Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: tam karavana Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Misafir Kullanıcı
25.287
Cevap
688
Favori
1.331.300
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Yurt Dışı Alışveriş Fırsatları >> TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
Giriş
      2188 Mesaj
      16 Kasım 2018 14:13:11
      Merhaba. Bir sorum olacaktı. Yurtdışından gelen ürünler hangi aşamadan itibaren PTT'nin takip sistemine düşüyor? Türkiye'ye giriş yaptıktan sonra mı? Yoksa yurtdışında çıkış kaydı yapılınca mı?

• Onbaşı
      35 Mesaj
      16 Kasım 2018 20:26:21
      arkadaşlar daha önce aliexden aldığım ürün ukimde takılmıştı iade öncesi dispute açmıştım aliex paketin ülkede olduğunu toplanmasından alıcı sorumlu falan demişti dispute iptal etmiştim yakın zamanda ukimden iade edilince süre dolmadan tekrar dispute açıp para iadesi istemiştim 4 günde para iademi yaptı. daha önce ne olup bittiğini yazacağım demiştim geç oldu ama yazdım herkese sorunsuz güzel alışverişler dileğiyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Teğmen
      112 Mesaj
      17 Kasım 2018 11:10:07
      Arkadaşlar bu şekilde 2 kargom var farklı tarihlerde ukime girdi ve ikisi de aynı zamanda çıktı. İade ithali yasak yazıyor. Gönderi yurt dışına sevk edildi yazdıktan sonra Ptt işyerine geldi yazdı öyle kaldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KeSaiR -- 17 Kasım 2018; 11:11:7 >

• Yüzbaşı
      353 Mesaj
      17 Kasım 2018 14:19:11
      quote:

Orijinalden alıntı: KeSaiR

Arkadaşlar bu şekilde 2 kargom var farklı tarihlerde ukime girdi ve ikisi de aynı zamanda çıktı. İade ithali yasak yazıyor. Gönderi yurt dışına sevk edildi yazdıktan sonra Ptt işyerine geldi yazdı öyle kaldı.

Paketler karşı ülkenin gümrüğüne girdiğinde tekrar PTT sayfasında ibare çıkacaktır.

• Yüzbaşı
      353 Mesaj
      17 Kasım 2018 14:20:50

Aldığınız ürün takipli ise ürünü aldığınız firma taşıyıcı firmaya ürünü verdiğinde PTT sayfasında görünecektir. Fakat hemen sisteme yansımaz China Port ise ortalama 3-5 gün içerisinde mesela görünür. Hollanda Postasından gelen gönderilerde 10 - 12 gün içerinde görünür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 170turgut -- 17 Kasım 2018; 14:22:44 >
      |
      |
      srvngrc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      112 Mesaj
      17 Kasım 2018 15:52:11

Yurtdışına sevk edildi yazısından sonra tekrar ptt işyerine geldi yazması kafamı karıştırdı.

|
      |
      170turgut kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      353 Mesaj
      17 Kasım 2018 17:40:38

Dikkate almayın çoğu zaman o şekilde oluyor. Hangi ülkeden geldiyse paket o ülkenin gümrüğüne girdiğinde ibare çıkacaktır. Diğer ülkeye giriş yaptıktan sonrası gorunmeyecektir.

|
      |
      KeSaiR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      406 Mesaj
      18 Kasım 2018 18:39:23
      DHL kadar lanet bir firma görmedim, açıkca üzerinden 20 sterlin, ya da 15 sterlin yazmasına rağmen ürünü gümrüğe sokuyorlar, hızlı gelsin diye priority alıyorum gümrük süresini düşünce aynı hesaba geliyor. DHL'ye dikkat edin.

Respect
    • Binbaşı
      1944 Mesaj
      18 Kasım 2018 18:47:36
      quote:

Orijinalden alıntı: eg90

DHL kadar lanet bir firma görmedim, açıkca üzerinden 20 sterlin, ya da 15 sterlin yazmasına rağmen ürünü gümrüğe sokuyorlar, hızlı gelsin diye priority alıyorum gümrük süresini düşünce aynı hesaba geliyor. DHL'ye dikkat edin.
      DHL ile 1 sterlin dahi alsanız direk gümrüğe iner.

|
      |

Kullanmıyorum.
    • Yarbay
      2152 Mesaj
      19 Kasım 2018 17:30:11
      160 tl ye gearbestten aldığım 70mai kamera gümrüğe takılmış. PTT kredi kartı ekstresi ve kimlik istiyor. Tahmini kaç tl çıkar gümrük ücreti?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YasiN® -- 19 Kasım 2018; 17:30:40 >

• Yarbay
      4493 Mesaj
      19 Kasım 2018 17:31:54
      Normalde tum kargolarim pime giderdi. Simdi gumruge takilma riski olduguna inandigim(aptal satici indirinli fiyati yerine normal fiyatini yazmis olabilir diye korkuyorum) bir kargo "kargo isleme merkezi" diye bir yere gitmis. Ben mi huylaniyorum yoksa var mi boyle bir sey?

