Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1118. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.162
Cevap
686
Favori
1.819.580
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11161117111811191120
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arabaya kayış gergisi ısmarlamıştım, ucuz bir şey ama, 5 kiloymuş, ondan takıldı heralde gümrükte

Yalnız bu Fedex zaten limitlerdeydi, şimdi 444'lü numaralarını vs de değiştirmişler, işler nasıl ilerliyor belli değil

444'lü numaradan gümrük için 216'lı bir numara verdiler, aradım aradım açmadılar, sonra tekrar aradım 444'ü, bir fedex emaili verdiler

Ordan da gümrükçünüz ordinoyu alabilir diye bir cevap atmışlar ...
    Gümrükçüm olsa salak gibi niye uğraşayım zaten, gider ordinoyu alır kendisi ...

Benim sorum, bu Fedex değişikliklerinden sonra gümrük işleriyle uğraşan var mı, hala kişisel/20% vergili gümrük işlemlerini yapmıyorlar mı?

Keşke DHL ile ısmarlasaydım diye yakınıyorum ama DHL ile başka bir şey gelecekti, üst üste binmesin diye Fedex seçtim, yine gereksiz baş ağrısı 2 kuruşluk şey için

• jedi klan kullanıcısına yanıt
    Getirdiğiniz mal şahsi değil, araba yedek parçası ticari olarak değerlendirilmiştir, ancak gümrükçü ile çekebilirsiniz bir sürü de masrafı çıkar şimdi, ardiye ordino komisyon vergi kdv vs.
    DHL de seçseniz fark etmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 21 Ekim 2017; 1:23:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi akşamlar
    amazon.de'den bir sipariş verdim, 24 ekim 13 kasım arası teslim edilecek yazıyor 17'sinde mal kargoya verildi, mağaza kargo takip no attı dhl,gel gelelim dhl sitesinde bakınca not found çıkıyor.Bunda bir sıkıntı olabilir mi?

edit..buldum
    https://nolp.dhl.de/nextt-online-public/report_popup.jsp?lang=en bu sitede cl ile başlayan bir kod daha veriyorlar bununlahttp://gonderitakip.ptt.gov.tr/ sitesinden aratınca neler döndüğünü gösteriyor ,bu dhl gümrüğe takılacak olan malları sanırım ptt'ye devrediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zultaran -- 22 Ekim 2017; 22:38:42 >

• Dayımla birlikte Almanya'ya evkaya değişime gönderdiğim ekran kartıma 1 Ekim günü Sabiha Gökçen Havalimanında polis kontrolü sırasında el konulmuş dayının söylediği çöpe attıkları yönündeydi kendim gittim havaalanına bir sonuç çıkaramadım şikayet metni yazdım İMER'e şikayet ettim polisler kameralara bakmışlar her türlü idari ve adli işlem için muhafaza altına alınmıştır yazıyor cevapta sonra birisi aradı 67 gün sonra kaybolan kutum hakkında birkaç bilgi sordu Ben de verdim öyle bir araya geldi bir ümit Yine gitti üstüne bir bardak su içiyorum artık çıkarsa çıkar gitti gözüyle bakıyorum Kargo ücretinden Yırtarım diye Türkiye'ye izne gelen dayımla birlikte Almanya evkaya göndereyim dedim arkadaş ağzına bakarak ama fena zarar ettim bin TL çöpe gitti bundan bir ders çıkarıyorum

• 16.10.2017 tarihinde TURPEX ile Almanya'ya değişim için göndermiş olduğum araba parçası ülkeye 18.10.2017 tarihinde ulaştı. O tarihten beri her gün giriş tarihi ve saati güncelleniyor ve ürün gümrüğe tabidir diye gözüküyor. Alman postası ve DHL le mail attım fakat sonuç alamadım. Sorunu nasıl çözebilirim
  • iceman_54 kullanıcısına yanıt
    Kusura bakma ama tamamen beceriksizlik sizde yani. Dayın görevlilere "bu benim kendi malzemem Almanya'da kullanıyorum şimdi burdaki evime getirdim kendi bilgisayarıma takacağım" diyememiş mi? Polis kontrolü değil o, gümrük kontrolüdür ayrıca. Dayının çöpe attılar demesi de ilginç yani. EVGA'ya gönderdik arızalıydı vs hikayeleri anlattınız değil mi? Şimdi anlaşıldığı kadarıyla ürünü gümrük kontrolünde faturası vs olmadığı için ve düzgün izahat yapılmadığı için el koydular ve sonra kayboldu. Korkarım yapabileceğiniz pek bir şey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: srcozt

16.10.2017 tarihinde TURPEX ile Almanya'ya değişim için göndermiş olduğum araba parçası ülkeye 18.10.2017 tarihinde ulaştı. O tarihten beri her gün giriş tarihi ve saati güncelleniyor ve ürün gümrüğe tabidir diye gözüküyor. Alman postası ve DHL le mail attım fakat sonuç alamadım. Sorunu nasıl çözebilirim

Yukarıda bir arkadaş da sizinle aynı durumda. Aynı cevabımı yazıyorum.

