Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1193. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.579
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11911192119311941195
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dvd3151

Arkadaşlar daha önce de yazmıştım. 4 Eylülden beri paketim Ukim'de bekliyor. Yasaklı ürün bile olsa ticari değilse geri göndermek durumundalar. Ama Ukim'deki tipler keyfi davranıyorlar. Ben Cimer'e şikayet formu doldurdum. Ne kadar çok kişi şikayet de bulunursa bu iş o kadar çabuk çözülür. Cimer araştırlıp gereğinin yapılacağını söyledi. Artık ne yapılacaksa onu bilmiyorum. 60 gün dolduğu için satıcıdan para iadesi aldım zaten. Ama yurt dışından alışveriş yapmayalım diye yıldırma politikası uyguluyorlar. Onun için tepkisiz kalmayın şikayet edin .
    Kaç dolardı hocam sizin ürün benim 60 günde 27 sinde doluyor alirmiyiz para iadesi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dvd3151

Arkadaşlar daha önce de yazmıştım. 4 Eylülden beri paketim Ukim'de bekliyor. Yasaklı ürün bile olsa ticari değilse geri göndermek durumundalar. Ama Ukim'deki tipler keyfi davranıyorlar. Ben Cimer'e şikayet formu doldurdum. Ne kadar çok kişi şikayet de bulunursa bu iş o kadar çabuk çözülür. Cimer araştırlıp gereğinin yapılacağını söyledi. Artık ne yapılacaksa onu bilmiyorum. 60 gün dolduğu için satıcıdan para iadesi aldım zaten. Ama yurt dışından alışveriş yapmayalım diye yıldırma politikası uyguluyorlar. Onun için tepkisiz kalmayın şikayet edin .
    hocam cimerden sonuç gelirse yazarmısınız. ben de 1 ay önce cimere başvurdum ama ozaman postalarımın ukimde tutulduğunu bilmediğimden, bizim posta dağıtım şubesini suçladım baya çözmeye odaklı yardımcı oldular. geldiler dilekçe aldılar kayıtlı kayıtsız tüm postaları bizzat getireceğini söyledi postacı bir ay için.
    bu arada arkadaşa katılıyorum cimere bir kaç yüz şikayet giderse bence eski şekline çevirirler bu işi. işin garibi kimisi istediğini hâla alıp evine getirtebiliyor bazıları şikayetci bu durumdan sadece.
    Cimere edevlet şifresiyle girip dilekçe yazar gibi resmi bir uslubla yazın dönüş yapılıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabbahzi -- 23 Ekim 2018; 11:39:31 >

• Aliexpress'den almış olduğum 24 dolarlık ve ithali yasak olmayan ürünüm gümrüğe takıldı. Telefon üzerinden UKİM'e ulaşamıyorum saat 09:00 ile 17:00 arası sürekli meşgule ayarlanmış. Diğer saatlerde arayıncada mesai saatleri dışında oldukları için bant kaydı dinletiyorlar. Hiçbir şekilde ulaşamıyorum. Benden dekont ve nüfus kağıdı örneği istediler. Mail ve Fax ile birlikte 2 taraflı olarak gönderdim. Tabi ki mailde 25 kişinin mail kutusu dolu olduğu için o kişilere gitmedi. Bu süreçten sonra neler olacak yardımcı olabilir misiniz? Çalışan birisiyim anadolu yakasında olduğum için Başakşehir ters kalıyor. Gümrük ücreti çıkarmazlarsa kendileri gönderiyor mu oradan yoksa gelin alınmı diyorlar?

• Sabbahzi kullanıcısına yanıt
    Tabii Hocam , cevap gelince burada paylaşırım yine. Ama herkes cimer'e dediğiniz gibi yazarsa bu iş hızlı çözülür.
  • Nüfus kayıt örneğimle beraber arkadaşımı UKİM'e göndersem teslim ederlermi kargomu?
  • LP00107441042301

Arkadaşlar yanwen ile geliyor

1 ayı geçti

45 gün oldu...

Takip edebilir misiniz rica etsem?

• CİMER'e yazdığım şikayet dilekçesinin cevabı bugün ulaştı. İadelerin gerçekleşmemesinin sebebi PTT gibi duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sinfuya

CİMER'e yazdığım şikayet dilekçesinin cevabı bugün ulaştı. İadelerin gerçekleşmemesinin sebebi PTT gibi duruyor.
    kaç kg lık pakettiki bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sabbahzi

kaç kg lık pakettiki bu

Alıntıları Göster
    520 gr. Gümrükte tutulan çoğu kargo gibi benimki de telefondu.
  • Arkadaşlar UKİM'e ulaşabilen biri iade kararı çıktığı halde kargoların neden iade edilmediğini sorabilir mi? Ben ulaşamıyorum.
  • benimde ukime e takılan bir saatim var. dhgateden aldım epacket ile geldi 5 günde, 15 gündür de ukimde. telgraf yollamışlar fakat telgrafta ne yazıyordur. evde değildim.

• Selamlar. Son dönemde gearbest’ten alışveriş yapan oldu mu? Gümrüğe takılıyor mu 30-40 dolarlık ürünler?

• Arkadaşlar benimde posta bir haftadır pim de henüz sadece geliş kaydı yaptılar, başakşehir pim'i aradım artık zarf postalar bile inceleniyor o sebeple normal sürenin kat ve kat üzerinde zaman tutuyor dediler anlaşılan biri emir verdi yada milleti bezdirmek istiyorlar bilginiz olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bleu_saboteur -- 25 Ekim 2018; 15:30:45 >

• Bu benden tam olarak ne istiyor

• Arkadaşlar gözümüz aydın. Gümrükte tutulan telefonlar iade edilmeye başlandı. 😊

• quote:

Arkadaşlar gözümüz aydın. Gümrükte tutulan telefonlar iade edilmeye başlandı. 😊
    cimerden dolayı olmasın hocam size özel iade yani ?
  • Sabbahzi kullanıcısına yanıt
    Hayir. Arkadasin telefonu da iade edildi.

• quote:

Hayir. Arkadasin telefonu da iade edildi.
    oo iyi ozaman. heralde 11.11 geliyor diye işleri hızlandırıyorlar :D
  • RU271461916NL gönderi no 24 dolarlık araç kamerası yasak ürün değil ne diyor gümrüge takılmış mı

• quote:

Orijinalden alıntı: mefisto84

benimde ukime e takılan bir saatim var. dhgateden aldım epacket ile geldi 5 günde, 15 gündür de ukimde. telgraf yollamışlar fakat telgrafta ne yazıyordur. evde değildim.
    Ödeme belgesi istiyorlardır. Takipli ise ptt gönderi takip kısmında da yazar.
  • 
Sayfa: önceki 11911192119311941195
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.