Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (988. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.543
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 986987988989990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba benim bi sorum olacak aliexpress'den lcd ekran sipariş etmiştim 2 dolara satıcı ürünü kargoya verdi fakat kargo Türkiye'de kayıtsız. Aliexpress'in kendi sayfasında da kargo detaylarına baktığımda aşağıdaki gibi "order has been cancelled" şeklinde bir mesaj görünüyor. Kargoda olan ürün nasıl iptal olur?
     TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi es@d -- 21 Şubat 2017; 23:36:51 >

• es@d E kullanıcısına yanıt
    kayıtsız degıl kayıt numarası çıkıyor o sayfada..

sen satıcıya mesaj at 3 saat sonra cevap verır ... saat 05.00 şuan
  • Arkadaşlar ups ile ürün alıp gümrüge giren var mı ? Ups ne gibi sorunlar çıkarıyor ? Tnt mi daha iyi yoksa ups mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lethaldream

Arkadaşlar ups ile ürün alıp gümrüge giren var mı ? Ups ne gibi sorunlar çıkarıyor ? Tnt mi daha iyi yoksa ups mi ?

Hocam benim bildiğim kadarıyla özel şirketler genel olarak gümrüğe takıyorlar bu onlara ekstra kazanç olarak dönüyor yanlışsam bilen biri düzeltsin lütfen .
  • Beyler, gümrüğe sunma bedeli 4 TL mi oldu yahu? Polonyadan gelen paketime damga vergisiyle beraber 4.6tl vergi çıkarmışlar.

• merdo_37 kullanıcısına yanıt
    Benim kodda bugun çıktı seninkine göre takip ediyorum

• FasTBoY kullanıcısına yanıt
    Bugün kargom geldi hocam dediğin gibi orada yazanın pek önemi yokmuş.
  • donanimadami D kullanıcısına yanıt
    bu konu çok tartışmalı olmakla birlikte bile mantığım farklı şeyler söylüyor. türkiye'de yazılı olmayan kurallar var. gümrük bunlardan biri, hani başımız belaya girmesin ama hortumun en temiz akıp gittiği yer olarak yıllardır bilinir.

sanırım birileri bu özel şirketlerin saha çalışanlarına pres yapıyor. onlar da çözümü bu şekilde buluyor.
    sonuç olarak devlete peşin olarak vergisi verilmiş ürün, sorun çıkması için mantıklı tek açıklama yok. halk dilinde yokuş yapmak resmen.
    ekmeklerine kan doğruyor olsa gerek. paranın bir yerden çıkması gerek.

olaylar olaylardır da işte.. haber yapan yok.
  • Kapıya getiren postacıya ödüyorsunuz gümrüğe gitmenize gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: safahh

bu konu çok tartışmalı olmakla birlikte bile mantığım farklı şeyler söylüyor. türkiye'de yazılı olmayan kurallar var. gümrük bunlardan biri, hani başımız belaya girmesin ama hortumun en temiz akıp gittiği yer olarak yıllardır bilinir.

sanırım birileri bu özel şirketlerin saha çalışanlarına pres yapıyor. onlar da çözümü bu şekilde buluyor.
    sonuç olarak devlete peşin olarak vergisi verilmiş ürün, sorun çıkması için mantıklı tek açıklama yok. halk dilinde yokuş yapmak resmen.
    ekmeklerine kan doğruyor olsa gerek. paranın bir yerden çıkması gerek.

olaylar olaylardır da işte.. haber yapan yok.

Hocam Türkiye böyle bir yer işte kafasına göre herkes . Ayrıca bugün yurt dışı kargom geldi 1 kuruş bile para vermedim normalde gümrüğe sunma ücreti gibi bir ücret tahsil edilmiyor mu tüm kargolardan .

• Sorun orada işte. Sıkıntı çıkması işte sebep yok. Amazon be bazı şirketler adına konuşursam, kdv cartı curtu Vergisi kesilen ürünler bunlar. Gümrük mevzuatına uygun ve faturası varsa bitti gitti.

Yoksa özel şirketler için iş gücü ve zaman kaybı.

Devlet postası benden vekalet örneği zart örneği zırt belgesi istemezken özel şirkete istetiyorlar?

Bu ne yaman çelişki?

Neyse tadımız kaçmasın.

Devlet baba işini bilir.

• madrid2017 kullanıcısına yanıt
    Hocam malezyadan çıkmış benim kargo bakalım ne zaman gelecek senin sipariş benden önce olmasına rağmen neden daha geç çıktı anlayamadım ama muhtemelen tatile falan girdiler o ara galiba
  • Amazon normal i-parcel ile gönderdigi kargoyu kaybolma sonucu :) Ups hızlı kargo ile gönderdi.Saat aldım 65$ + 22$ vergi ve kargo parası ödendi.Bir kaç bişiler okudum paralı kargo oldugu için vs para ödeyebiliyormuşuz.Antrepoda durdugu zaman kadar ödeme oluyor mu?Ne bilim gümrük damga parası gibi şeyler?Ups hızlı kargo ile alan varsa bilgi verebilir mi?

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abbleix -- 22 Şubat 2017; 18:28:43 >

aynı gün kargoya verılen chınapost dun elıme geldı..

bundan sonra sadece chına post regıster alcam hem hızlı hem çok dolaşmıyor
  •  TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

arkadaşlar yurtdışına kargo göndermiştim.gümrükten geçmiş mi ne aşamada oluyor bu?
  • two_face kullanıcısına yanıt
    Yolda gidiyor hocam daha.
  • madrid2017 kullanıcısına yanıt
    bide 0,36$ verdim üstüne ben sanırım china postta ek ücret yoktu :/
    şuana kadar 45 kadar ürün aldım..

en hızlısı chinapost register air mail
    sonra post nl 22-30 gün arası..
  • abbleix kullanıcısına yanıt
    yok vardı mı diye değilde burdan çıkmış mı die merak ettim
  • ne derken ürünü kast ediyorsanız nomal bir kol saati akıllı felan olanlardan değil hiçbir özelliği olmayan şekli hoşuma giden bir kol saatiydi
  • 
Sayfa: önceki 986987988989990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.