Getirdiğiniz mal şahsi değil, araba yedek parçası ticari olarak değerlendirilmiştir, ancak gümrükçü ile çekebilirsiniz bir sürü de masrafı çıkar şimdi, ardiye ordino komisyon vergi kdv vs.
    DHL de seçseniz fark etmez.
    DHL müşteri hizmetleri gümrüklü ithalat bölümü ile görüşmelisiniz. Onlar sizi yönlendirirler. Ama işiniz zor bir sürü masraf edeceksiniz gibi görünüyor.

• Aynen ustam. Benim hatam da var. Dayım da vurdumduymazdır biraz onunda kabahati var velhasılı giden gitmiştir.

• Yurtdışından Parcel Force ile gelen ürünüm PTT'de şu şekilde görünüyor. Ne zaman elime geçer sizce, UKİM haftasonu çalışmıyor mu?

Bir de ürünün vergisi hangi aşamada belli oluyor? Şuan 0 TL görünüyor. Teşekkürler.

• Kampec kullanıcısına yanıt
    muhtemelen adres kısmı silinik veya hatalıdır...
  • Merhaba ,

3 gündür ürünüm ptt de şu aşamada gözüküyor : PTT İşyerinde Bekliyor - İSTANBUL UKİM - İSTANBUL UKİM BAŞAKŞEHİR

Buna şimdi kesin gümrük ücreti çıkar mı , tablet bu arada

• Fedex artık MNG ile ortak değil sanırım, daha yeni sistem oturmamış, ama işler yavaş da olsa yürüyor gibi, artık TNT'ye bağlı sanırım, belki oturunca güzel bir şey çıkar ortaya

Araba parçalarının ticari olması da tamamen öznel bir kavram, yasal bir dayanağı yok bence, şahsi arabanın parçası da şahsi olmalı, ki öyle de değerlendiriyorlar genelde
  • aliexpresten kargo takip ettigimde son işlem 29.09 tarihini gösteriyor
    cn kodu cevirip pttden baktıgımda son işlem 07.10 tarihini gösteriyor ikisindede son işlem gönderi yurtdısına sevk edildi diyor hangisi doğru ?
  • açıklıycak bişey yok ptt keyfi geldiğinde kayda alıcak depoda yatıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 23 Ekim 2017; 23:11:17 >
  • Priority Mail International ile gelen kargom hala daha PTT'de yurtdışına sevk edildi usps sitesinde ise istanbul departed yazarken first class international kargom ptt'de yurtdışı kabul geliş kaydı yapılmış ilginç.
  • Merhaba RG618820648CN bu ürünüm ayın 19 unda gümrüğe girdi. Hala bir işlem yok. Herhangi bir yeri aramam lazım mı? İçinde telefon kamerası var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a.eser01 -- 24 Ekim 2017; 7:31:8 >
  • Selam arkadaşlar benim ürün için bugün ptt'den yazı geldi:

Değer tespiti yapılamamış olup , gerçek değerini gösteren fatura veya ödeme belgesini istemişler.
    Şimdi Gearbest'teki faturayı versem kabul ederler mi , faturada 25usd yazıyor.

Ürün yaklaşık 40 dolar civarı , illa kredi kartı ekstemi de yollamam mı gerekiyor?
  • Arkadaşlar UKİM'de torba kapandı yazısından sonra vergi çıkma ihtimali var mıdır? Vergi miktarı hala 0 görünüyor ona göre para durumunu ayarlayacağımda.
  • Turkey Post ile gelen urunum gumruge takildi. Sonra PIM'e gitti, 2 haftadir da orada gorunuyor. Arayip sordum oyle gorunur ama tasiyiciya geri verdik, saticiya liste gider dediler.
    Bunu track no ile takip etme imkani var midir, su an nerede oldugunu gorebilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi septikk -- 24 Ekim 2017; 18:24:58 >
  • septikk kullanıcısına yanıt
    Turkey Post iadelerde güncelleme yapmıyor, göremezsiniz. İade edilebilecek yasaklı ürünlerde kullanmamaya çalışın.
  • 
Sayfa: önceki 11161117111811191120
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.