Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1359. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.494
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13571358135913601361
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ibo3182

arayan çok olduğu için, ypğunlukdan düşmeyebilir..

Alıntıları Göster
    şimdi görüştüm bu daha gelmemiş ülkeye yönlendirme olmuş diyor.çözemedim:(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar en son AliExpress siparişim 25 Eylül'deydi, 3 adet ayrı kargo. 3'ü de 15 gün gibi bir sürede elimde oldu. (AliExpress Standard Shipping)

Bir şey daha almak istiyorum, fakat Kasım-Aralık'da siparişler inanılmaz yavaşlıyor sanırım. Ocak'da vermek daha mı mantıklı olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi roland3tr -- 18 Kasım 2019; 15:16:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bessonnitsa

Rezillikten başka bir şey değil bu yaptıkları. Kuzey Kore gibi olduk!
    Dostum ne alemde kargo

• console-master kullanıcısına yanıt
    1 hafta oldu hâlâ gelişme yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

1 hafta oldu hâlâ gelişme yok
    Hala gönderi merkezine alındı mı sa duruyor

Rusya Postası

Turkish Post
    Passed registration in Turkey
    12 November 2019, 09:12 TRISTE, Turkey

PTT

12/11/2019 - 06:12:29 Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Inb) -/ - Turkey
  • quote:

Rusya Postası

Turkish Post
    Passed registration in Turkey
    12 November 2019, 09:12 TRISTE, Turkey

PTT

12/11/2019 - 06:12:29 Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Inb) -/ - Turkey
    Sen ne almıştın?

Benim ki hediye. 172 gr.
  • roland3tr kullanıcısına yanıt
    Öyle gibi duruyor ben de ilk defa takipli kargomun bu kadar geciktiğini gördüm 50 gün oldu ülkeye girmedi daha malesef.

• quote:

Benim ki hediye. 172 gr.
    benimki çıktı gümrükten oh ya sonunda:) 15 gün sürdü

• Acemi Odyofil A kullanıcısına yanıt
    Tamamdır, teşekkürler
    Benim kargo bekliyor halâ
  • quote:

Benim kargo bekliyor halâ
    geliyor en sonunda da bu indirim olayından dolayı sanırım çok kargo yollanı ondan oldu bu olay. benim mesela 2 kargom daha bugün geldi gene oraya alındı bakalım bunlar ne kdr bekliyecek

• DHL EXPRESS!!!
    Çinden elektrikli bisiklet için hub motor aldım 110$ malum türkiyede ebike kit fiyatları uçmuş vaziyette.. Bende bazı parçalar mevcut olduğundan motor gibi bazı parçaları çinden sipariş vererek kit maliyetini düşürdüm. Diğer parçalar ukime gelirken bu siparişi satıcı tercihini seçtim çinli satıcı kardeş dhl ile yollamış dhlden mesaj gelince tamam şimdi mıçtık dedim. Çinden binlerce ürün geldi hep ptt ile geldi bin tl lik ürünlerde bile hiç sorun yaşamadım. Ancak dhl yi kötü yorumlardan biliyordum. Ürün 8 kasım cuma günü geldi Atatürk havalimanında gümrüğe takıldı mesaj akşam ulaştığından 17.00 da dhl müşteri hiz. Pazartesi günü Ulaşabildim.Yetkili  Ürünün kategori 3 kapsamına yani şahsi eşyaya girip girmediğini sordu kendi bisikletim için bir tane aldığımı ticari amacım olmadığını belirttim ve benden kimlik fotokopisi, ürünün internette fiyatını gösterir ekran görüntüsünü, kredi kartı ürünle ilgili ödeme ekstresi, kategori 3 formu ve yetki belgesi imzalı şekilde istediler gönderdikleri belgeyi imzalayıp kategori3@dhl.com linkinden eposta  yolladım. Müşteri hizmetlerine 4440040 arayıp 3 e basıp en fazla 1 dkya ulaştım ilgileniyolar haklarını yemeyim. Bir hafta anlamsız şekilde müşteri hizmetlerini defalarca aramakla ardiye vergi vs ne kadar kitliyeceksiniz  gibi sorularla geçti. (tabi kibarca soru cevaplarla) yok beyefendi vergi hariç ücret almıyoruz o dediğiniz ticariye girerse alınıyor dendi (Ticari yani birden fazla ve ithali gerekli ürün olarak değerlerdirilirse ozaman ardiye terminal müşavir ücreti vs kitleniyo)
    Neyseki şahsi eşya kabul edildi 18 kasım pzt günü vergi belirlendi 136tl. Gönderdikleri linkten ödedim. 19 kasımda gümrükten çıktı öğlen saatleri dhl kargo görevlisi eve getirdi başka bi ücret istenmedi. Aslında gümrük takılmaları hızlı çözümlense kargo 2-4 gün arası eve gelir diye düşünüyorum. Hızlı kargo 11 gün dhl gümrük ardiye alanında bekledi. Bu arada Kargo kutusu ezik büzük tekmelenmiş değil onu belirteyim. Sonuç olarak bu sitres bana yetti birdaha hızlı kargoyu seçmeyeceğim (bir ara ürünü gözden çıkarmıştım) aman ha sizde bulaşmayın.
     TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

