Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (1120. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.116
Cevap
685
Favori
1.816.467
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11181119112011211122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2017-10-27 00:00 TÜRKIYE, İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM, Torbaya Eklendi
    2017-10-27 00:00 TÜRKIYE, İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM, Gümrükten Çıktı
    2017-10-27 00:00 TÜRKIYE, İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM, Gümrüğe Sevk Edildi
    2017-10-27 00:00 TÜRKIYE, İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM, Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı.

Torbaya eklendi demek dağıtıma çıktı demek değil mi arkadaşlar ?
  • zultaran Z kullanıcısına yanıt
    Kargonuz dağıtım noktasına yollanmak üzere torbaya eklenmiş. Şayet PİM'e yollanmaz ise, buradan da posta dağıtım merkezine yollanır. Oradan da dağıtıma çıkar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi braveyours -- 28 Ekim 2017; 2:45:40 >
  • turkey postla aldığım dronum takibi bu şekilde 20-25 dolar arası bi rakam yazıyor üstünde sizce kaldı mı

İl/İlçe Merkez Adı Tarih Saat İşlem
    Origin/- - 21/10/2017 04:43:06 Sipariş Sevk Edilmek İçin Hazır/Item Is Ready for Ship
    Origin/ - 21/10/2017 20:00:00 Item is at agent warehouse
    Origin/ - 23/10/2017 02:10:00 Item departed from origin
    İSTANBUL(AVR)/BAŞAKŞEHİR İST.ULUSLARARASI PİM 25/10/2017 10:26:47 Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı
    İSTANBUL(AVR)/BAŞAKŞEHİR İST.ULUSLARARASI PİM 27/10/2017 11:47:56 PTT İşyerine Sevk Edildi
    İSTANBUL(AVR)/BAŞAKŞEHİR İSTANBUL UKİM 28/10/2017 09:14:27 Alıcı Merkez Torbayı Açtı
    İSTANBUL(AVR)/BAŞAKŞEHİR İSTANBUL UKİM 28/10/2017 09:26:07 PTT İşyerine Geldi
  •  TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

Hocam bugün geldi bu yazı. Ürün fiyatı 170 dolar civarı. Araç teybi.

Şimdi 5 iş günü içerisinde mail gondermezsem paket bulunduğum ildeki PTT gümrüğe mı gelecek acaba ?

Fatura yi mail ile göndersem gümrük vergisini nasıl ödeyeceğim, gelen PTT görevlisine mı acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maleguard kullanıcısına yanıt
    Kalmış görünmüyor. Ukim'de vergi çıkabilir. Sizden değerini ispat etmeniz istenebilir. Ukim'den tekrar PİM'e oradan da dağıtım merkezine gider.
  • quote:

Orijinalden alıntı: braveyours

Kalmış görünmüyor. Ukim'de vergi çıkabilir. Sizden değerini ispat etmeniz istenebilir. Ukim'den tekrar PİM'e oradan da dağıtım merkezine gider.

aldığım aynı satıcıda birine 5tl ödeme birine hiç bi ödememe çıkmamış. ayrıca ücret tespiti yapılsa bile ptt şubesinde ödeyebilirim herhalde değil mi ?
  • Maleguard kullanıcısına yanıt
    Vergisi çıkan ürün almadım ama "forumda yazılanlara göre" kargocu ürün teslimi sırasında alıyormuş
  • braveyours kullanıcısına yanıt
    eyvallah abim teşekkür ederim biraz olsun rahatladım
  • Bir sorum olacak bir siparisim Yanwen Economic Air Mail ile Türkiye'ye 14 eylülde girmiş görünüyor ama ptt de sordum kayıtsız adıma bir gonderi yok. Makyaj malzemeleri olduğu icin de kimse almaz sanıyorum. Son 5 gün, onay bekliyor. Ne yapmalıyım? Çok tesekkurler.
  • Şu aralar PTT'de bir yavaşlık mı var? Polonyadan gelecek ürünüm 18 günden beri durumunda değişiklik olmadı, hâla yurtdışına sevk edildi yazıyor, ondan sonra gönderilen diğer bir Polonyadan gelen ürünüm elime ulaşalı 1 hafta oldu. Normalde toplamda 8 günde elimde olacak ürünüm 20 gün oldu elime geçmedi. :)
  • SweetStar kullanıcısına yanıt
    Kozmetik ürünleri yasaklı üründür. Geri yollanmış olabilir. Dispute açmaktan başka çare görünmüyor.

Soru: Kozmetik ürünlerinin posta/hızlı kargo yoluyla getirilmesi mümkün müdür?
    Cevap: Hayır, 30.03.2005 tarihli ve 25771 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 5324 sayılı Kozmetik Kanununun ikinci maddesiyle kapsamı belirlenmiş olan kozmetik ürünlerinin muaf olarak posta ve hızlı kargo yoluyla getirilmesi mümkün bulunmamaktadır.

