Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (797. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.561
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 795796797798799
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu kargo için evet :) aslinda yillardir alis veris yapıyorum hepsi ayri yeni bir heyecan oluyor, bunun nedeni gümrük memurlarinin sabit olmayip kim gelirse ona göre vergi gelip gelmeyecegi durumu oldugu icin hepsi ayrı bir heyecan oluyor :) birde isin ucunda para var ne yalan soylim vergi gelmemesi demek para kazanmak veya bir yerden para cikmasiyla ayni eş değer :) cihazda umarim saglam gelirde cami kirilmadan ince cunku tabletin kutusu ummadığımız yerden darbeyi yemeyelim hehe :D zaten 100tl ve uzeri urunlerde basitte olsa icinden baska urun cikma ihtimaline karşı video ya kayit ediyorum ne olur ne olmaz. Herkes olumlu puan vermistir benden icinde hiyar cikar eksi puan verirsin kimseyide inandiramazsin içinden baska birsey ciktigina tam tersi kaziklanan salak yerine konulur :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanıyorum o hıyar olayı bir tek Türkiye'ye mahsus.Benim de ilk yurtdışı alışverişim ve bende tablet bekliyorum. Siz hangi siteden hangi hangi tableti sipariş ettiniz?

• berkcombil B kullanıcısına yanıt
    Chuwi Hi10 4 GB 64 GB Çift OS Windows10http://s.aliexpress.com/bQ7j2umI
    Bunu aldim siz nasil birsey aldiniz vergi asma gibi sorun varmi sizde de

• Bende Hi12 modelini aldım banggood'dan. Kılıfıydı,ekran jelatiniydi,kendisi ile beraber 264 dolar tuttu. Ama faturada bir güzellik ayarlamasını canlı destek de ki bayan yapacağını söylediBilemiyorum yaptı mı yapmadı mı? İnşallah elimize sağ salim geçerde öğrenirizSizin kargoda var mı başka yeni bir hareket?

• quote:

Orijinalden alıntı: berkcombil

Bende Hi12 modelini aldım banggood'dan. Kılıfıydı,ekran jelatiniydi,kendisi ile beraber 264 dolar tuttu. Ama faturada bir güzellik ayarlamasını canlı destek de ki bayan yapacağını söylediBilemiyorum yaptı mı yapmadı mı? İnşallah elimize sağ salim geçerde öğrenirizSizin kargoda var mı başka yeni bir hareket?

Hi10.1 mi hi11 mi ney vardi baktim h10 da 3 tane mi ney giris vardi gelismisinde daha azdı bunu aldim. Aslinda işin gercegi bende hi sense pro 8 miydi oyle bir tablet vardi bozuldu bende tablet lazimda degildi youtube de video uzerine aşka gelip begendim aldim :D normal sadece Android işletim sistemi bile fazla bana ama bunda Windows 10 bile var :) oyun falan hic oynamam ben telf.Da da bilgisayarda da :) buyuk ekran olup tv izlemek icin aldim gittigim tatilde falan birde usb girisi oldugu icin film yuklerim tatilde ise yarar yoksa suan tvbox hertürlü isimi görüyor. 157$ aldim. He soruyu unutacaktim az kalsin :) suan benimki zimmette duruyor 0,60krs olarak. Genelde cuma gunleri sevk oluyordu ama bayramdan dolayi bilmiyorum cumaya kadar bekletirlermi

Ekleme: buarada banggood ve gearbest ten pek almamaya calisiyorum urun cunku aliexpress teki gibi dispute acip hakkini arama seysi biraz daha zor çünkü kisiyi kendi kendine şikayet edince sallayabilir diye düşünüyorum. Gearbest ile yorum okudum gümrükte gelmeyip geri gitmis adamla iletisime geçmiş gearbest te cevabı ürünün %30 fiyatını geri vermis sebebi kargo maliyeti fazla oluyor bize de bahane (mecbur kabul edilir ya onu alacak ya da hic) veya sigorta yapmadigindan tamamini vermiyor. Iyide her aldigim urune sigorta mi yaptircam ben oyleyse direk urune koy sigorta fiyatini sonra ödemeye gelince kandirmis gibi olma. Geardan 110$ farklı zamanlarda 2 tane akilli saat aldim diger gun resimli olarak cekip gönderiyor guzel ama iste gumruge takilirsa ne olur diye arastirdim internet ten oyle sonuclar cikti o yüzden şüpheleniyorum. 1. sinde neyse smartwatch yazmışta 2. Daha lux olanda smart phone yazmis resmen gumruge takilmasini istercesine yazmislar. Kutuda da zaten vuram vuram sim karti girisi resimleri var Allah tan takilmadi yani. O yüzden aliexpress te varsa alacağım ordan aliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RoyalWatch55 -- 20 Eylül 2016; 2:41:58 >

