirden konuyu nereye acacagımı şaşırdım. Umarım doğru yerdedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BaqqalGazi -- 25 Mart 2011; 2:49:06 >

• Buna benzer bir sorun yaşamaştık yaklaşık 5-6 yıl önce , sistemi kasadan çıkarıp uzay montaj la deneyin , oda olmadı farklı bir psu ile deneyin derim .. Umarım çözülür ...
  • Muhtemelen PSU kaynaklı sisteme yük binince gücü karşılayamıyor olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NinjaNejat

Muhtemelen PSU kaynaklı sisteme yük binince gücü karşılayamıyor olabilir.

Gücü karşılayamama gibi bir durum olduğunu düşünmüyorum , yüksek ihtimalle uzay montaj ile düzelecektir , hatta tekrar kasaya topladığında bile bir sorun olmayacaktır ...

Yaşadığımızı söylediğimiz sorun bir arkadaşımın P4 3 GHZ makinesinde yaşadığımız bir acayip sorundu . Makine sürekli reset atıyordu , aynen arkadaşın bahsettiği gibi .. Benim ozamanki sistemimle çok benzer bir sistemdi , bütün parçaları değiştirdik , ne yaptıysak olmadı , olmadı .. Sonunda arkadaşın kendi sistemini tek bir bileşen bile değiştirmeden kasa dışında topladık sorun düzeldi , hatta tekrar aynı kasada topladık tekrar hiçbir sorun olmadı Çok garip ama aynen böyle oldu , yüksek ihtimalle bir yerde bir temas , kısa devre , artık ne derseniz .. Umarım düzelir ...

• quote:

Orijinalden alıntı: pEgaTR

quote:

Orijinalden alıntı: NinjaNejat

Muhtemelen PSU kaynaklı sisteme yük binince gücü karşılayamıyor olabilir.

Gücü karşılayamama gibi bir durum olduğunu düşünmüyorum , yüksek ihtimalle uzay montaj ile düzelecektir , hatta tekrar kasaya topladığında bile bir sorun olmayacaktır ...

Yaşadığımızı söylediğimiz sorun bir arkadaşımın P4 3 GHZ makinesinde yaşadığımız bir acayip sorundu . Makine sürekli reset atıyordu , aynen arkadaşın bahsettiği gibi .. Benim ozamanki sistemimle çok benzer bir sistemdi , bütün parçaları değiştirdik , ne yaptıysak olmadı , olmadı .. Sonunda arkadaşın kendi sistemini tek bir bileşen bile değiştirmeden kasa dışında topladık sorun düzeldi , hatta tekrar aynı kasada topladık tekrar hiçbir sorun olmadı Çok garip ama aynen böyle oldu , yüksek ihtimalle bir yerde bir temas , kısa devre , artık ne derseniz .. Umarım düzelir ...

Bilgisayarcıların şişme dediği durum genelde güç girişlerinden kaynaklı oluyor matıklı.
    Diğer bir ihtimal PSU soğutmasında sorun var fazla ısınıp kapanıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.