Kaynak:http://ggm.gtb.gov.tr/sikca-sorulan-sorular/bireysel/posta-ve-hizli-kargo-muafiyetleri
  • 18 ay once amazondan aldığım Corsair Sıvı soğutucu bozulunca RMA ile gitti geri geldi güzel ülkemize. Fedex ile anlaşmalı Özdemir gümrük müşavirlik şirketinden aradılar beni 3 gün once. Ürününüz gümrüğe takılmış dediler. Mail adresimi alip paketteki bilgileri evraklarin kopyasini gonderdiler. Bana sonra Fedex müşteri hizmetleri numarasını verdiler. 4449339 aradığımda çıkan bayanda Fedex gümrük bölümünü araman gerektiğini söyledi. Gümrük bölümündeki arkadaşa durumu izah ettim. Bu ürünü 18 ay önce amazondan aldım şimdi tamire gitti 75TL ödeyerek diye. Amazonda 18ay önce almış olduğum faturayı gösterdim. Sizin paketiniz şüpheli dedi. Neden dedim 1$ yaziyor paketin üzerinde dedi. Tamam dedim bende zaten parayla alınan birşey değil, tamir için şimdiki git gel oldu. Evdeki ürünü göndermiştim. Onlarda bana bu sabah bu maili attılar.

İyi günler Yiğit Bey,

Gönderiniz için 79 TL vergi 125 TL ardiye ücreti toplam 204 TL masraf ücretlerini aşağıdaki hesap numarasına yatırdıktan sonra havale dekontunu pdf şeklinde mail atabilirseniz işlemleri başlatabiliriz.

Garanti Bankasi Kavacik Subesi 389-6296724

Ayrıca daha iyi bir iletişim kurabilmek için size direk ulaşabileceğimiz bir telefon numaranızı rica edebilir miyim ?

Gönder 75TL geri gelsin 205TL etti 280TL. Benim ne yapmam gerekir şimdi? Ürün İstanbulda ben izmirdeyim. Vergiyi anlarımda bu ardiye ücretinden kurtulmamın bir yolu yordamı yokmu izmirden?

Bu orada Fedex gümrük sorumlusunu aradım iki kere. Tamir etmemisler, sıfır ürün göndermişler. Bizim yapabileceğimiz birşey yok diyor eleman. Bizle alakalı değil diyor.

• Aliexpress'ten cep bataryası 1 tane aldım.Satıcı Bpost ile göndermiş.Hala gelmedi transitte görünüyor.Batarya gümrükte yasaklı mıdır geri gitmiş olabilir mi? TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI
  • cilekci kullanıcısına yanıt
    Ürün ticari değildir şahsi kullanıma mahsus diye bastırın fedexe, ardiye ücreti almamaları lazım kategori 3 kapsamında çekebilirler.

• SweetStar kullanıcısına yanıt
    Kozmetik yasaklı üründür gümrükten geçmemiştir, geri gider mi o da şüpheli, takipsiz çünkü. Bence dispute açıp iade isteyin. Tekrar gönderelim derlerse kabul etmeyin.

• Son güncelleme depoda karışıklık olmuş dediler bu sabah tekrar aradığımda sizin paketiniz karşıdan ödenmiş dediler. Eyvallah desek 204tl alcaklardı. Ürün şuan izmire gelmiş bugün yarın teslim edilir dediler. Para vermedim en sonunda 10 kere yapılan telefon trafiğinden sonra.

• SORGUMEMURU S kullanıcısına yanıt
    Sanırım cep telefonu için batarya diyorsunuz. Pil yasaklı ürün değildir. Daha bu gün teslim aldım, Turkey post ile geldi. Sanırım kargo uçağının uğrayacağı yerler fazla, bu tip geçikmeler olabilir. Bende 1 ay da teslim aldım.
  • arkadaşlar son dönemde bu €30 muhabbeti sonrasında af ya da hollisterdan ürün alan oldu mu? eshopworld diye bir zımbırtıya geçmişler de, zamanında fedex kotayı $1 bile geçse ardiyeye bırakıp servis ücreti diye vergi haricinde ekstra geçiriyordu bir de çektirmekle uğraşıyorduk malum, bunların öyle bir olayı var mı bilen varsa ve aydınlatırsa harika olur
  • melifkaya kullanıcısına yanıt
    Atarlı apartman yöneticisi bildirisi gibi, bu ne?

• viperc V kullanıcısına yanıt
    bende turkey postla aldım iphone bataryası. 25inde shiplendi "lvs" ile başlayan bir takip kodu verdi. hala takibi gozukmuyor. seninki de lvs miydi?
  • 
Sayfa: önceki 11181119112011211122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.