Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1202. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.124
Cevap
686
Favori
1.818.097
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12001201120212031204
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugun gumrukten cikti. Bosu bosuna heyecanlanmisim
    Darisi baskalarinin basina.

Gumrukten cikti'dan sonra ISTANBUL UKIM'e giris yapmis, hadi bakalim. Bu hafta gelir ins.

Edit: Simdi de gumruge sunma ucreti ve damga vergisi adi altinda 5,1 liralik bisi cikarmislar. Ben mi dedim sunu gumruge sokun diye. Nasil vergi alirim kafasini baska seylerde kullanabilsek cigir acicaz valla.

Arnavutkoy istanbul KIM'e gelmis.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drakoid -- 20 Kasım 2018; 18:53:51 >
  • Gearbest'ten 5137.05 TL'lik Mi Notebook satın alacağım. DHL ile gönderiyorlarmış. Gümrük için 1000TL öderim diye düşünmüştüm. Ama DHL'nin fazla kestiğini duydum. Sizce ne kadar öderim?

%20 ekstra ÖTV bilgisayarları kapsamıyor değil mi? Listede bilgisayar yok çünkü:
    http://www.gib.gov.tr/fileadmin/mevzuatek/otv_oranlari_tum/15_06_2012_IV_Sayili_Liste.htm
    https://tr.gearbest.com/laptops/pp_786411.html?wid=1349303
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• baykus_reyis kullanıcısına yanıt
    O halde gelir mi gelmez mi diye sormanıza gerek yok. Geri gidecek o, ama kimbilir ne zaman artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Gearbest'ten 5137.05 TL'lik Mi Notebook satın alacağım. DHL ile gönderiyorlarmış. Gümrük için 1000TL öderim diye düşünmüştüm. Ama DHL'nin fazla kestiğini duydum. Sizce ne kadar öderim?

%20 ekstra ÖTV bilgisayarları kapsamıyor değil mi? Listede bilgisayar yok çünkü:
    http://www.gib.gov.tr/fileadmin/mevzuatek/otv_oranlari_tum/15_06_2012_IV_Sayili_Liste.htm
    https://tr.gearbest.com/laptops/pp_786411.html?wid=1349303
    DHL fazla vergi alamaz. %20 vergi haricinde bir şey çıkacağını sanmam. DHL ile geldiğinde sizden ödeme evrakları kimlik fotokopisi falan isteyecekler. Aşağıdaki linkten kontrol edebilirsiniz.
    https://gumruk.dhl.com.tr/Kategori3.asp

• kurbagaprens kullanıcısına yanıt
    Radyo alıcısı olanların hemen hepsinde %20 ötv var.

(Sadece harici bir güç kaynağı ile çalışabilen motorlu taşıtlarda kullanılan türde numerik radyo yayınlarını alıcı cihazlar) ÖTV oranı : %20
  • 3d yazıcı 182 usd aliexpress aras kargo türkiye deposundan dağıtıyor gümrük vergisi + % 18 ötv filan çıkar mı acaba...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SORGUMEMURU S kullanıcısına yanıt
    ötv çıkmaz ama ticari olarak değerlendirilirse çok uğraşırsınız. Sorunsuz alan da oldu ama ticari dediklerinde gümrükten çekemediler biliyorum.
  • Arkadaşlar bir adet 35 dolarlık traş makinası alacağım çinden. Bu ürün için ne kadar nereye vergi ödemem gerekir

• quote:

Orijinalden alıntı: cervinff

ötv çıkmaz ama ticari olarak değerlendirilirse çok uğraşırsınız. Sorunsuz alan da oldu ama ticari dediklerinde gümrükten çekemediler biliyorum.
    Hocam 5 6 gündür durum bundan ibaret ne etmem gerek acaba sipariş vereli 10 gün oldu belki gecti

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

• spencermila S kullanıcısına yanıt
    Bazen öyle kalıyor ama normaldir. 8-10 iş gününe kadar hareket görmeyebilir. Tahmini Türkiye'ye girişi 5-18 Aralık demiş zaten bu kadar erken henüz yapacak bir şey yok. Sadece satıcıya sorabilirsiniz "hayırdır birader hala postalamadın mı" diye.
  • Amerika'dan Raspberry Pi aldım, Fedex'le geldi ve bugün gümrüğe girdi. Ürünün fiyatı 27 dolar. Gümrük vergisinden başka bir şey ödemem gerekiyor mu? Ek bir ücret çıkarırlar mı?
  • Arkadaşlar Newegg'den birşey alan oldu mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 22 Kasım 2018; 1:41:3 >
  • Selam arkadaşlar benim nasıl bir yol izlemem gerekiyor yardıma ihtiyacım var

