Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1237. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
30.132
Cevap
686
Favori
1.818.453
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12351236123712381239
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çok değerli forum kullanıcları biri şu ukim in mail adresini verebilir mi bana? 60 gün dolucak nerdeyse dispute açmam gerekecek.
  • aras kargo ile alışveriş yapan var mı?
    kod kaç gunde aktıf oluyor
  • Arkadaşlar Ukimde bekleyen postalar için Cimerden Ticaret Bakanlığını işaretleyip gönderin yazınızı. Sorun Ptt kaynaklı değil sanırım. Gümrük personelinin iş yapmazlığı. Malesef direk Gümrük müdürlüğünün iletişimi yok. Ticaret Bakanlığı aracılığı ile sorun çözülebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bana da dün ptt den aşağıdaki yazı geldi, işin garip yanı ürün gümrükten çıkmış İzmir bayraklıda bekliyor. Şimdi yapmam gereken nedir? Ekstremde o ay belki 10 tane aliexpress alışverişi var hangisinin bu alışverişe ait olduğunu nasıl ıspatlayacağım?
     TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CukAdam -- 4 Ocak 2019; 13:9:19 >
  • Merhaba arkadaşlar,

RB670389306SG nolu gönderim yaklaşık 10 gündür UKIM'de bekliyor (PTT İşyerinde bekliyor statüsünde). İçeriğinde 4 port HDMI Switch var. 27 USD fiyatı var.

Henüz ptt'den tarafıma ulaşan bir kağıt yok. Ukim'in mail adreslerine ürün tutarını, ekstremi ve kimlik bilgilerimi gönderdim ama bir hareket olmadı.

Bu kadar uzun süre beklemesi normal mi?

•  TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Fransa’dan arkadasim kullanmadigi eski ps4 cihazini gonderdi, oradaki ikinci el fiyati neyse onu belirtti “180€” son durum gorseldeki gibi. Vergi cikarsa insallah ne cikacagi tamamen muamma sanirim, sizce bu kolinin akibeti ne olur?

• tnt_cem kullanıcısına yanıt
    insaflı bir memura gelirseniz 180 euro üzerinden keser vergisini, diğer türlü sizden belgelenmeniz istenir belgeleyemezseniz de döner.
  • Belgeleme sansim yok ki, urunu magazadan almadim sahis kendi kullandigi cihazi yolladi :) muhtemelen dedigin gibi memurun insafina kaldi benim is. tesekkur ederim cevabin icin.

• Arkadaşlar, 3 aralıkta, amazon almanyaya 2 aylık kullandığım 140 euroluk psuyu iade ettim, daha önce de ürün iade ettim, etiketleri doğru yapıştırdım, bu arada amazon kargo ve iade ücretini hesabıma yolladı, ben ürün gitti diye beklerken dün pttkargodan kurye ürünü geri getirdi, ürün ukimden çıkmamış ve kurye benden 65 tl istedi, teslim almadım, bugün ptt kargoya gideceğim, başına böyle bir durum gelen var mı, ne tavsiye edersiniz?? yasaklı bir ürün deği, adres belli, anlamadım.