• Uzun cevap için teşekkürlerBende şahıstan almaktansa kurumsal bir siteden almayı tercih ettim. Biraz araştırınca gearbest'in bahsettiğiniz sıkıntılara sahip olduğunu gördüm. En iyisi olarak dx tavsiye ediliyordu. Banggood ise orta şekerdi. Bu arada ürün sipariş sayfasında 5 dolara sigorta seçeneğini de işaretlemekten gocunmadımArtık bir problem olursa tam para iademi sıkıntısız alacağımı düşünüyorum.

• This is the shipping method by post, always will take long time. And it is not the fast track updated the details. Please share patient to wait it. After we ship out, we can not control the time

Arkadaşlar burda satıcının tam olarak ne demem istediğini anlayamadım. İngilizcesi olan biri özet geçebilir mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • nativist kullanıcısına yanıt
    Senin aldığın yöntemle postanın ulaşması uzun alıyor. Postanın durum güncellemesi hızlı olmuyor. Ben postayı gönderdim gerisi taşıyan şirketle alakalı. Taşıma sürecine ben müdahale edemem diyor.

• Teşekkür ederim hocam sağolun. Bu aliexpress standard shipping bu kadar mı yavaş acaba? 20 gün olacak ürün de bi gelişme yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • nativist kullanıcısına yanıt
    bana standart shipping olan bi ürün 45 günde gelmişti. şu sıralar çok yavaş hareket ediyorlar.
  • Takipsiz olarak yunexpress ve flyt express ile kargosu gelen oldu mu daha önce ? Kaç günde geldi hatırlıyorlar mı ?
  • ''Destination Country Tracking information is only available for the Origin Country. No tracking information for Destination country ''
    diğerinde hala TR'ye gelecek diye gösteriyor

80 gün oldu ayrı 2 ürün aldm hala gelmedi. ne yapmam gerekiyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Resul069

''Destination Country Tracking information is only available for the Origin Country. No tracking information for Destination country ''
    diğerinde hala TR'ye gelecek diye gösteriyor

80 gün oldu ayrı 2 ürün aldm hala gelmedi. ne yapmam gerekiyor ?

80 gün mü? alıcı koruma süren bitmediyse ,bildir en geç 60 günde gelmezse paranı geri alırsın
  • pyrosquad kullanıcısına yanıt
    eyvallh hocam bildirdim
  • Merhaba, bende dhl ile alışveriş yaptım . Aldığım ürünler bileklik yaklaşık 140 adet toplam değerleri 300 dolar tutuyor satıcı 23 dolar fatura koymuş içerisinde ürün gümrükte takıldı benden ürün bedelini gösteren resim , canlı ürün linki istediler bunları onlara ilettim bu arada gerçek değeri 23 dolar olmadığını söyledikleri için satıcı bana tekrar bir 70 dolarlık fatura düzenleyerek gönderdi bunları da dhlye ilettim fakat 2 gün sonra red yanıtı geldi. Ürünleri hiçbir şekilde alamıyorum teslim etmiyorlar. Ticariye giriyor denildi ayrıca gümrük müşaviri tutup işlemleri halletsem yakşalık bin tl yada daha fazla da tutacakmış .

Bu sefer satıcı ile iletişime geçtim 300 dolarlık mal aldığım için 36 dolar kargo masrafını kendisi karşılamıştı, şimdi ürünleri geri iade almasını kargo masraflarını karşılayacağımı söylüyorum fakat bunun sıkıntı olacağını söylüyor . Tekrar görüştüğümüz de 959 dolarlık bir iade maliyeti çıkacağını belirtti Gerçekten bukadar bir maliyet olur mu ? Sonuçta 36 dolara dhl ile kapıya kadar gelebiliyor ken yine bu civarlar da iade edilemiyor mu ? Satıcı burada beni yanıltıyor olabilir mi _?

Şuan ne yapacağım hiçbir fikrim yok.