Aliexprees ten almış oldugum 32 dolarlık ürün ptt tarafından gümrük ürünün var diye bilgi verildi teslim almaya gittigim de gümrük müdürlügüne gidip işlerini yaptırıp teslim belgesi alarak ptt den burdan bizden alabilirsin dediler gümrük müdürlügüne gittim oradaki gümrük memuru paketin de ne var dı dedi söyledim araba aksesuarı var dedim yasak bunu alamazsın bu paket geri gönderilecek dedi direk vergisini ödeyip almak istiyorum dedim yasak dedi alamazsın dedi yüzüme bile bakmadı ptt takip sitesinde bakıyorum ürün bekleme de gözüküp herhangi vergi görünmüyor ticaret bakanlığını aradım istanbul posta gümrügüne yönlendirdi oradaki sana ptt den yazılı bildirip geldi mi dedi evet dedim kargom oldugunu bunu bir fatura belge ile yollamamı istediler bende gönderdim bana gümrük memurun sana yazılı bir belge göndermesi lazım dedi senin bu ürünü alamaman üçin bir gerekce belirtmesi lazım dedi neden alamıyorsun dedi vergisini öder alırsın dedi ama sözlü olarak olmaz bu iş oraya dilekce yaz git teslim et dedi benim ne olarak dilekçe ve nasıl belirtmem lazım

• Purgatory01 P kullanıcısına yanıt
    Sürecin devamını merak eden arkadaşlar varsa diye yazıyorum,

Ürünün gerçek ücretinin %20’si + 125 TL ardiye ücreti istediler. Arayıp konuşmak,”şahsi ürün vs.” demek fayda vermiyor. İçinde sadece 1 adet şahsi ürün de olsa ardiye ücreti ödemek durumunda kalıyorsunuz.

Yani yurtdışından gümrüğe takılabilecek bir ürün alacağınız zaman fedex gibi özel şirketleri tercih etmeyin. Ptt en iyisi (free shipping ile gelenler Ptt’ye aktarılıyor).Sikayetvar.com’da da buna benzer bir sürü durum görebilirsiniz.

• Bende bugün ali ekspresten 1000 tl ye drone sipariş ettim. Turkey Post ile gönderilecek. Büyük ihtimal gümrüğe takılacak. Ben aşama aşama forumdakileri editleyerek bilgilendireceğim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmetzerecen

Bende bugün ali ekspresten 1000 tl ye drone sipariş ettim. Turkey Post ile gönderilecek. Büyük ihtimal gümrüğe takılacak. Ben aşama aşama forumdakileri editleyerek bilgilendireceğim :)
    Dronlarda prosedür farklı sadece gümrük vs ödeyerek sokamazsiniz ülkeye ruhsat türü bir izin gerekiyor, çok uğraşırsinız vakit varsa iptal.edin.

• Deae kullanıcısına yanıt
    gümrük yasasında bir değişiklik oldu, 500 gram altı olan hava araçları oyuncak kategorisine giriyor. 500 gram üstü ise ithalat belgesinden, sivil havacılık kaydına epeyi prosüdürü var, benim sipariş ettiğim drone 450 gram. yani sizin söylediğiniz doğru ama 500 gram üzeri olanlar için geçerli
  • quote:

Orijinalden alıntı: cervinff

Ayın yirmisinde DHL ile Atatürk Havalimanına gelmiş olan 3d yazıcım aynı bahaneyle gümrükte takıldı. DHL sağolsun ticari olarak nitelendirdiler 3d yazıcımı. Sizden ve sizin nezdinize bu yazıı okuyan arkadaşlardan ne yapmam hakkında gelecek önerilere açığım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thyke.mc

Ayın yirmisinde DHL ile Atatürk Havalimanına gelmiş olan 3d yazıcım aynı bahaneyle gümrükte takıldı. DHL sağolsun ticari olarak nitelendirdiler 3d yazıcımı. Sizden ve sizin nezdinize bu yazıı okuyan arkadaşlardan ne yapmam hakkında gelecek önerilere açığım.

Alıntıları Göster
    Ben devlete istemeden bagışladım cünkü ne satıcı nede dhl ile anlaşamadık satıcı iade onayı vermedi dhl ise satıcı iade onayı istedi olmadı iade edemedim devlete bagışladım ama diger olayı bilmiyorum

• arkadaşlar newegg den laptop almayı düşünüyorum, bu site amazon gibi gümrük vergisini hesaplayıp alıyor mu, ürün gelince benden ekstra vergi isterler mi?
  • 
Sayfa: önceki 12001201120212031204
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.