Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (990. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.160
Cevap
686
Favori
1.819.367
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 988989990991992
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: forumnik

Takip no, ürün bilgisi?

RS762348744NL elektronik sigara. ama satıcı araba aksesuarı yazacaktı üstüne.
  • mahseer898 kullanıcısına yanıt
    Gümrükten sorunsuz geçmiş arnavutköye gidiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • madrid2017 kullanıcısına yanıt
    0 212 465 55 19 dan arayıp sordum 3 kere birisi diyor kontrolde birisi diyor yolda birisi gümrükten geçmedi dedi. bende şaşırdım.
  • Arkadaşlar. Aliexpress ten aldığım bir ürünün cumartesi günü kargo takibini yapayım dedim. Birde baktım ki kargo başka ile gitmiş ve adres yetersiz iade yazıyor. Ürün Çin'e geri gidiyor yani. Paket pazar günü Ankara'ya, Pazartesi günü de İstanbul'a vardı. Geri iade baya hızlı oluyor sanırım. Pazartesi sabah PTT merkez şubede hemen dilekçe yazdım. Onlarda kendi haberleşme sistemlerinden istanbul ukim/pim e dilekçemi gönderdiler. (Yalnız bu işlemleri yaparken PTT de çalışan arkadaşım yardımcı oldu. İstanbul'daki arkadaşını aradı durumu sordu. Arkadaşı dilekçenin ulaştığını ve paketin dilekçede belirtilen adrese gönderileceği söylendi.) Sonunda ürünüm gitmeden geri geldi. Bu iş acaba araya birilerini koyunca mı oldu yoksa her dilekçeye aynısını yaparlar mı bilemem.

Paketin üzerine baktığımda satıcı sadece adres kısmını yazmış. Ne il var ne de telefon. Bu yazıyı bilgilendirme amaçlı yazdım.

23/02/2017 16:22:09 PTT İşyerine Geldi İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
    23/02/2017 16:45:56 Alıcı Merkez Torbayı Açtı İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)

Henüz gümrükten geçmemiş. Bundan sonraki aşamada UKİM'e giderse gümrüğe takılacak demektir. Bu aşamada henüz belli değil.
  • musto44 M kullanıcısına yanıt
    İyi bari müdahale edip almışsınız. Aliexpresste kayıtlı adres bilgilerinin güncel/eksik olup olmadığını kontrol edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

İyi bari müdahale edip almışsınız. Aliexpresste kayıtlı adres bilgilerinin güncel/eksik olup olmadığını kontrol edin.

Sürekli aliexpress ten alis verisim oluyor. Adreste bir sorun yok yani. Pakette il cikmamis

• Arkadaşlar konudan baya bi sayfa okudum ama aradığım şeyleri bulamadım ben bluedio t3 kulaklık sipariş vermek istiyorum yurtdışından ürün ilk defa alıcam.kendi resmi satıcısından sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum ürün 42 dolar bu barajı geçiyor mu ve geçiyorsa vergiyi almak için beni nereye çağırırlar ,yoksa gümrüktemi takılır son olarak satıcı ile konuşup 30 dolar olarak felan gösterme şansı olabilir mi.

• Gümrüğe takılması durumunda müdahele edebileceğimiz bir şey var mı yoksa doğrudan satıcı ile iletişime geçeyim dispute işlemlerini mi başlatayım?

• burada ne yapmam lazım şimdi yardımcı olurmusunuz bekleyecek miyim yoksa birşeymi tıklamam lazım
  • Arkadaşlar pos Malaysia ile gelen gönderim var ancak ptt ile sorgulayınca boş görünüyor, kendi sitesinde baktığımda 12 şubatta Türkiye'ye giriş yapmış görünmekte.

Tr girişten 12 gün geçti normal mi bu süre, takip de edemiyorum yurtiçi, ptt yi arasam bilgi verirler mi sizce

• China post larda bir hızlanma mi var? Registered olanlar 12 -13 günde geliyor bu aralar. Takipsiz kargom da ilginçtir İstanbula gelmesi 12 13 gün sürdü.

• RS785215560NL Kargom sebepsiz yere yurtdisina gidiyor galiba. Mudahale sansim var mi? Urun kasa fani.

Senin ürün yurtdışına gidiyor geri

• Almanya dan gift gelen paketin 40 tl vergisi çıkmıştır hepimize hayırlı uğurlu olsun arkadaşlar :)

• SharpThunder kullanıcısına yanıt
    Kargo tr gelmiş sıkıntı yapmayın yurt dışına sevk edildi derken yurt dışı burası oluyor onlara göre :)

• madrid2017 kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam. Dispute şimdi mi açmak lazım. Yoksa ürünün satıcıya ulaşmasını beklemek mi lazım?

Hemen şimdi aç

• AlperAçan kullanıcısına yanıt
    Yanlış bilgi vermeyin kargo geri gidiyor.. Anlaşmazlık iade açın

• SharpThunder kullanıcısına yanıt
    Kargo geri gidiyor satıcıdan parayı isteyin

• 
Sayfa: önceki 988989990991992
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.