• berkcombil B kullanıcısına yanıt
    Șöyle birsey olarak düşünüyorum ben mesela evet kurumsal firmadan aldınız fakat ben ürünün sağlamlığından çok sorun oldugu zaman parami daha kolay nasil alirim sonuna odaklaniyorum. Kurulsam bir firmadan almak tabiki daha iyidir fakat sorun oldugu zaman kisiyi kendine şikayet etmek biraz zor durumda birakiyor insani ve karsinin 100$ aldigin urune 5$ versede kabul etmek durumunda bırakıyor cunku ya 5 i kabul edersin ya da hiç. Bunu şikayetvar.com a şikayet etsende çözüm bulamazsin yabanci site yani kosullark kabul ediliyor vs. N11 bile beni hakli olduğum durumda aylarca ugrastirdi karsi taraf parayı gonderdigi halde n11 işi zora soktu falan birde siteden cikacak para olursa iyicene sıkıntı. Ama aliexpress te site tarafsız ben grafikerlik yaptigim için iyi resimlerler hakli olduğumu destekleyip istedigim parayi geri alıyorum hatta satici yaptığım diger alicilar vazgecmesin diye bazen full para iadesi gondermek istiyor paypalda kapandı simdi ama demek istediğim aliexpress te daha sıkıntı olmuyor gearbest bile en fazla parayi puan olarak yukleyip yine kendine bağlıyor tekrar o siteden alman icin ama aliexpress para olarak gönderiyor. Bazen kur degisiyor kar bile ediliyor :D tabi zararda :) sigorta işi bana sacma geliyor iste ben bi urun aldiysam site zaten geregini yapmali site bunu istersen al gibi sigorta sunuyor fakat birazda alici bunu zorunlu gibi mecbur aliyor psikolojik olarak haliyle urune o kadar para verip 5$ mi vermicem gibilerinden.

• İyi satıcıya denk gelirseniz,aliexpress'de hiç sorun yaşamazsınız zaten. Ama bazen satıcı yorumları olumlu olmasına rağmen satıcıyla sorun yaşayabilme ihtimaliniz var. Şöyle ki; ürün stokta görünmesine rağmen,kargolama yapmaları normalden uzun sürebiliyor. Muhtemelen stokta olmayan ürünü satarak,ürün stoğa girdikten sonra kargolama yapıyorlar. Ya da ürün kargoda kayboysa satıcıya geri gönderilebilecek bir ürün olmadığından aliexpress tarafından da geri ödeme sıkıntıya girebiliyor. Bunlar yaşanabilecek 2 temel sıkıntı. Kurumsal sitelerin sıkıntılarını da belirtmişsiniz zaten.Otomatik ürün sigortalaması yapan siteye rastlamadım. Eminim sigorta ayağına faturaya 5 dolar daha otomatik eklemiş çakallar diye söylenecek çok insan vardır. Bunu da göz önünde bulundurarak siteler sigorta seçeneği teklif ederler ama ısrar etmezlerBizim gibilerde zaten 259 dolar vermişiz 5 dolar daha veririz sigortalı olur demekten gocunmaz. Ama 5 dolar için burun kıvıranda vardır elbet.

Bu arada bizim üründe bugün zimmete alınmış. Sağolsunlar şimdilik 60 kuruşta rica ediyor görünüyorlar. Sizin kargo da var mı yeni bir hareket?

• Aynı üründen genelde 3 adetten fazla aynı pakette olduğu gümrük tarafından saptanırsa,ticari fayda sağlamak için ürün getirttiğiniz gümrük memurları tarafından düşünülerek,kargonuz geriye yollanır. Böyle bir durumla karşılaşıp gümrükten ürünleri geçen var mıdır? Vardır elbet bu gümrük işleri şans işi. Ama birde 140 kalem ürüne 23 dolar yazmanız gümrüğü iyice şüphelendirmiştir. Bu yüzden sizden ödeme belgesi ve ürünün sipariş linki isteniyor. Siz ürünün sipariş linkini gönderiyorsunuz ve gümrük burada ürünlerin gerçek değerinin 300 dolar olduğunu görecek olmasına rağmen ikinci bir hata ile bu sefer ürün bedellerini 70 dolarlık bir fatura ile göstermeye çalışıyorsunuz. Bence size gümrük kızmışHangi siteden alışveriş etmiştiniz?

• Arkadaşlar bir tablet aldım gearbestten 3.siradakini seçtim 7-15 günde geliyordu priorty line diye birşey urun 74.99$ sıkıntı olurmu daha önce gearbestten bunu seçen varmı ne farkı var diğerinden bilen biri varsa yardımcı olursa sevinirim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gearbestten tablet aldım 130dolarlık. Pakedin üzerinden ePacket yazıyor. Kaç günde gelir sizce ? Gümrüğe takılma ihtimali nedir ?
  • 
Sayfa: önceki 795796797798799
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.