Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (987. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.117
Cevap
685
Favori
1.816.484
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 985986987988989
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • amazondan bir ürün aldım bugun giriş yapmış

yavaş kargo. satıcıda amazon

herhangi bir belge falan gelecikme e maile.

yada ben mi gidip alıcam

şunu birisi anlatsın.
  • I-parcel ile geliyorsa Türkiye'ye giriş yaptıktan sonra PTS.net üzerinden sorgulattır takip numaranı, Ref2 kısmına Türkiye içi takip kodun(Yurtiçi,sürat,aras vb.) gelir bir süre sonra onunla ülke içinde takip edebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FasTBoY -- 21 Şubat 2017; 17:27:35 >
  • Ürün gümrükten çekildi antrepodan çıktı yardımlarınız için teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • battlefield11 kullanıcısına yanıt
    Hocam kargo ups mi?

Benim transitte yazıyor çekilmiş mi oluyor?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FasTBoY

I-parcel ile geliyorsa Türkiye'ye giriş yaptıktan sonra PTS.net üzerinden sorgulattır takip numaranı, Ref2 kısmına Türkiye içi takip kodun(Yurtiçi,sürat,aras vb.) gelir bir süre sonra onunla ülke içinde takip edebilirsin.

cevapladığın için teşekür ederim.

hızlı kargo damı vekalet kağıdı geliyor. ?
  • Gümrük sınırı üstündeyse istiyorlar bildiğim kadayırla(30€ ve üzeri).
    UPS istiyor, DHL ne yapıyor bilmiyorum tam olarak, Aramex istemiyor ama.
  • two_face kullanıcısına yanıt
    Kime gönderdiğiniz önemli. Satın aldığınız yere veya yetkili servis rma formu ile gönderdiyseniz gider. Ama alıcı şahıs ise büyük ihtimalle geri dönecektir. geri döndüğünde sizi ne gibi bir sıkıntı bekliyor bilemedim şimdi.
  • Scrite S kullanıcısına yanıt
    Evet ups

• battlefield11 kullanıcısına yanıt
    Bu şekil transitte gözüküyor ama altta vekaletname için söylüyor halbuki gönderdim dün onayladılar.

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Scrite S kullanıcısına yanıt
    Ona takılmayın, 1-2 güne gümrükten çekerler.
    Aynısı oluyor genelde herkese, içinize sinmediyse belge elinize ulaştımı diye arayıp görüşebilirsiniz.
  • satın aldıgın yer servis verdikleri alan içinde gönderileeri kabul ediyor.arkadaşa gönderip o gönderecek.imei kaydı olan telefon nie takılıyor onu anlamadım??
    http://ptt.gov.tr/ptt/#!ptt_turpex_1 burda şartlı kabul edilenlerde .iyi paketlenmesi halinde.??
  • Arkadaşlar merhaba çok acil!

Yurtdışından polar satın aldım 50 euro+8 euro da shipment kargo fiyatı 58 euroya denk geliyor.E-mail i me DHL kargoyu takip edebileceğim link attı. Bugun "Held at Customs diyor. Yani gümrüğe takıldı heralde? Ben bunu nasıl hallederim yahu. İlla uçuk fiyatlar mı vereceğim? Zaten satıcıya 250 küsür lira bayılmışım. Benden ne kadar isterler? Süreç nasıl işler yardımcı olurmusunuz?

Takip kısmıda budur link
    https://www.packet.deutschepost.com//web/portal-europe/packet_traceit?barcode=RX655651492DE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ŞahinAbi -- 21 Şubat 2017; 18:46:47 >
  • artık pttden takip edeceksiniz

20/02/2017 18:04:46 Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen) Send item to customs (Inb) - -
    4 20/02/2017 18:04:46 PTT İşyerine Girdi Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)

50€ x %18 = 9€ karşılığı TL vergi ödeyeceksiniz. 60kuruş da damga vergisi.
  • two_face kullanıcısına yanıt
    imei kaydı başka birşey, konu ile de ilgisi yok. Gümrük kurallarına göre telefonun posta yoluyla taşınması yasak. Normalde tam tersi olsa arkadaşınız size telefon yollasa onu gümrükten alamazsınız bu kadar basit.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

artık pttden takip edeceksiniz

20/02/2017 18:04:46 Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen) Send item to customs (Inb) - -
    4 20/02/2017 18:04:46 PTT İşyerine Girdi Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)

50€ x %18 = 9€ karşılığı TL vergi ödeyeceksiniz. 60kuruş da damga vergisi.

Hocam ilk defa başıma geliyor cahilliğime verin. 9 euro vergiyi nereye ödeyeceğim. + damga vergisini. Gümrüğe mi gitmem gerekiyor. Bu saatte havale etsem gönderirler mi yarın acaba?
  • hocam gönderdiğim linke bakarsanız yasak değil gözüküyo onu anlatmaya çalışıyorum.neyse zaten göndermiş bulundum bekleyim göreceğim başıma neler geleceğini
  • Merhaba Çinden Starwars Gemisinin Lego Takımını Aldım ve DHL ile geliyor.İnternette ihtiyacım olduğunda(bilgilendirme), DHL ile aliexpressten bir şey alırsak başımıza ne geleceği hakkında bir şey bulamadım.Ben de bir tecrübe yaşadım ve size aktarmak istedim.

Ürün normalde 42 dolar 3 dolar kuponla 39 a indi.Satıcı tabi uyanık olduğundan 19 dolar yazmış.DHL ise İstanbulda ptt gibi bunun üzerinde 20 yazıyor hadi geçsin demiyor tabi.Gönderi takibinde gümrüğe tabidir yazıyor da gitmiyor.1 gün bekledim tabi belki geçer diye geçmeyince aradım.Temsilci bana 19 dolar olduğunu ispatlamanız lazım dedi.Banka ödemesi, ürün linki vs gibi şeyler istedi.Ben yine bunları öğeyi denetleden kandırırdım ama belgede sahtecilik ciddi bir suç olduğundan vazgeçtim.Müşteri hizmetleri kimlik fotokopisi vekaletname dekont ve ürün linkini bir maile göndermemi istedi , belgeleri gönderdikten sonra sabah 8 de gümrükten çekildi.Bana da 30 Tl vergi yazıldı.Online olarak kredi kartıyla ödedim(evde ben olmayacağımdan ailem vergi vs anlamaz adamı para vermeden bizim böyle bir paketimiz yok deyip gönderirler.Her zaman ptt ile geldiğinden alışkanlık olmuş onlara :) ) Sonuç olarak siz siz olun Aliexpress'te DHL den uzak durun.Devletin kendi lojistiği bu kadar sıkmıyor, ama bir konuda taktir ettim işlerini adam gibi yapıyorlar dakikası dakikasına mailime cevap veriyorlar.
  • Banggod dan tiger 1 Heng long rc aldım. Singapur speed post ile gelecek gelme süresi 7_15 gün yazıyor türkiyede bunun için ayrı bi vergi vermem gerekecekmi vericeksemde ne kadar 99 dolar fiyatı kargo parasıda 145 lira mı ney

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xanxus02 -- 21 Şubat 2017; 21:11:42 >
  • Hocam benim ürün ne durumda şuan belgeyi saat 11 civarı gönderdim.

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
  • ozgurr34 O kullanıcısına yanıt
    Aradıkları gün belgeyi 15.35 civarı yolladım gece çektiler gümrükten bugün veya yarın sabah çekerler %90

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tutankanum -- 21 Şubat 2017; 22:37:35 >
  • 
Sayfa: önceki 985986987988989
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.