Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1238. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.519
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12361237123812391240
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çünkü her Türlü avantajlı, en azından bir problem olduğunda paranı geri alabiliyorsun dispute ile ticket ile vs. Bu da cezbediyor aslında. Doların artması da etkilemedi pek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tnt_cem kullanıcısına yanıt
    gümrükten çıkmış ama bakalım ne kadar vergi kesmişler belli değil. Beyan üzerinden aldılarsa %18 gelir.
  • pervane848 P kullanıcısına yanıt
    Sizden ödeme belgesi isteyecekler. Vergi ondan sonra belli olur. Adresinize bildirim gelir veya takip sayfasında görürsünüz.
  • cervinff kullanıcısına yanıt
    O benim de cok kafami karistirdi suan butun tutarlar “0” TL gorunuyor, ben vergiye raziyim ins. bir surpriz cikmaz geri iade edilmez. Dilersen akibetini haberdar ederim. Cok tesekkur ederim cevaplarin icin

• arkadaşkar kargom başakşehir pim den , Arnavutköy AVPİM e gitmiş , gümrügü gectimi demek oluyor bu
  • Evet geçmiş

hocam baska bi kargom ukimde fatura falan istediler , gönderdim ama 1 haftadir hareket yok, gelen bildirimde 5 gün icinde en yakim gümrüge gelir yaziyordu bulundugumuz sehirdeki pttyimi kastediyorlar
  • CukAdam C kullanıcısına yanıt
    Üstat kredi kartı ekstrenizde ilgili siparişi keçeli kalemle çizin yaninada AliExpress sipariş saydanizin çıktısını ekleyin böylelikle farklı bir durum oluşmaz

• Arkadaşlar Merhaba aliexpresten aldığım ürün için dispute açtım aliexpress gümrükte bekletildiğini söylüyor. Ptt den takip edemiyorum track24 te istanbula gelmiş gözüküyor öle kaldı ama 18.12.2018 . Ukimle iletisime gecebilirmiyim ne yapmam gerekli yardımcı olursanız sevinirim.

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barbaryan87 -- 6 Ocak 2019; 20:16:14 >

• barbaryan87 B kullanıcısına yanıt
    Özel kargo şirketi ile gönderilmiş olabilir. Düşük fiyatta bir ürün aldıysanız takipsizde olabilir. Takip numaranizi PM atarsanız bir kontrol edip bilgi vermeye çalışayım

• Takipsiz kargo ile usb kablo siparişi verdim Hemen hemen aynı tarihte verdiğim takipli başka bi sipariş teslim olalı 20 günden fazla oldu Kapıya gelse bi şekilde haberim olurdu Muhtemelen ptt yada gümrükçüler çöktüler

Ne yapabilirim sipariş tarihi 19 Kasım dispute açayım mı? Nasıl açayım? Süreyi uzatıp sonra mı açayım?

• Arkadaşlar umkim bekleyen ve herhangi bir işlem yapılmayan kargom için telefon ve mail yazışmalarında herhangi bir sonuç alamadım
    ancak enson gelene mesaj paketininiz rezerve odasında bekliyor dediler be rezerve odası nedir.NOT paketimde lcd ekran var

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

• bozdag42 B kullanıcısına yanıt
    Senin lcd ekran gümrüğe terk olmuş, bizzat gitmende fayda var ne yapman gerektiğini sor, telefonla olmayacak anlaşılan.
  • Merhaba amazon.com'dan hyperx cloud core kulaklık satın aldım. Satıcı ve dağıtıcı amazon, yani vergisini de ödedim ürünü satın alırken. Fakat defalarca sorunsuz ürün gönderen Aramex yerine DHL ile göndermişler ürünü. Amazon destek ile görüştüm bir şey yapmanıza gerek yok 9 Ocak tarihine kadar ürün size gönderilecek biz DHL ilgili birimle iletişime geçtik bunu garanti ederim dediler. Dhl yi arasam mı bir de sizce ? Aradığım için illa bir şeyler geçirirler diye çekiniyorum. Dhl takip no 7601188921

Ayrıca DHL'den ürün faturamı pdf olarak içeren bir mail geldi ''DHL GÜMRÜKLÜ GÖNDERİ İHBARI'' olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SychoMind -- 7 Ocak 2019; 11:59:8 >
  • Takip no: Ck229040942fr

Bu paket kalacak herhalde gumrukte anlamadim hic bir fiyat vergi vs belirtilmedi halen. Siz ne dersiniz?

Gönderi size doğru geliyor.
    10 07/01/2019 16:42:49 PTT İşyerinden Çıktı PTT İşyerine Sevk Edildi İSTANBUL UKİM İSTANBUL UKİM
    BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
    11 07/01/2019 17:42:48 PTT İşyerine Girdi Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi İSTANBUL KİM İSTANBUL KİM
    ARNAVUTKÖY İSTANBUL(AVR)
    Ukim’den cikip, Kim’e geldigi icin mi? Ya nasil mutlu oldum anlatamam!! “Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi“ yazinca baya tirstim ne yalan soyleyeyim. Halen daha vergi va ucretinin gorunmemesi beni cok geriyor. Tekrar tesekkur ederim yorumladigin icin dostum.

Vergi çıkmış olabilir bak, o konuda çok heveslenme, kapıya gelen posta memuru isteyebilir şok olma yani veya bildirim gelir şubeden alın diye.
  • Depodan Gönderi Çıkartıldı İSTANBUL UKİM in anlamı ne bilen varmi , daha vergi kesilmiş gözükmüyor, evrak istemişlerdi gönderdim ama kabul etmedilermi acaba
  • Ne durumda sizce geri mi gidiyor?

1 28/11/2018 02:58:00 Gonderi musteriden alinmistir Receive item from customer (Otb)
    -
    - China (Yurt Disi)
    2 28/11/2018 21:45:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received)
    -
    - China (Yurt Disi)
    3 28/11/2018 22:04:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb)
    -
    - China (Yurt Disi)
    4 19/12/2018 07:27:47 Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Inb)
    -
    - Turkey
    5 24/12/2018 05:29:55 Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen) Send item to customs (Inb)
    -
    - Turkey
    6 24/12/2018 08:29:55 PTT İşyerine Girdi Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı
    İST.ULUSLARARASI PİM
    İST.ULUSLARARASI PİM
    BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
    7 24/12/2018 10:43:53 PTT İşyerinden Çıktı PTT İşyerine Sevk Edildi
    İST.ULUSLARARASI PİM
    İST.ULUSLARARASI PİM
    BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
    8 27/12/2018 17:39:08 PTT İşyerinde Bekliyor
    İSTANBUL UKİM
    İSTANBUL UKİM
    BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
    9 05/01/2019 11:47:32 İADE-Aranılmadı
    İSTANBUL UKİM
    İSTANBUL UKİM
    BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
    10 07/01/2019 08:19:08 Gonderi gumrukten çıktı (Gelen) Return item from customs (Inb)
    -
    - Turkey
    11 07/01/2019 11:19:08 Gümrükten Çıktı
    İSTANBUL UKİM
    İSTANBUL UKİM
    BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
    12 08/01/2019 00:40:02 PTT İşyerine Geldi
    İST.ULUSLARARASI PİM
    İST.ULUSLARARASI PİM
    BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)

• 
Sayfa: önceki 12361237123812391240
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.