Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1365. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.543
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13631364136513661367
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PTT'deki kargom ayın 15'inden beri ''Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen)'' aşamasında bekliyor. Gümrüğe bir gün sonra sevk edilen başka bir kargom ise çoktan teslimattan önceki son şubeye gelmiş durumda.

Sizce bu gönderi gümrükte mi takılmıştır?
  • Eğer ki bir sonraki güncelleme de vergi çıkmaz ve takip ekranında adresin yazarsa o zaman gümrüğe takılmış demektir.
  • İstanbula gelen kargom 6 gündür gümrüge sevk edildi şeklinde bekliyor, bu da yeni çıktı önceden gelince hemen postanaye sevk edilirdi.
  • 3-4 kargom yaklaşık 10 gündür gümrüğe sevk edildi aşamasında bekliyor. ilk defa bu kadar uzun sürdüğüne şahit oluyorum.
  • Bildiğiniz bilerek bekletiyorlar Çinden gelen herşeyi sanırım.Çinden gelen kargom 10 gündür gümrükte bekliyor Aynı gün sipariş verdiğim Japonya kargom 1 günde geçti gümrükten.İnanmayanlar için resimde ekledim.(Residme gümrükte bekleyen kargo Hollanda yazıyor ama PostNL olduğu için öyle normalde Hong Kong dan geliyor.) TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI . TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lksn -- 24 Ocak 2020; 16:49:8 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Lksn

Bildiğiniz bilerek bekletiyorlar Çinden gelen herşeyi sanırım.Çinden gelen kargom 10 gündür gümrükte bekliyor Aynı gün sipariş verdiğim Japonya kargom 1 günde geçti gümrükten.İnanmayanlar için resimde ekledim.(Residme gümrükte bekleyen kargo Hollanda yazıyor ama PostNL olduğu için öyle normalde Hong Kong dan geliyor.) TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI . TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
    Çin'den gelmesi ile alakası yok bence. Gördüğüm kadarıyla şu an genel bir problem var, gümrükten hızlı geçip geçmemesi tamamen şans işi. Almanya'dan gelen 2 farklı kargomdan biri 1 günde geçti, diğeri 8 günde.

• Ayın 15 inden beri kargom bu şekilde napmak lazım?

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
  • ''İliçi Diğer Adrese Sevk'' notu düşülmüş kargoma. Bunun ne olduğunu bilen var mı? Sistemde kayıtlı ikinci bir adresim yok benim.
  • UPS gönderisinde soy ismim sehven ingilizce olarak "CLEAN" yazılmış :))))
  • Amazondan gelen replacement urunu 4.gun oldu urun hala gumrukte, kargo firmasi ups, gelip bana sacma sapan ucret cikartma ihtimalleri var mi, urun logitech kulaklik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lamperouge -- 30 Ocak 2020; 8:31:31 >
  • ABD den USPS ile gelen kargomun son hareketleri bu şekilde. Ayrıca PTT sisteminde sorguladığımda "Sonuç bulunamadı" diyor bu kargo nerde şimdi ? TR ye geldi mi? Gümrükte mi? Taşımada mı? Kayıp mı ? Bugün itibariyle 13 gündür bir hareket gözükmüyor. PİM ile görüştüğümde "taşıma halinde" dedi ama çok tatmin olmadım cevaptan. Bu konuda bilgisi olan varsa çok makbule geçer şimdiden teşekkürler.

TRACK17 Sonuçları Aşağıda;

2020-01-24 18:58
    TURKEY, ISTANBUL, Departed -> Your item departed a transfer airport in ATATURK, ISTANBUL, TURKEY on January 24, 2020 at 6:58 pm. The item is currently in transit to the destination.

2020-01-24 13:05
    POLAND, WARSAW, Departed

2020-01-24 12:55
    POLAND, WARSAW, Departed

2020-01-24 10:02
    POLAND, WARSAW, Arrived

2020-01-23 23:11
    POLAND, WARSAW, Departed

2020-01-21 22:45
    UNITED STATES, CHICAGO, Departed

2020-01-21 22:06
    UNITED STATES, CHICAGO, Departed
    .
    .
    .
    .
    .(Bu arada bir sürü eyaleti ABD içinde dolaştı)
    .
    .
    .
    .

