Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1265. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.526
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12631264126512661267
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kargom izmir bayraklı kargo işleme merkezine ulaşmış ama torba kaydı vs henüz yapılmamış. Gümrük vergisi de henüz hesaplanmamış bugün gidip kendim teslim alabilir miyim?
     TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Ürün kargo kodu: CX330985409US

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aszxdc A kullanıcısına yanıt
    Posta ile geliyor dağıtımı PTT yapacak. Ekstra başka bir ücret çıkacağını sanmıyorum + 5TL da gümrüğe sunma ücreti çıkar.
  • arkadaşlar güncel gümrük limiti ne acaba? 44-45 dolarlık bir ürün almak istiyorum (bisiklet gps km sayacı)olmadı satıcı ile konuşup ürünün fiyatını düşük yazdırırım diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crazy Goat

arkadaşlar güncel gümrük limiti ne acaba? 44-45 dolarlık bir ürün almak istiyorum (bisiklet gps km sayacı)olmadı satıcı ile konuşup ürünün fiyatını düşük yazdırırım diye düşünüyorum
    22 euro

• Crazy Goat kullanıcısına yanıt
    düşük yazdırmanız yemez her halükarda açıp incelerler ve yaptığınız ödeme üzerinden %20 vergi ödersiniz. elektronik ürünlerde gümrüksüz geçme şansı pek yok artık. usb kabloya bile bakıyorlar.
  • istediğim ürünün muadili türkiyede çok pahalı ne yazıkki,eğer takılırsa süreç nasıl işler,kaç hafta ukim de kalır?
  • Crazy Goat kullanıcısına yanıt
    1 hafta içinde size bildirim yapılır ama siz takip edin yine ptt den.

• şuanda ististanız tüm yurtdışı gönderileri direk ukime mi gidiyor acaba ? bu konuda bilgisi olan var mı ?
    eğer öyle bir şey varsa yandığımızın resmidir vakit ve nakit olarak...
    çünkü ukim çok yavaş işlem gören bir kurum ayrıca mail gönderin dediklerine bakmayın o maillerden hiç bir şekilde gönderinizle ilgili değer tespiti yapmıyolar
    kendi kafalarına göre paketi açtıklarında telefondan ürünün türkiye satış fiyatına bakarak vergi kesiyolar oda şansınız varsa eğer ürün yasaklıysa alamayabiliyorsunuz da diyebilirim....
  • musicalite kullanıcısına yanıt
    Hepsi diyemeyiz ama sıklıkla sipariş edilen elektronik ürünler gidiyor, gümrük limiti altında olsa dahi. Benim siparişim akü şarj cihazı takılmadan geldi.

• cervinff kullanıcısına yanıt
    bana kalırsa sadece elektroniklerle sınırlı değil , benim ayakkabı siparişlerim var onlarda bile sorun çıkmaya başladı
    hayır ürünlerin rakamları 22 euro üzerinde eve gelse vergisini verip almaya razıyız ama sürekli başakşehire gideceksek yandığımızın resmidir...
    Ayakkabılar hep sıkıntıdır. Genelde limitin üzerinde olduğundan ötürü gümrüksüz geçmez.
  • ben 10 senedir yurtdışından ayakkabı alırım bu seneye kadar hiç bu kadar sıkıntı olduğunu hatırlamıyorum , hayır vergisini verelim , vermeyelim demiyorum ancak türkiyeye geldikten sonra süreç çok ama çok yavaş işliyor ve anadolu yakasında ikamet edenler için sürekli başakşehir ukime gitmek çok ciddi bir problem.
    yılbaşı yoğunluğunda öyle yaptılar, ama sanırım artık adrese gönderiliyor. Ben şimdiye kadar bir sürü şey aldım çoğu gümrüksüz geçti hiç birinde Başakşehire gitmedim.
  • cervinff kullanıcısına yanıt
    umarım söylediğin gibidir ocak ayında iki adet ayrı ayrı göndertmiş olduğum ayakkabılar için önce tebligat geldi adrese , mail gönderin vs yazıyordu dediklerini yaptım ancak günlerce hiç bir kımıldama olmamıştı sonra bende başakşehire gidip alayım bari dedim , neyse gittik paketleri açtılar ürünlere baktılar ne kadar ödediğime dair evraklarımı hazırlamıştım ancak adam onlara bakmak yerine googledan türkiye satış fiyatlarına baktı ürünlere baktı ve kafasına göre vergi yazdı ben ürünleri kendim için alıyorum dedim o şekilde zar zor alabildim ürünleri , umarım sizin dediğiniz şekilde eve gelir ödemeyi yapar alırız yoksa ben sürekli başakşehire gitmek yerine hong konga giderim guangzhoudan ürünleri hong konga kargolatırım gelirken atarım bagaja o şekilde getirirm :D daha kolay olur
  • Gerçek değeri 24.59 dolar olan ve satıcının üzerinede daha düşük fiyat yazdığı 3 adet hdmi kablom UKİM e gitmiş.Bu durumda ekran görüntüsü ve ekstreyle oraya gidince nasıl bir prosedür oluyor,yinede vergi almaya çalışıyorlar mı?
  • bradenburg B kullanıcısına yanıt
    Yasaklı ürünse senin birşey yapmana gerek yok gümrük geri gönderiyor. Sende aliexpress anlaşmazlıkta kanıt bölümüne iade fotosunu koyuyorsun aliexpresste sana geri iade yapıyor bu arada ben paramı bu şekilde iade aldım.
  • titreşimli beratın halt yemesidir bunlar. verdi ayarı işler sıkıntıya girdi. bu yavaşlıkla ukim ne kadar biriktirme yapabilirki? belli bir noktada salacaklar paketleri.
  • Milletin 3 -5 kuruşluk alış veriş zevki vardı ona da karıştılar.

Ama yatlara verilen yakıtlar, pırlantadan alınmayan vergiler sorun değil değil mi

• Hedef 2023, 2023'te karbondioksit salinim vergisi odeyecegiz, CEP telefonlarindan kesilen vergi sessiz sedasiz aylik 1.84 tl'den, 2.32 tl'ye cikmis, yuzde kac oluyor ? Sen bunlari dusunme, yerli ucagimiz goklerde!

PTT calismiyormus, yerli arabamiz yollarda!

• Bu biraz PTT nin b.k yemesi. özelleştikten sonra postacıları bedavaya çalıştırdığını düşündü. Zaten 4 kişinin çalışması gereken şubeye 1 kişi koyuyor. Üstüne mektup dağıtımında hiç para kazanmıyor. Öyle olunca fişeklemişlerdir damadı
  • 
Sayfa: önceki 12631264126512661267
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.