Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (999. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.504
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 99799899910001001
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kerrjo1

Eskiden olsa tamam geçmiş diyebilirdim ama buradan sonraki durağı Arnavutköy'de göze batarsa hâla Başakşehir'e geri sevkedilme ihtimali var. Arnavutköy'de ptt işyerine sevkedildi yazısını gördüğün zaman tamam bu geçmiş diyebilirsin tam anlamıyla.

PTT İşyerine Sevk Edildi İSTANBUL AVPİM/İSTANBUL AVPİM ARNAVUTKÖY İSTANBUL(AVR)

Oldu öncekiler gibi. Hepsinde yerel ptt şubesine sevk gerçekleşmişti.

Askeri gaz maskesi almıştım üstüne halloween cosplay costume yazdırdım 1kg posta Rusya'dan gelmişti umarım takılmaz :D
  • malezya post kargosu olupta gelenler varsa kodları yazsında karşılaştırma yapalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: madrid2017

malezya post kargosu olupta gelenler varsa kodları yazsında karşılaştırma yapalım

RQ072210975MY RQ071715181MY bu kargolar yurt dışı sevk dedikten sonra 10 gün sonra gümrükden geçti ama

RQ070816586MY bu TV box olan 2/22 yurt dışına sevk hala bekliyorum şu an en hızlı gelen post nl sipariş ve elime ulaşması 10 gün sürdü RS785298618NL

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 06nakres06

quote:

Orijinalden alıntı: madrid2017

malezya post kargosu olupta gelenler varsa kodları yazsında karşılaştırma yapalım

RQ072210975MY RQ071715181MY bu kargolar yurt dışı sevk dedikten sonra 10 gün sonra gümrükden geçti ama

RQ070816586MY bu TV box olan 2/22 yurt dışına sevk hala bekliyorum şu an en hızlı gelen post nl sipariş ve elime ulaşması 10 gün sürdü RS785298618NL

bazı kodlarda 10 gunde gelmiş.

bu benım kod RQ083666633MY

bu hesaba göre pazartesi gırmesi lazım

https://www.youtube.com/watch?v=5eoQJKeRX8A&t=6s

• Arkadaşlar

Cultpens'ten kalem aldım 30 pound tuttu kargo hariç. Yani 38 Avro falan.

Sizce gümrüğe takılır mı?

Takılırsa ne kadar öderim oradan çekmek için?

• quote:

Orijinalden alıntı: ateş ve güneş

Arkadaşlar

Cultpens'ten kalem aldım 30 pound tuttu kargo hariç. Yani 38 Avro falan.

Sizce gümrüğe takılır mı?

Takılırsa ne kadar öderim oradan çekmek için?

6 euro falan

• madrid2017 kullanıcısına yanıt
    benim kargoda halen gelmedi... Kod bu:RQ082130265MY
  • quote:

Orijinalden alıntı: merdo_37

benim kargoda halen gelmedi... Kod bu:RQ082130265MY

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eren Keleş

tek kargo içerisinde 6 tane telefon kabı getirsem sıkıntı çıkarırlar mı?

çıkmaz
  • kendım dahıl 3 kişinin daha kodlarını ekledım hala ses seda yok
    diğer kargosu gelen arkadaşların hesabına göre 10 iş gününde gelmiş... Bizimkilerinde en geç yarına kadar T.C ye giriş yapması lazım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: merdo_37

diğer kargosu gelen arkadaşların hesabına göre 10 iş gününde gelmiş... Bizimkilerinde en geç yarına kadar T.C ye giriş yapması lazım...

aynen..

şuan takıp ettıklerım

22
    24
    28 bakalım kımlerınkı gelecek
  • RB002113243AE iphone 5 için batarya almıştım dispute açtım paramı aldım ama bu ürün nerde kaybolmuş olabilir sizce???

• quote:

Orijinalden alıntı: Crossclimatt

RB002113243AE iphone 5 için batarya almıştım dispute açtım paramı aldım ama bu ürün nerde kaybolmuş olabilir sizce???

kargo şirketinin ofisinde duruyor..

belki gelir
    belki gelmez
  • arkadaşlar yurtdışından kitap, cd falan aldım, aldığım site fedex ile çalışıyor. Aslında almak istediklerim 30 Euroyu aşıyor ama ilk sefer için riske girmeyip 30 limitinin altında verdim siparişi, yolda görünüyor.

bana ilave bi masraf çıkartır mı teslimatta? 30 Euro limitini aşmadım, aldığım ürünler de sıkıntılı değil...

Ayrıca böyle parça parça siparişlerle kargo masrafı çok olacak diyerek tek seferde versem siparişimi, örneğin 150 Euroluk, gümrük vergisi ve diğer masrafların ne kadar olacağını önceden öngörebiliyor muyuz Fedex'de?

Alışveriş yaptığım sitede kargo ücreti belli, EU ülkeleri için gümrük vergisi de %18 imiş o da tamam, ama hesapta olmayan masraflar kafamı karıştırıyor, ardiye bedeli vs.... bunun kesin bir hesabı kitabı yok mudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: akrok

arkadaşlar yurtdışından kitap, cd falan aldım, aldığım site fedex ile çalışıyor. Aslında almak istediklerim 30 Euroyu aşıyor ama ilk sefer için riske girmeyip 30 limitinin altında verdim siparişi, yolda görünüyor.

bana ilave bi masraf çıkartır mı teslimatta? 30 Euro limitini aşmadım, aldığım ürünler de sıkıntılı değil...

Ayrıca böyle parça parça siparişlerle kargo masrafı çok olacak diyerek tek seferde versem siparişimi, örneğin 150 Euroluk, gümrük vergisi ve diğer masrafların ne kadar olacağını önceden öngörebiliyor muyuz Fedex'de?

Alışveriş yaptığım sitede kargo ücreti belli, EU ülkeleri için gümrük vergisi de %18 imiş o da tamam, ama hesapta olmayan masraflar kafamı karıştırıyor, ardiye bedeli vs.... bunun kesin bir hesabı kitabı yok mudur?

100 euro ya 20 euro vergi..

300 euroya 60 euro vergi ver..

Sürekli kargo parası verme

onu anladım hocam da, ptt'de gümrük vergisini kuryeye ödüyoruz paket tesliminde diye biliyorum. Fedex de durum nedir, ardiye bedeli vs. ile ekstra masrafa sokarlar mı onun teyidini nasıl yaparız? 100 euro siparişte 20 euro vergi , bi o kadar da ilave masraf olursa aynı kapıya çıkar diye tereddüt ettim... Fedex için pek olumlu konuşmuyorlar...
    hocam yardımınız için tşk ederim neden orda bekliyor olabilir acaba???

• akrok A kullanıcısına yanıt
    Şahsi gönderilerde vergi haricinde masraf çıkmaz. ardiye bedelini dikkate almayın o ticari gönderilerde geçerli. Fedex, UPS, DHL Express hepsinde prosedür aynı. Tutarı istedikleri banka hesabına havale yaparsınız gümrük işlemleri bitince adresinize teslim edilir.
  • Crossclimatt kullanıcısına yanıt
    Ürün kaybolmaz. Ancak yola çıkmamış. Çünkü artık bir çok posta servisi batarya taşımıyor. Belki de ürün satıcıya iade edilecek. Siz bence de dispute açın.
  • 
Sayfa: önceki 99799899910001001
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.