Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Fenool, drskull Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 1 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
24.076
Cevap
666
Favori
1.245.511
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Yurt Dışı Alışveriş Fırsatları >> TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      9218 Mesaj
      08 Kasım 2018 23:38:35

bugün mng'ye teslim edildi yarın elimde olur,problem yok şimdilik
      |
      |
      forumnik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      556 Mesaj
      09 Kasım 2018 07:10:13

PTT nin sitesine takip noyu giriyorum ama orada hiçbir şey çıkmıyor, sanki sistemde o takip numarasına ait bilgi yok.İZmirde yim gitme şansım yok İstanbul’a. Nasıl ulaşıp derdimi anlatabilirim.
      Şimdi gördüm istanbul Ukim yazıyor PTT nin sitesinde de.

resimag.com/p1/37ff821c33.png

Gümrüğe takılmış, eve resmi evrak gelecekmiş onda ne yapmam gerektiği yazacakmış bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi catalunya5 -- 9 Kasım 2018; 9:14:8 >
      |
      |
      GalPal kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1514 Mesaj
      09 Kasım 2018 10:15:00
      Satıcılara topluca mesaj atmak lazım "Türk gümrük yetkilileri haksız yere problem çıkartıyorlar diye" Şikayetler çoğalınca Çin hükümetine gider, Çin hükümeti de bizimkileri çağırıp gereğini (misilleme tehdidi vs) yapar.
      Burada Vestel varas orada da benzerleri var.

Sis farı, süs farı değildir.
    • Yarbay
      11816 Mesaj
      09 Kasım 2018 11:15:58

Debited dediği vergi çıkmış olabilir. Yasaklı olduğundan değildir. Belki sizden ödeme belgesi isteyeceklerdir. PTT den takip etmeniz lazım. Android TV box ve mp3 playerlara ek vergi geldiğini duymuştum belki bununla ilgili de olabilir.
      |
      |
      catalunya5 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      11816 Mesaj
      09 Kasım 2018 11:23:37

hangi hayal dünyasındasın acaba. Orda kaç tane satıcı var, aliexpressin özel günlerde günlük cirosu 25Milyar dolara çıkıyor. Bizim Tüpraş'ın yıllık cirosu 10Milyar dolar. "Tavşan dağa küsmüş, dağın haberi olmamış" durumu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forumnik -- 9 Kasım 2018; 11:24:7 >
      |
      |
      Alphace kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      11816 Mesaj
      09 Kasım 2018 11:35:24

Tahminimde yanılmam genelde. Size gelen yazıda gönderinizin gümrüğe tabi olduğu yazıyor olacak ve sizden kimlik fotokopisi ve kredi kartı ekstre görüntüsünü email veya fax ile ulaştırmanızı isteyecekler. 22Euro (veya karşılığı dolar) üzeri ise %20 gümrük vergisi çıkacak. Ayrıca ek vergi de çıkabilir.
      |
      |

• Binbaşı
      1514 Mesaj
      09 Kasım 2018 11:42:30

Hayaller ile yaşamaya devam etmek istiyorsan oturmaya devam edersin.
      Ben öneri sunuyorum. O herifler 1$ ın bile hesabını yapıyorlar.
      Var mı başka önerin?
      |
      |
      forumnik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sis farı, süs farı değildir.
    • Yarbay
      11816 Mesaj
      09 Kasım 2018 11:55:30
      quote:

Orijinalden alıntı: Alphace

Hayaller ile yaşamaya devam etmek istiyorsan oturmaya devam edersin.
      Ben öneri sunuyorum. O herifler 1$ ın bile hesabını yapıyorlar.
      Var mı başka önerin?
      Ben hayaller dünyasında değil gerçeklerle yaşıyorum. Çözümü olmayacak şeyler hakkında şikayette bulunmak yersiz. Ha istersen yaparsın, psikolojik olarak rahatlarsın hepsi o. Sunduğun öneri nedir anlamadım Çin hükümetine yaptırım mı? mantıklı bir yanını ben göremiyorum sen ciddi isen bunu eyleme dönüştür bakalım. Milyar küsür kişinin aklına gelmeyen bir çözüm önerisi, vay anasını!
      |
      |

• Teğmen
      166 Mesaj
      09 Kasım 2018 12:03:36

1.5 milyar nufuslu Cinin hükümete baskı yapmasında bahsediyorsun. Saka yapıyor olmalısın. Sen kacına ulasabilecende orda baskı yaratıcak. Kaldı ki TRye satış kapansa adamları yüzde kaç etkiler acaba ciroda.

Birde hayal dünyasında yaşıyorsun demişsin.

