Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (799. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.547
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 797798799800801
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayırlı olsun,darısı başımıza. Zimmet alındı,hareketinden sonra dağıtıcıya verildi seçeneği çıktı ve tablet yine bugün elinize ulaştı anladığım kadarıyla. Postacı 60 kuruşu da tahsil etti mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkcombil

Hayırlı olsun,darısı başımıza. Zimmet alındı,hareketinden sonra dağıtıcıya verildi seçeneği çıktı ve tablet yine bugün elinize ulaştı anladığım kadarıyla. Postacı 60 kuruşu da tahsil etti mi

Amin. darisi basina :) evet oyle oldu, verdim 1tl gonderdim ya :D

• quote:

Orijinalden alıntı: qLhF

Takipsiz olarak yunexpress ve flyt express ile kargosu gelen oldu mu daha önce ? Kaç günde geldi hatırlıyorlar mı ?

?
  • Aga bu nedir?

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Edit: Sipariş banggooddan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gôdzillah -- 21 Eylül 2016; 19:14:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gôdzillah

Aga bu nedir?

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Ne almıştınız? benim anladığım geri gidiyor. ( pek fazla bilgim yok ama öyle gözüküyor )

Ayrıca 1 günde nasıl gelmiş bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi walter13 -- 21 Eylül 2016; 19:28:32 >

• Geri gitmiş görünüyor. İçerik yasaklı mıydı?

• quote:

Orijinalden alıntı: GalPal

Geri gitmiş görünüyor. İçerik yasaklı mıydı?

Benimkinde durum nedir? Benimki de üstteki gibi anlaşılabilir olsa anlayacam ama çok karışık geldi.

http://prnt.sc/ckp4a2
  • Klavye hocam 40 küsür dolarlık klavye yahu 10 Eylülde yola çıktı
  • quote:

Klavye hocam 40 küsür dolarlık klavye yahu 10 Eylülde yola çıktı

Klavye niye geri gider ki?
  • Sizin ürün önce Çin içerisinde yer değiştirerek Hong Kong'a gitmiş.Hong Kong'tan da 3.bir ülke olan İsviçre'ye.Şimdi İsviçre'den de nasipse Türkiye'ye doğru geliyorEğer İsviçre'ye ait bir kargo şirketiyle ürününüz yollanmış ise,kargo önce şirketin anavatanına,oradan da gideceği adrese yani size yönlendirilir.
  • quote:

Sizin ürün önce Çin içerisinde yer değiştirerek Hong Kong'a gitmiş.Hong Kong'tan da 3.bir ülke olan İsviçre'ye.Şimdi İsviçre'den de nasipse Türkiye'ye doğru geliyorEğer İsviçre'ye ait bir kargo şirketiyle ürününüz yollanmış ise,kargo önce şirketin anavatanına,oradan da gideceği adrese yani size yönlendirilir.

Benim işlem baya uzun süreceğe benziyor. 8 gün falan oldu 1 ayı bulur mu? kargonun üstüne 20 dolar yazmışlar gümrük yer mi bunu?

• quote:

Aga bu nedir?

Malesef ürününüz kabul edilmeyip tekrardan yurtdışına iade edilmiş.İşin ilginç tarafı ürününüz herhangi bir gümrük işlemine tabii olmadan direkt PTT'nin yurtdışı kargoları kabul merkezi tarafından red edilmiş.(Kargo takibindeki '' Gönderi gümrüğe sevkedildi '' girişi sizi yanıltmasın,gümrük işine UKİM bakıyor.Onunla da ilgili bir giriş yok ).Genelde kargonun gümrüğe sevk edilmeden direkt reddi,yurtdışından kargo yoluyla getirilmesi zaten yasak olan ürünler için gerçekleştiriliyor.Sizin ürünün ne yasaklı yönünü buldularsa direkt reddetmişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkcombil -- 22 Eylül 2016; 2:24:49 >

• Gümrüğe sevk edilmezse gümrüğe yiyecek birşey kalmazGümrüğe sevk edilirse,gümrük bunu yiyebilirAma yemeyip,üstüne paketinizi açıp inceleyen memur,sizden ürünü aldığınız sitenin linkini,kredi kartındaki harcama tutarınızı ve ürüne ait bir fatura isteyebilir.Kısaca şans işi.
    Yurtdışı ürünlerin ortalama teslim süresi 1 ayı bulabiliyor.Ama 1 hafta da alanlar da var
  • Son hali bu, o arada ne olduğunu anlayamasam da haberler güzel
  • quote:

Gümrüğe sevk edilmezse gümrüğe yiyecek birşey kalmazGümrüğe sevk edilirse,gümrük bunu yiyebilirAma yemeyip,üstüne paketinizi açıp inceleyen memur,sizden ürünü aldığınız sitenin linkini,kredi kartındaki harcama tutarınızı ve ürüne ait bir fatura isteyebilir.Kısaca şans işi.
    Yurtdışı ürünlerin ortalama teslim süresi 1 ayı bulabiliyor.Ama 1 hafta da alanlar da var

Anladım hocam çok sağol. Ben ürünün gerçek fiyatının yazılmasını isterdim çünkü fatura, kredi kartı bilgisi isterse ne göstereceğim ? 20 dolarlık dandik bir online fatura mevcut damga bişey hiçbirşey yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: mantolamaci

quote:

