Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1194. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: SORGUMEMURU
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir - 3 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
30.146
Cevap
686
Favori
1.819.087
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11921193119411951196
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Telefon numaraları var açıp öğrenin. takipli ise ptt gönderi takip sayfasında da yazar. İlave belge gerekmiyorsa bile ödeme belgesi (kredi kartı ekstresi) ve kimlik fotokopisi göndermeniz gerekiyor.
  • Ukimde bekleyen paketlerde hareketli lik var
  • quote:

Orijinalden alıntı: servetxy

Ukimde bekleyen paketlerde hareketli lik var
    ukimde bekliyor yazan paketlerde mi sadece? benimkisi ukime geldi yazıyor sadece
  • Pazartesi günü istenilen belgeleri göndermiştim UKİM'e. bugünde resimdeki gibi "Zimmet Edildi" yazıyor. Herhangi gümrüğe sunma bedeli vs. gibi ücrette çıkmamış. Herhangi bir problem yoktur dimi?
     TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
  • quote:

Orijinalden alıntı: manilafortuna

LP00107441042301

Arkadaşlar yanwen ile geliyor

1 ayı geçti

45 gün oldu...

Takip edebilir misiniz rica etsem?
    takipsiz kargo 60 gün dolmadan 1 hafta önce eğer hala gelmediyse dispute açın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lewizsthank1 kullanıcısına yanıt
    Ürün neydi?
  • Hocam yanwen den takip ediliyor diye biliyorum?

• BM-800 mikrofon almıştım. Şimdi baktımda 5.1 TL olarak güncellemişler
  • suicide kullanıcısına yanıt
    hocam benimde kargom zimmet alındı yazıyor. 5 gündür zimemtde. Sizin kaç günde zimmetden çıktı.
  • yossikohen Y kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin durum biraz vahim. iphonex değil miydi? yanlış mı baktım yoksa. Telefon ise geçme şansı yok geri gidecek o büyük ihtimalle. Gümrük tamirden gelip gelmediği ile ilgilenmez ki. Bilmiyorum gönderirken sordunuz mu bu konuyu?
  • Evet hocam iphone x.Tamir olan ürünlerle ilgili bir şey okudum. Burda yaptıracaktım 2000 tl yi geçiyodu ve yan sanayi malzeme kullanılıp orjinalliği gidecekti. Gönderip getirme 350 tlye geldi bedavaya tamir gördü. Hemde apple onardı. O yüzden kargo ile tamir yaptırıyım dedim. Bi yakınıma faturası ile yolladım. O da tamir ettirip Apple onarım belgesi ile kargoya verdi.https://piyasaanketi.com/gumruge-tekilan-urun-nasil-alinir/ . Bu sitede de gördüm. Birkaç kişi de sorun olmayacağını söyledi. Ama şimdi içime kurt düştü. Geri gider mi acaba. Yakınım senede bir geliyor Türkiyeye 1 sene beklemem gerekecek kargo geri giderse.

• imeisi adıma kayıtlı.O yüzden ithalatı yapılan ürün olmayıp şahsi ürün sınıfına girmesi lazım diye düşünüyorum.

Bu sitede şöyle bir ibare var.

-Cep telefonlarının geçmesi için şahsi eşya statüsüne sahip olmalıdır. Posta ya da hızlı kargo taşımacılığı ile getirilmesi vergili yahut vergisiz hiçbir surette mümkün değildir. Telefonunuzu tamir için yurtdışına göndermeniz halinde kargo ya da hızlı taşımacılık yolu ile geri getirmeniz için mevcut telefonlarda bulunan IMEI numaralarını ilgili sitede sorgulatmanız gerekir.
    Ukim ile birebir görüştünüz mü? belki de imei kayıtlı olduğunu beyan etmeniz ve ispatlamanızı isteyeceklerdir. Bilemedim şimdi gümrük bununla uğraşır mı? Kendiliğinden gelmesini beklemeyin yani bence sorun büyük.
  • Yok hocam görüşmedim. Telefonla ulaşmak zor diyorlar. Herhangi problem çıksa ararlar dediler. Salı günü bir telefon açacağım. Olmazsa ukime gideceğim.
    Kayıtlı IMEI cihaz takılmaz diye biliyorum. Soru cevap gümrükte yazıyordu

• gorki85 G kullanıcısına yanıt
    İnşallah hocam. Bu kadar uzun süre durması kıllandırdı beni. 5 gündür zimmet alındı yazıyor. Bir de imei ile ilgilenen biri var mı acaba orada. Gidip cihazı kargodan çıkarıp imeisini kontrol edecek birisi var mı. Imeisi kontrol etmesi için cihazı açması lazım. Çünkü kendi kutusu ile kargolanmadı. Acaba kutusu ile mi kargolasaydım.
    acikcasi cok bilmiyorum sizin durumunuzu. yasakli urun yaziyor benim bildigim kadari ile, enseyi karartmayin hemen.

• Gümrükçe Talep Edilen;
    1 UKİME MÜRACAAT ETMENİZ GEREKMEKTEDİR.
    2
    3
    4
    5
    Belgelerin aşağıda belirtilen faks numarası ya da e-posta adresine nüfus kağıdı

değerli arkadaşlar bu nedemek şimdi

ukim ile telde konuştum
    ukim e kendiniz gelecek kargoyu elden teslim alacaksınız diyor memur.

edirne deyim istanbula niye geleyim dedim
    geleceksiniz evrak istenmemiş gelmeniz istenmiş diyor

fikri olan var mı?
  • msmart M kullanıcısına yanıt
    Bana da aynısını yaptılar. Evrak gönderdim, ille kendiniz geleceksiniz diye cevap attılar. Ben İstanbul'da olduğum için atlayıp gittim. Dilekçemde içeriği ayrıntılı yazmama rağmen kargonun içinde ne olduğunu anlamamışlar. Bir yığın soru sordular. Benden önce zaten kutuyu açıp içini didik didik etmişlerdi. Sonra da ürün faturasına bakıp 60tl vergi kesip yolladılar. Emaille halledilebilecek bir şey için boşu boşuna onca yolu gittim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GalPal

Bana da aynısını yaptılar. Evrak gönderdim, ille kendiniz geleceksiniz diye cevap attılar. Ben İstanbul'da olduğum için atlayıp gittim. Dilekçemde içeriği ayrıntılı yazmama rağmen kargonun içinde ne olduğunu anlamamışlar. Bir yığın soru sordular. Benden önce zaten kutuyu açıp içini didik didik etmişlerdi. Sonra da ürün faturasına bakıp 60tl vergi kesip yolladılar. Emaille halledilebilecek bir şey için boşu boşuna onca yolu gittim.
    ben mail atıp paketin içinde ne olduğunu ne kadar ödediğimi yazdım evrak göndermedim

artık yapacak bişi yok ya geri gönderecekler yada bana gönderecekler

iş güç bırakıp istanbula kıytırık kargo peşine gidemem yani

• 
Sayfa: önceki 11921193119411951196
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.