Şimdi Ara

Tüm dosya uzantılarım değişti !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaş merhaba, nette aratırma yaptım fakat net bir sonuca varamadım, daha doğrusu yanlış birşey yapmama ve tüm dosyalarımı kaybetmeme adına.
    Sorun şu bilgisayarımdaki tüm dosya uzantılarım jpg,psd,pdf,exe dahil tüm dosya uzantılarının sonuna mesela örnek olarak "AdbeRdr940_tr_TR.exe.masok" masok yazızısı ilave oldu. İsmini ve uzantısını ne kadar değiştirsemde dosyalar hasar görmüş gibi açılmıyor. Bunları topluca değiştirebileceğim veya onarabileceğim bir program varmı ? Gerçekten bilgisaarım şu anda programsal anlamda çakılmış durumda. Yardımlarını bekliyorum. Not: Çok acil ocağınıza düştüm.

Dosyaların içinde şu yazıda var. Sanırım fidye yazılımı bulaştı bilgisayarıma.

ATTENTION!

Don't worry, you can return all your files!
    All your files like photos, databases, documents and other important are encrypted with strongest encryption and unique key.
    The only method of recovering files is to purchase decrypt tool and unique key for you.
    This software will decrypt all your encrypted files.
    What guarantees you have?
    You can send one of your encrypted file from your PC and we decrypt it for free.
    But we can decrypt only 1 file for free. File must not contain valuable information.
    You can get and look video overview decrypt tool:https://wetransfer.com/downloads/6a59a48e52438d1e0b75e03e1f7a9acc20190803122808/172a4a
    Price of private key and decrypt software is $980.
    Discount 50% available if you contact us first 72 hours, that's price for you is $490.
    Please note that you'll never restore your data without payment.
    Check your e-mail "Spam" or "Junk" folder if you don't get answer more than 6 hours.

To get this software you need write on our e-mail: gorentos@bitmessage.ch

Reserve e-mail address to contact us: gorentos2@firemail.cc

Your personal ID:
    140nMhFJuttFqUEdAMuGhnSQju3kx3ad6wEZL2HVRT1FiVyhKl9G

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cengizhan72 -- 6 Ağustos 2019; 15:10:42 >

• Bence de kahrolası fidyeciler.
  • Oncelikle gecmis olsun. Aşagidaki linkte kaspersky kendi fiyde yazilimlari icin urettigi programlar var. Teker teker dene programlari düsük bir ihtimal olsa da belki ise yarayabilir.
    Bu tür yazılımlar yanlış bir indirme, Ardından kurulum yaptiktan sonra geri dönülemez bir yola sokuyor. :((

https://noransom.kaspersky.com/?_ga=1.18880443.2016803411.1475150380

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hepinize teşekkür ederim deniyeceğim.
  • cengizhan72 kullanıcısına yanıt
    Malesef şimdilik çözümü yok,dosyalar şifrelenmiş. Bunların yatacak yerleri yok. Geriye dönük iki aylık dosyalarım şifreli.
    Binlerce deseni iki dakikada anasını ağlattı. Bu adamları ele geçirip çelik kasaya kapatıp şifreliyeceksin arkada.
    ben de benzer bir virüsle karşı karşıyayım hocam çözebildiniz mi?
    Merhaba, bu virüs genellikle photoshop/fotoğrafçıları veya grafikerleri buluyor. Nasıl bulaştı bilgisayarınıza?
  • Karanlık Ülke kullanıcısına yanıt
    Çözemedim arkadaşlar daha doğrusu üzerine pek düşmedim.
    Mutemelen wetransferden indirdiğim bir dosyadan sızdı.
    Bir anlık dalgınlığım ile antivirüs programını devre dışı bırakmıştım.Kabus yemin ediyorum.
    Bu insanlar annelerinin sütünü içmemişler başka birşey içmişler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.