Vay çakal vay,çok yapıyorlar aynı üründe farklı fiyatlar koymayıGümrüğe gelince;yasaklı olan sim kart girişli cihazlar,kozmetik ürünleri,bıçak vesaireyi bile gümrüğün imha yetkisi yoktur.Ancak uluslararası alanda yasa dışılığı kabul edilmiş;uyuşturucu madde vb. ürünler geri gönderilmeksizin imha edilir.Sanıyorum sizin kargonuzun kabul edilmemesi durumunda taşıyıcı şirketin kargoyu geri göndericiye göndermesi gibi bir protokolü yok.Haliyle bu tip ürünler gümrükte kaderine terk edilemeyeceğine göre belli bir sürenin sonunda gümrükçe imha ediliyorlardır.Size gümrükçe anlatılan da budur sanırım.Şu aşamada aliexpress'den uyuşmazlık açmanız gerekir.Ayrıca taşıyıcı dhl ile de iletişime geçin.Durumu birde onlara anlatın.10 tanesi 1,7 USD olan ürün linki üzerinden hazırlanan fatura ile tekrar gümrüğe başvurun.Eğer İstanbul'da iseniz,zamanınız ve isteğiniz var ise gümrük yetkilileriyle yüz yüze görüşün.Şimdilik aklıma gelen bunlar

Honkong, air çin vs diğer postalar ile 40,50 adet çok aldım hiç sorun olmadı . Erken gelmesi için ilk defa dhl tercih ettim oda yaktı beni. Dün yenibosna dhl merkeze gittim gümrük memuru ile görüştüm hiçbir şekilde yardımcı olmuyorlar. Ürünün değeri hiç önemli değil burada önemli olan adettir şahıs adına alındığı ve fazla adet ticarete girdiği için onay vermiyoruz şekilde cevap aldım. Söyledim onlara satıcı benimle hiç iletişim kurmuyor cevap alamıyorum geri iade de yapamıyoruz bana yardımcı olun yoksa param gidecek dediğimde iyi sadece paranızın gitmesi olsun , bide bunun imha masrafları da size çıkabilir vs denildi.

Satıcıyla şimdi konuşuyorum 959 dolar geri gönderim ücreti hiç inandırıcı gelmiyor bana. Burada tüm sorun bana mı ait . Mesaj ile yazdım hiç olmadı masrafın yarısını karşılayın ben sizden tekrar ufak paketler halinde diğer posta yoluyla sipariş vereyim dedim cevap yok.

Dispute açmam gerekir mi tüm kusur bana mı ait yoksa hakkımı arıyayım mı. Ne şekilde dispute açmalıyım tam para iadesi mi isteyeyim yarısını mı

Malesef DHL gibi daha hızlı ve daha pahalı hizmet sunan kargo şirketleri,kargolar Türkiye'ye giriş yapınca,ellerindeki kargoların büyük çoğunluğunu gümrüğe sunarlar.PTT gibi diğer yavaş seçeneklerde bu ihtimal biraz daha azdır.Gümrük size ürünü niye teslim edemediğini açıklamış.Ve söyledikleri ne yazık ki doğru şeylerAnladığım kadarıyla satıcı ürünü size kargolarken '' Ürün kabul edilmez ise tarafıma tekrar gönderilsin '' seçeneğini seçmeden kargolama yapmış.Bildiğim kadarıyla bu seçenek pekçok kargo şirketinde var fakat satıcı sattığı ürünü tekrar geri almak isteyebilen bir tip olmadığından,ürününüz gümrükte kaderine terk edilmiş görünüyor.O çıkan 959 dolarlık masrafta kesin ürün DHL ile geri gidersedir.Daha yavaş bir kargo seçeneğinde daha ucuza mal edilebilir.Ama satıcı gümrükle ne şekilde irtibata geçip ne şekilde gümrükçülere karşı kargolama yaptıracak hiçbir bilgim yok.

Aliexpress'e gelince orada bir üyeliğim var,arada ürünlerine de bakarım.Fakat hiçbir alışverişim olmamıştır.Dolayısıyla uyuşmazlığımda.Bildiğim kadarıyla N11 vb. tarzı çalışan bir site.Bu konu başlığında ya da başka konularda aliexpress ile alışverişi olmuş,uyuşmazlık konusunda daha bilgili kimselere danışmanızı öneririm.

• quote:

Son hali bu, o arada ne olduğunu anlayamasam da haberler güzel

Burası önemli.'' Torbaya Eklendi '' diyor.Acaba UKİM'e sevkedilmek üzere mi eklendi yoksa dağıtıma sevkedilmek için mi?Bunu da önümüzdeki aşamalarda öğrenirsiniz

• Ürününüzün gerçek fiyatı 75 Euro altındaysa hiçbir şekilde vergi ödemesi yaptıramazlar size.Bu şekilde güvenle kredi kartı ekstrenizi gümrüğe sunabilirsiniz.Yok ürün fiyatı 75 Euro'nun üstünde ama gümrükten rahat geçsin diye 20 Dolar yazılması gibi bir durum varsa.Bilemiyorum,nasıl kanıtlarsınız ürünün fiyatının 20 Dolar olduğunu
  • quote:

Ürününüzün gerçek fiyatı 75 Euro altındaysa hiçbir şekilde vergi ödemesi yaptıramazlar size.Bu şekilde güvenle kredi kartı ekstrenizi gümrüğe sunabilirsiniz.Yok ürün fiyatı 75 Euro'nun üstünde ama gümrükten rahat geçsin diye 20 Dolar yazılması gibi bir durum varsa.Bilemiyorum,nasıl kanıtlarsınız ürünün fiyatının 20 Dolar olduğunu

Ürün fiyatı 91 dolar. Sanırım yüksek

• Dün ürün ist. Pime gelmiş ben de bugün İstanbul'a gidiyorum. Kayseri'ye vermiştim siparişi. Kendim gidip pimden alabilir miyim acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 797798799800801
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.