2020-01-08 21:29
    AKRON, OH 44309, Arrived Shipping Partner Facility, USPS Awaiting Item

2020-01-08 20:14
    BROADVIEW HEIGHTS, OH 44147, Arrived Shipping Partner Facility, USPS Awaiting Item

2020-01-06 10:24
    BROADVIEW HEIGHTS, OH 44147, Shipping Label Created, USPS Awaiting Item

• Kargom geldi sessiz, sedasız ve haber etmeden. PTT ve diğer sitelerde takipte çıkmıyor ayrıca 700 TL lik ürüne 15 TL vergi çıkarmışlar anlamak mümkün değil şans güldü sanırım.
  • gene bir yavaşlık söz konusu sanırım

çinden aynı gün yola çıkan iki adet gönderim vardı ikisini farklı ilçelere gönderttim . bir tanesi ülkeye giriş yaptı hatta teslim alalı bir hafta oluyor diğeri hala türkiyeye girmedi
    ben böyle saçma sapan iş görmedim bunların yapmak istedikleri nedir anlamıyorum
  • Çin de yeni yıl tatili 2 Şubat'ta bitiyordu bunu 10 Şubat'ta uzattılar bugün de 17 şubata uzadı Çin'de suanlik çalışma yok ondan kaynaklanabilir şuan gümrükte 2 veya 3 gün içinde çıkıyor
  • tjodalv T kullanıcısına yanıt
    Hocam nedir durum ürün elinize ulaştımı benimde bir ürün 29 şubattan veri gümrükte en son send item custom yazdı başka güncelleme olmadı bu sıralar herkesde bu sorun yaşanıyor galiba
  • Louise Attaque kullanıcısına yanıt
    Hocam nedir durum ürün elinize ulaştımı benimde bir ürün 29 şubattan veri gümrükte en son send item custom yazdı başka güncelleme olmadı bu sıralar herkesde bu sorun yaşanıyor galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Raskolny

Selam, paketim gümrükten 8-9 gün sonra çıktı. Sonra bir de Başakşehir'den Tuzla'ya oradan da ilçe dağıtım merkezine sevk edilmesi derken yine bekledim. İlçede 2-3 günden fazla kalınca, beklemekten sıkılıp kendim gidip aldım.

Anladığım kadarıyla anormal bir yavaşlık var işlemlerde. Paketler gümrükten bazen normal hızda geçiyor, bazen de çok aşırı bekliyor. Sizin paketiniz gümrüğe takılacağını düşündüğünüz bir şey değilse, korkmayın, er ya da geç çıkacaktır.
  • Louise Attaque kullanıcısına yanıt
    Bluetooth kulaklık heralde gümrükte takılmaz ama corona virüsü yüzünden bekletildiğini duydum acaba gerçeklik payı varmıdır
  • Raskolny R kullanıcısına yanıt
    Kulaklık sıkıntılı. Yüzde 40 vergi ile karşı karşıya kalma ihtimaliniz mevcut.
  • arkadaslar yardımınıza ıhtıyacım var..29 Aralık'tan berı gumrukte bekleyen paket (elektronık sıgara) ıcın dıspute acmıstım gelmedıgı ıcın..ama gumrukten gerı dondugune daır kanıt ıstıyor alıexpress..normalde yasaklı malın gerı gonderılmesı gerekır kı bu sure ıcınde coktan satıcıya ulasmıs olmalıydı..3 gun sure var ve sure dolunca satıcıya aktarılacak para..daha once basıma gelmemıstı hıc,gumrukten donen paket satıcıya gerı gıderdı ve paramı gerı alırdım..ne bana teblıgat geldı ne de malın gerı gonderıldıgıne daır bır bılgı var,hala gumrukte beklıyor durumunda..ne yapabılırım bu konuda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sub182 -- 12 Şubat 2020; 9:41:54 >
  • 
Sayfa: önceki 13631364136513661367
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.