O değil bir de ben göndercem Moskova’ya. 1-1,5 ay sürer herhalde

• Bugün de aynı!

Onlara ulaşabileceğim tel no verin, iyi bi kalaylayayım şunları. Yatmasınlar, çalışsınlar!

Kadrolu 11liler!!!!!
  • arkadaşlar aliexpressten 25 tl lik ürün aldım, ve 5 tl lik ikinci ürün satın aldım.. ürünler çok hızlı elime ulaştı.. ancak ptt yetkilisi ikisi için gümrük ödemesi olarak 29 tl ücret aldı.. zarfların arkasına "talimatlı gönderi bilgi etiketi" şeklinde bir etkiket yapıştırılmış ve gümrük kesilmiş.. burada hata mı var.. kanunda düzenleme mi var.. ptt yetkilisi artık tüm ürünlerden standart bir uygulama olduğunu söyledi..
  • ankaland kullanıcısına yanıt
    1 liralık ta alsan zaten 14.50 bindiriyor kurtuluş yok

• quote:

Orijinalden alıntı: cervinff

Gümrük memuru bir kere ticari dediyse DHL'in yapacağı bir şey yok. TCGB ile ancak çekebilirler o da bayağı masraflı olur.
    Geri gonderim talep ettim cimere de yazdim bir hafta once bakalim ne olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EUS -- 21 Kasım 2019; 21:21:55 >
  • Arkadaşlar Ali Express'te istediğim kalitede ürünü bulamadığım için zorunlu olarak Avrupa'dan bildiğim, fiyatı pahalı fakat ürünleri kaliteli bir siteden elektronik parça siparişi verdim ve tek gönderim yolu Fedex Economy'di. Takip numarasına baktığımda bu akşam çıkışı yapılmış olarak gözüküyor. Giriş kısmında okuduğum kadarı ile gümrüğe takıldığı anda gecikmeden evrakları hazırlayıp ordino ücreti ödemem gerekiyormuş lakin 2019'da da durum halan böyle mi bilmiyorum ve öğrenci olduğum için işi astarından pahalıya getirmek istemiyorum. Yakın tarihte Fedex üzerinden kargo alan arkadaşlar bu süreçte nelere dikkat edeceğimi bana söyleyebilirlerse müteşekkir olurum. Paket ebadı yaklaşık 25x13x5cm olup ağırlığı 300 gr yani çok büyük bir paket değil. Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRC_KHAN -- 22 Kasım 2019; 0:37:15 >
  • 
Sayfa: önceki 13571358135913601361
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.