Gumruge takilsa bile fatura vs gosterip vergiden kacabilir miyim? Cok cikmaz ama 30 lira 30 liradir. Zaten her yerden vergi aliyolar.

Uspsden geliyo bu

• Yüzbaşı
      353 Mesaj
      19 Kasım 2018 18:17:04

Tahmini toplam 38 TL gibi bir ücret cikabililir. ( vergi + damga vergisi + gumruk sunum ücreti)

|
      |
      YasiN® kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      353 Mesaj
      19 Kasım 2018 18:22:26

Uzun zamandır gümrük kısmı çok sıkı denetleniyor. Benimde 2 paketim var yaklaşık 20 gündür bekliyorum. Daha ne kadar sürer meçhul. Paketiniz gümrüğe girdiyse en iyi 5.50 TL ile kurtulma şansınız var. Diger türlü 5.50 TL üzerine + ,%20 yada %18 aldığınız ürün bedelinin fiyatı üzerinden vergi ödeyerek teslim alabilirsiniz. Tabi yasaklı ürün sınıfına girmiyor ise.

|
      |
      Drakoid kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      4493 Mesaj
      19 Kasım 2018 18:51:42
      quote:

Orijinalden alıntı: 170turgut

Uzun zamandır gümrük kısmı çok sıkı denetleniyor. Benimde 2 paketim var yaklaşık 20 gündür bekliyorum. Daha ne kadar sürer meçhul. Paketiniz gümrüğe girdiyse en iyi 5.50 TL ile kurtulma şansınız var. Diger türlü 5.50 TL üzerine + ,%20 yada %18 aldığınız ürün bedelinin fiyatı üzerinden vergi ödeyerek teslim alabilirsiniz. Tabi yasaklı ürün sınıfına girmiyor ise.
      Yani daha gumruge girdigini bile kesin olarak soyleyemem. Sadece bu daha buyukce bisi oldugu icin posta merkezi yerine kargo merkezine giris yapti belki. Ins gumruksuz cozulur.

Aldigim tek sey bikac kitap ve t-shirt. Ama isin en moronik kismi depoda kaldigi icin bile bir miktar para odeniyormus. Bana ne kardesim, depoda bekletmeseydin?! Hem vergi alicam diye deponda tutuyosun sonra vergi alamasan bile sif zorla tutturdugun icin para aliyosun. Bunun adi resmen haractir yahu.

• Yüzbaşı
      353 Mesaj
      19 Kasım 2018 19:20:50

Umarım sorun yaşamadan urunleriniz gelir.

|
      |

• Yarbay
      4493 Mesaj
      19 Kasım 2018 19:24:00
      quote:

Orijinalden alıntı: 170turgut

Umarım sorun yaşamadan urunleriniz gelir.
      Tesekkurler. Sizin de

Vergi cikarirsa fatura vs gosterip iptal ettirebilir miyim? Toplamda 25.24 yapiyo ama %25 kullanmistim.

Isin sakasi 22 euro da suan tam 25,2 yapiyo. Offf

• Yarbay
      2152 Mesaj
      19 Kasım 2018 19:45:22

Gerekli belgeleri gönderdim. 28,99$ sipariş, limit 22€, bugünkü kurla 24,46€ tutuyor. Ben gümrüklerin olması gibi denetlendiğine inanmıyorum. 2 hafta önce yine 163 liralık bir sipariş sorunsuz gelmişti. Hayırlısı bakalım.
      |
      |
      170turgut kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      353 Mesaj
      19 Kasım 2018 20:58:42

Yani biraz şans işi zaten normal şartlarda çıkması gerekir. Bende sürekli olarak yurtdışı alışveriş yapıyorum. Bugüne kadar kaç kere ürünüm gümrüğe girmiştir ama çoğunda sağolsunlar vergi çıkmadı.

|
      |
      YasiN® kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      353 Mesaj
      19 Kasım 2018 21:01:58

Şans hocam. Tamamı ile oradaki memurun insiyatifi ile alakalı aslında. Çoğu zaman vergi bile çıkmıyor.

|
      |

• Binbaşı
      1944 Mesaj
      19 Kasım 2018 21:22:13
      quote:

Orijinalden alıntı: YasiN®

Gerekli belgeleri gönderdim. 28,99$ sipariş, limit 22€, bugünkü kurla 24,46€ tutuyor. Ben gümrüklerin olması gibi denetlendiğine inanmıyorum. 2 hafta önce yine 163 liralık bir sipariş sorunsuz gelmişti. Hayırlısı bakalım.
      Hocam her gün milyon tane paket koli giriyor nereye denetliyorsun. Belli filtreler var onlara takılanlar kontrole alınıyor onun dışında her gelen gönderi kontrol edilecek olsa o gümrüklerden aylarca ürün çıkmaz

Kullanmıyorum.
    Hızlı Cevap

Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
web tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,437
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.