Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir Kullanıcı, 6 Masaüstü Kullanıcı
27.412
Cevap
693
Favori
1.543.038
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Yurt Dışı Fırsatlar - Konu Dışı >> TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
Giriş
    39 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Abi

27/12/2019 - 08:10:55 Gonderi gumrukten çıktı (Gelen) Return item from customs (Inb) -/ - Turkey
    27/12/2019 - 11:10:55 Gümrükten Çıktı İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
    28/12/2019 - 10:39:36 Gonderi (Cikis) alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Otb) -/ - Turkey
    28/12/2019 - 13:08:50 PTT İşyerine Girdi Alıcı Merkez Torbayı Açtı İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
    28/12/2019 - 13:39:36 PTT İşyerine Geldi İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
    28/12/2019 - 13:51:02 PTT İşyerinde Bekliyor İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
    27/12 de hem ingilizce hem türkçe gümrükten çıktı diyor...
    Kardeşim gümrükten çıktı yazdığında vergi görünmüyordu sistemsel bir sıkıntı oldu sanırım akiama doğru vergi görünmeye başladı 19 lira yazmışlar, teşekkürler.
    |
    |

• Yüzbaşı
    373 Mesaj

En son takılan kargom 4,5 ay sorna Gümrük tarafından iade edildi. Neyseki paypaldan paramı sorunsuz aldim. Gümrükte bekleme süresi eskisi gibi değil. Çok cazip birşey olmadığı sürece ben alışveriş yapmıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    sub182 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    SYVA50694593 şeklinde.
    PTT 'de gözükmüyor. Hangi kargo ile geliyor vova tecrübesi olan var mı?

|
    |
    Tahmini Teslimat Tarihi: 2020-02-26 00:35:08 gözüküyor.
    Gelmeyecekse iade istedim.İade de yapılmadı.Sorun ne olabilir?

RV325358171CN
    Transitte
    Destination Country: Turkey
    2020-01-19 10:00:00 China (Yurt Disi) Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received)
    2020-01-18 16:02:00 China (Yurt Disi) Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbom38 -- 14 Şubat 2020; 16:50:38 >

sizin kargonun gelmesine daha var,iade isteyemezsiniz bu durumdayken..bazı kargolar 2-3 ayda gelıyor,az sabredin :) çin den cıkmıs ama henüz TR'ye giris yapmamıs..
    |
    |
    cimbom38 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: sub182

sizin kargonun gelmesine daha var,iade isteyemezsiniz bu durumdayken..bazı kargolar 2-3 ayda gelıyor,az sabredin :) çin den cıkmıs ama henüz TR'ye giris yapmamıs..
    Ürün teslim süre bitiminde gelmezse banggood.com da dispute nasıl açılır?
    |
    |

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yüzbaşı
    821 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sub182

arkadaslar yardımınıza ıhtıyacım var..29 Aralık'tan berı gumrukte bekleyen paket (elektronık sıgara) ıcın dıspute acmıstım gelmedıgı ıcın..ama gumrukten gerı dondugune daır kanıt ıstıyor alıexpress..normalde yasaklı malın gerı gonderılmesı gerekır kı bu sure ıcınde coktan satıcıya ulasmıs olmalıydı..3 gun sure var ve sure dolunca satıcıya aktarılacak para..daha once basıma gelmemıstı hıc,gumrukten donen paket satıcıya gerı gıderdı ve paramı gerı alırdım..ne bana teblıgat geldı ne de malın gerı gonderıldıgıne daır bır bılgı var,hala gumrukte beklıyor durumunda..ne yapabılırım bu konuda?
    dispute suresının dolmasına 1 gun kala paket satıcıya geri ulasmıs,para iadesi alabildim nıhayet..kısacası; geri gonderilen kargoların takıp durumunu guncellemıyorlar(kargo hala gumrukte beklemede gorunuyor),dispute suresı ıcınde satıcıya gerı donerse para paranızı gerı alabılıyorsunuz sansınız varsa..bu sefer sansım yaver gıttı..
    |
    |

• Er
    11 Mesaj

Senin kargo yurtdışına iade edilmiş tekrar. Şansına çin de 1 aydır çalışmıyor.

|
    |
    Raskolny kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam gümrüğe sordum adres yetersizliğinden geri döndü diyor benim anlamadım her zaman sipariş verdiğim adres ve gümrük ücreti bile çıkmadan geri döndü anlamadım şuan dispute açtım para iadesi için bu çin ne zaman çalışır hale gelir

|
    |
    BasicTr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    11 Mesaj

Aradığın kişi yalan söylemiş ürün hiçbir zaman gümrük dışına çıkmamış gümrükte geldiği gibi iade ediliyor. Çinliler tekrar çalışmaya martta başı gibi başlanması ön görüyorlar.

|
    |
    Raskolny kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Zaten iki kez aradım ikisinde farklı cevap verdiler ilki adres yetersizliği geri gidecek dedi diğeri ürün yeni geldi elinize ulaşır dedi hiö bişey anlamadım bu işten satıcıyada dispute açtım cevap vermiyo eskiden hiç böyle sıkıntılar yaşamazdım artık çok sıkıntı çinden bişey getirtmek benim durumumu yaşayan çok kişi var artık devletin bezdirme politikası mı ne

|
    |
    BasicTr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
HızlıCevap
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
SEO
Canlı Tv izle
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.