• ladex kullanıcısına yanıt
    Gümrükçüler ne olduğunu anlamadıkları ürünleri göndermiyor geri geliyor. Aynısı başımıza geldi. Rusyaya objektif camı gönderdik UKİM'den dönmüş 170TL gümrük ödedik geri aldık. Valla sizin durum da karışık. o 65TL yi ödemeden alamazsınız, kendiliğinden de bir daha gitmez gümrüğe terk olur. Amazon ürün ücretini iade etti mi geri gitmeden? ilginç.
  • tnt_cem kullanıcısına yanıt
    Sizden ödeme belgesi isterlerse aynen dediğiniz gibi açıklama yapın. Arkadaşım bedelsiz gönderdi 2. eldir para eden bir şey değil diye söyleyin. Gerisi gerçekten o memurun inisaytifine kalmış. Çok yüksek vergi çıkarırsa geri gideceğinden emin olmanız lazım yalnız. Takipli posta ile mi ne ile geldi?
  • Bir ay evveline kadar Tv box'lara %20 gümrük vergisi kesiliyordu. Bu da ortalama 35-60 lira civarı tutuyordu. Son gelen siparişlerin çoğuna neredeyse % 70 vergi kesiliyor.
    Örneğin; 160 liraya satın alınan bir tv box'a 100 lira vergi kesiliyor..
    Neye göre kesliyor bu gümrük vergisi belli değil. Mevzuat değişti ise açıklansın.
    Tv box tavsiye konusu'nun son mesajları inceleyin, bir çok kişiye 100-160 lira civarı gümrük vergisi kesilmiş.. Sanırım elektronik siparişlerini durdurmak istiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frux -- 5 Ocak 2019; 12:57:13 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  •  TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Simdilik son hali bu dostum, evet takipli kargo bu arada. Track 17 takip sisteminde paket icin “cleared trough the customs” yaziyor acaba sorunsuz gecti mi gumrukten?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tnt_cem -- 5 Ocak 2019; 16:45:45 >
  • Arkadaşlar, aliexpress üzerinden bir TV Box satın aldım. İlk defa yurt dışı alışverişi yaptım. Kargo bilgilerim aşağıdadır. Ne yapmalıyım ? Tecrübeli bir arkadaşlar yorumlayabilir mi ? Malum acaip gümrük fiyatları çıkıyor. Şimdilik bende ücret çıkmadı.

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

• frux kullanıcısına yanıt
    yurtdışı alışverişi kısıtlamak,bezdirmek amaç..para yurtiçinde kalsın buradaki çakallar dilediği gibi söğüşlesin amaç bu.

malum zat gitmeden düzelmez bu durum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: pervane848

Arkadaşlar, aliexpress üzerinden bir TV Box satın aldım. İlk defa yurt dışı alışverişi yaptım. Kargo bilgilerim aşağıdadır. Ne yapmalıyım ? Tecrübeli bir arkadaşlar yorumlayabilir mi ? Malum acaip gümrük fiyatları çıkıyor. Şimdilik bende ücret çıkmadı.

Gumruge sokmuslar, paketinizin akibetini takip numarasini yazarak buradan sorun

https://pttws.ptt.gov.tr/info_web/info_kayit.jsp

• Yurtdışından gearbest üzerinden bir drone aldım. Fiyatı 510 TL. Fiyatı düşük gostermedim. Ne ise onu yazdılar. Paket şu an ukim de görünüyor. Bundan sonraki süreç nasıl olur arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karacha54 -- 5 Ocak 2019; 14:27:9 >
  • Karacha54 K kullanıcısına yanıt
    boyutuna göre kayıt olayı var kayıtsızsa direkt geri yollarlar, boyutu amatörü kurtarırsa ve ürünün fiyatının paket üzerinde yazan olduğuna inanırlarsa fiyatın yüzde 20 sini+ gümrüğe sunma ücreti ıvır zıvırı ödeyip alabilirsiniz.
  • 500 gramın altında o konuda sıkıntı yok. Vergisini ödemeyi ztn bekliyorum. Sadece direk gonderseler iyi olurdu benden evrak v.s. istemeden

• quote:

Orijinalden alıntı: Makale_Helvetia

yurtdışı alışverişi kısıtlamak,bezdirmek amaç..para yurtiçinde kalsın buradaki çakallar dilediği gibi söğüşlesin amaç bu.

malum zat gitmeden düzelmez bu durum..
    1-aynı şeyi yurtiçinden aldığımızda satıcı ürünü adana pamuk yarlasından toplamıyor,oda ithal ediyor,amaç soyup soğana çevirmek,
    2-Bu yurtdışı alışveriş konuları bu gibi forumlarda çok pompalandı,sadece gearbest'in 15-20 tane komisyoncusu dolanıyor burada,buda iştah kabarttı,geçende ukim'e gittim 60 yaşındaki adam paket soruyor,e-sigara geri gidecek diyorlar yok oyuncak aldım diyor,amca bile oralarda dolanıyorsa varın siz düşünün alışveriş boyutunu..
  • 
Sayfa: önceki 12351236123712381239
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.