Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (796. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.501
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 794795796797798
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    benim şükür takipli takipsiz hiçbiri kaybolmadı ama bu kaybolmayacağı anlamına gelmiyor..cümle içinde PTT kelimesi geçiyorsa her daim kaybolma riski de mevcuttur :)
  • Çok doğru. Ben hiçbir sıkıntı yaşamayayim diye e-devlet'e giriş yapıp kontrol ettiğimden. Malum burası Türkiye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gearbestte kargo olarak (Turkey Via Priority Line) diye seçenek var kargo süresi 7-15 gün olarak görünüyor ve 4.80$ bence çok ucuz değer . belki diğer türlüde zaten 15 günde gelebilir ama böyle daha garanti sanırım tabi eğer geliyorsa. bu sekilde sipariş eden var mı googleden baktım ama pek göremedim deyim yorularını.
  • RA177370124SI
    kargom giriş yapmış gümrük işlemleri nasıl oluyor ben Antalya da ikamet ediyorum. gümrüğe takılsa bile antalyadaki gümrüğe gönderip burada işlemler yapılmıyor mu?
    bu konuda bilgisi olan varmı? cevap verirse sevinirim
    ürün 77 Euro yasaklı ürün değil

Slovenia (Yurt Disi)/- - 06/09/2016 14:36:00 Receive item from customer (Otb)
    Slovenia (Yurt Disi)/- - 08/09/2016 20:05:00 The item was forwarded to the destination country (Otb)
    Slovenia (Yurt Disi)/- - 09/09/2016 10:05:00 Send item abroad (EDI-received)
    Turkey/- - 14/09/2016 10:18:08 Receive item at office of exchange (Inb)
    Turkey/- - 15/09/2016 11:28:32 Send item to customs (Inb)
    İSTANBUL(AVR)/BAŞAKŞEHİR İST.ULUSLARARASI PİM 15/09/2016 11:28:32 Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı
    İSTANBUL(AVR)/BAŞAKŞEHİR İST.ULUSLARARASI PİM 16/09/2016 09:07:38 PTT İşyerine Sevk Edildi
    İSTANBUL(AVR)/BAŞAKŞEHİR İSTANBUL UKİM 16/09/2016 10:06:22 Alıcı Merkez Torbayı Açtı
    İSTANBUL(AVR)/BAŞAKŞEHİR İSTANBUL UKİM 16/09/2016 11:13:07 PTT İşyerine Geldi

• oorkayy O kullanıcısına yanıt
    İstanbul UKİM'de bakıyorlar paketlere, orayı geçtiyse büyük bir ihtimalle ulaşır eline zaten.
    Yalnız gümrük sınırı 75 Euro paket üstünde doğru yazıyorsa; %18(Avrupa Birliğine üye ülkelerden geliyorsa) yoksa %20 vergi ödersin.
    Tabi vergi olayı birazda gümrük memuruna bağlı.
  • RoyalWatch55 R kullanıcısına yanıt
    Sonu TR uzantılı takipli paketler bunla geliyor sanırım. Direk PTT getiriyor, yurtdışından buraya. Genelde gördüklerim epey çabuk gelmişlerdi(5/7/10 gün civarı).
  • FasTBoY kullanıcısına yanıt
    Cok onceden sonu tr kodlu olmustu o da su sekilde tabi baziladi kodu ilk onceden alip oylede gonderiyor ama mesela uzun bir sure tr kodlu takipte gorulmedi ama takibe bir girdiginde de aninda hatta ayni gun tr ye giris yapip 1-2 gunde gumrukten gecmisti sonra sehre sevk vs. Ama dedigim gibi bi takipte gorulmesi gec olmustu 9 gun falan. Bi ara denicem bunu yani gelecek urun 130$ olup simkartli oldugu icin şüphem özel ups gibi olmasinda durduk yere vergi gelmesini garantilemeyeyim ondan :)

• Vay arkadaş herkesin kargosunda bi hareketlilik var biz de mi şans yok anlamadım. 4 ünde kargo işlemleri başlayan kargomda halen bir gelişme yok. Bunu almadan 2 gün önce aldığım takipsiz kargom 3 gün önce elime ulaşırken bu daha ülkeye girmemiş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ülkeye girişler 7/24 oluyor ama sisteme aktarılmaları uzun sürüyor daha Türkiye'ye gelmedi diye düşünmeyin. Yoğunluktan ötürü sisteme geç işliyorlar. Şu sıralar da tam bir curcuna hakimdir kesinlikle.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ne yapmalı takipli kaybolan gönderi için. ( ben buradan romanya ya gönderdim)

Teşekkürler bugün tekrar baktım 56 tl gümrük vergisi koymuşlar.boyle durumda kargo antalya gümrüğe gelir mi? Yoksa işlemler istanbul da mı yapılacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oorkayy -- 19 Eylül 2016; 13:29:48 >
  • oorkayy O kullanıcısına yanıt
    Artık evinize gelir, yanlış bilmiyorsam da ücreti Postacıya verip direk teslim alabiliyorsunuz.
    Tekrardan teşekkürler
    Takip sayfasinda sadece vergilendirmisler başka hareket gözükmüyor

• Simdi baktim, halen hareket ayni ama 0.60krs yaziyor o yazi degismis umarim oyle kalir :D :D yoksa nerden baksan 110tl vergi oluyor

• Amazondan aldığım 4 parça ürün gümrükte. Amazon sitesinde şöyle yazıyor
    Delayed
    Your package is undergoing customs clearing process and will arrive later than expected.

bundan sonraki aşama ne olur

ürünlerin toplam fiyatı 42 dolar civarı. kargo ups

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkm5838 -- 19 Eylül 2016; 16:19:27 >
  • Ürünün şu anda gümrükte olduğunu ve gümrük işlemleri nedeniyle ürün teslim süresinin uzayacağını söylüyorlar. Şu an için endişelenecek bir durumunuz yok.

• Halen ürününüz ukim'de ama gümrüğe sunma ücretinin karşısında 60 kuruş yazıyor. Doğru mu anladık?

Benim ürünümde en son cuma günü ukim'e giriş yapmıştı,halen bir hareket yok.

• berkcombil B kullanıcısına yanıt
    Evet, 10.09.2016 09 civarı sabah yani bayrama girmeden ukime gelmisti mesai basladi oyle yazdi suanda da zimmet alindi yaziyor. Arastirdim zimmet alindi yazinca sonradan sorun olmadan sevk ediledebiliyor cunku ücreti yazmislar. Vergi isteyince gecende vergi sınırı ni asmaya urunumde 0.60krs yazmadan zimmet alindiya gitmisti

• ne yapmam gerek ? ürün 50.99
    kargosu 21.33 dolar tutuyor
    blizzard gear dan alındı TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
  • Öyleyse çoğu gitti azı kaldı diyebiliriz sizin için

• 
Sayfa: önceki 794795796797798
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.