Çözüm odaklı olmak güzel. Boş çözüm önermek gereksiz laf kalabalığı.
      |
      |
      Alphace kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      583 Mesaj
      09 Kasım 2018 13:17:54

Üst kısımda ne yazıyor? Aşağıdaki gibi görünüyorsa UKİM'e bizzat gel diyorlar. UKİM'e müracaat yerine fatura vs yazıyorsa fatura fakslamanızı isterler.

|
      |

• Yüzbaşı
      583 Mesaj
      09 Kasım 2018 13:25:27
      Çin'e şikayet bir şey yapar mı bilmem ama Cimer'e şu UKİM'e çağırma olayını şikayet etmeyi planlıyorum, bence bu durumda kalan herkes aynısını yapmalı. İstanbul'un öbür ucunda yaşayan bizleri bırak, başka şehirlerde yaşayan insanların İstanbul'a sırf paket almaya gelmesini beklemek saçmalığın daniskası. Zaten koymuşlar gümrüğü ta Başakşehir'e.

Şu ara kapıda 5.1 gümrüğe sunma bedeli dışında vergi ödeyen var mı yoksa gümrük çıkan herkese UKİM yolu mu görünüyor?
      |
      |

• Binbaşı
      1899 Mesaj
      09 Kasım 2018 15:51:54
      quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

Tahminimde yanılmam genelde. Size gelen yazıda gönderinizin gümrüğe tabi olduğu yazıyor olacak ve sizden kimlik fotokopisi ve kredi kartı ekstre görüntüsünü email veya fax ile ulaştırmanızı isteyecekler. 22Euro (veya karşılığı dolar) üzeri ise %20 gümrük vergisi çıkacak. Ayrıca ek vergi de çıkabilir.
      Yanlış bilgilendirme yapmayın 30 Euro yasal limit.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      583 Mesaj
      09 Kasım 2018 16:48:38
      |
      |
      Deae kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      11816 Mesaj
      09 Kasım 2018 18:24:06

Bizde yanlış olmaz hocam. Bir şeyi iddia ederken iyice bir araştırın.
      |
      |
      Deae kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      583 Mesaj
      10 Kasım 2018 09:57:10
      Sonradan gelen iki pakedime 133er tl vergi çıkarmışlar. Promosyonlu olarak 1 alana 1 bedava kampanyasıyla almıştım. Her bir pakede 58 euro verdim. Promosyonsuz 2 ürün için vergi kesmişler. Firma içine nasıl fatura etti üstüne ne yazdı bilmiyorum.

Görünüşe göre çok adetli olanları tutup diğerlerini yolluyorlar. Adetli almamak lazım bu ara. Adetli almak lazımsa mümkünse böldürüp alın.

|
      |

• Onbaşı
      19 Mesaj
      10 Kasım 2018 12:35:53

selamün aleyküm. resimdeki ürünüm 2 gündür ukimde zimmet alındı şeklinde. içinde android tv box var. 5.1 tl bir ücret çıkmış görünüyor. bu ürüne başka vergi çıkarmı. görüntüde benden herhangi bir evrak istendiğine dairde bir bilgi yok. zimmet alındıdan sonra hangi aşama gelir.

• Yüzbaşı
      583 Mesaj
      10 Kasım 2018 13:33:04
      Yoğunluğa göre 1-2 gün içinde ukimden çıkıp adresinize sevkedilir. Muhtemelen pazartesi sevkederler. Sonrasında bir kaç gün içinde geliyor zaten

|
      |

• Uzaklaştırılmış 6 gün cezanın, 5 gün 19 saat 30 dakika kadarı kaldı.
      10 Kasım 2018 17:17:52

Arkadaşlar paket saat 1 de gümrüğe girmiş 5 saattir beklemesi normal mi? Bir de yarın pazar, yarın gümrükten çıkarma ihtimalleri var mı yoksa tatil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Purgatory01 -- 10 Kasım 2018; 17:21:12 >

• Er
      5 Mesaj
      10 Kasım 2018 20:08:10
      Ben 3 senedir amerikapaketimi kullanıyorum. Ve eğer sizde gümrüğe takılma tehlikesi olan ya da kargo yolu ile ülkeye getirilmesi yasak olan bir şeyin siparişini verecek iseniz amerikapaketimi tercih edin derim. Amerikapaketim sevkiyat merkezinde ürünü gümrüksüz geçebilecek şekilde güzelce paketliyor. Kendileri sayesinde türkiyede olmayan kozmetik ürünlerden tutun aklınıza gelebilecek her türlü ürüne 1 hafta gibi makul bir zamanda kavuştum. Yurt dışı siparişlerinde her zaman ilk tercihimdir kendileri

• Yarbay
      11816 Mesaj
      10 Kasım 2018 20:22:32

Gümrük ctesi pazar çalışmaz.

|
      |
      Purgatory01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hızlı Cevap

Reklamlar
Yeni Abonelik d-smart
nice türkiye
paykasa
Paykasa
millenicom;internet;servis
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
2,156
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.