DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene
Tüm devlet bankası ATM'leri birleşti
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
155
Cevap
10
Favori
22.784
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar Konu Dışı >> Tüm devlet bankası ATM'leri birleşti
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      6854 Mesaj
      19 Nisan 2018 16:44:56
      quote:

Orijinalden alıntı: JaReD22

Enpara hepsini tokatliyor :)
      ATM konusunda enpara anca kendini tokatlar. Devlet bankalarının atmlerinin birleşmesi gerekli ve güzel bir hareket olmuş umarım birkaç banka da kendi aralarında anlaşma yapıp birleşir. Tüm atmler ortak olsun diyenler güzel diyor ama o atmler çok pahalı cihazlar ortak iş baya zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Charles Bartowski -- 19 Nisan 2018; 23:37:36 >
      |
      |

I'm Commander Shepard and this is my favorite Steam account on the Citadel
      Chuck Agents of SHIELD Sense8 Person of Interest Firefly Stargate Fringe Community Friends
      Gerisi için TV Time

Don't Fight Love Both MARVEL-DC FAN
    • Çavuş
      71 Mesaj
      19 Nisan 2018 18:08:40
      |
      |

(Allahü teâlâ, bir kuluna iman verdiyse, ona ne vermedi ki? Ona iman vermediyse, başka ne verdi ki?)
    • Yarbay
      3330 Mesaj
      19 Nisan 2018 18:23:49
      ATM'leri birleştirmekten önce, şu ATM'lerin yazılımlarına el atsınlar. Enpara kullanıcısıyım. Finans ATM'leri dahil, tüm diğer ATM'ler sorunlu. Geçen Akbank ATM'sinden para yatırırken, kartımı geri alamadan ATM göçüverdi. Parayı yatırdı iyi ki. Parayı hesaba tanımlamadan göçse, paradan da olacaktım. Sonra yeni kart çıkarmak için uğraşırken, bir de paramı geri alabilmek için uğraşacaktım.
      |
      |

Witcher of the Cat School
      Gondorian
      Ranger of Ithilièn
    • Yarbay
      3313 Mesaj
      19 Nisan 2018 18:38:42
      O atmlerin birinde paranız sıkışssında göreyim sizi.vakıfbank ziraatin atm si der böyle pinpon topu gibi sekersiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      251 Mesaj
      19 Nisan 2018 19:25:17 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: labidu

O atmlerin birinde paranız sıkışssında göreyim sizi.vakıfbank ziraatin atm si der böyle pinpon topu gibi sekersiniz
      Bugün sıkıştı bi vakıf müşterisinin parası bizim atmde. Toplam 10 dakika sürdü parayı ödememiz.

|
      |

• Uzaklaştırılmış 5 gün cezanın, 4 gün 20 saat 53 dakika kadarı kaldı.
      5 Not
      19 Nisan 2018 20:09:38
      quote:

Orijinalden alıntı: Guest-905980A01

Bende kira sertifikaları konusunda biraz endişeliyim. Bu kira sertifikası işinde 3 tip var faizli, faizsiz ve altına dayalı faizsiz şeklinde. Katılım bankaları faizsiz sistemdekileri pazarladığını söylüyor.

Ziraat Bankasındakiler faizli ve altına dayalı olan ama Ziraat Katılımdakiler sadece faizsiz ve altına dayalı olan tiptekiler.

https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/yatirim/kira-sertifikalari
      http://www.ziraatkatilimvks.com.tr/kira-sertifikasi.html

Bu kira sertifikası işine girmeselerdi iyiydi bende çalıştığım katılım bankalarına bu rahatsızlığımı belirttim, sistemi ellerinden geldiği kadarıyla anlatmaya çalıştılar ama sıcak bakmadığım için kira sertifikası işine girmedim.

Devletin işleyişi ve faiz sistemine inersek işler iyice karışıyor. Örneğin devlet emekli maaşları için bankalarla protokol imzalıyor ve maaşları birkaç gün önce gönderiyor. Sonra banka o parayı işletiyor ve faizini emekli maaşının üstüne ekleyip o şekilde yatırıyor. Bu sayede devlet bir miktarda olsa daha az para ödüyor hem devlet hem banka kazanıyor. Ancak siz istemeseniz bile emekli maaşınıza faiz karışmış oluyor.

Şimdi biz Müslüman çoğunlukta bir ülkeysek ve devleti yönetenlerde İslami şartlara uygun şekilde yönetmeye çalıştıklarını söylüyorlarsa o zaman devletin faizsiz sistemle çalışması lazım. Ama işin aslı öyle değil devlet senet satıyor, bono satıyor, faizli her işe bulaşıyor.

Devletin kendisi faizli sistemle çalıştığı ve her işinde faiz kullandığı için biz bireysel olarak faiz sisteminden uzak durmak için elimizden geleni yapmalıyız. Önemli olanın niyet olduğunu düşünüyorum, biz böyle zorlu bir çağ içerisinde faiz sisteminden uzak durmak için gerekeni yapalım takdirini yüce Allah'a bırakalım.

İçerisinde bulunduğumuz çağda Müslüman olmak Müslüman olarak yaşamak kolay değil. Televizyon dizileri, İnternet, sosyal medya ve hayatın içerisindeki birçok şey insanı Müslümanlıktan uzaklaştırmaya yönelik eylemler barındırıyor. Bunlarla mücadele etmek kolay değil, yabancı dizilerin içerisinde sürekli bir takım bilinçaltı işaretler bulunuyor hatta çizgi filmlerde bile aynı işaretler var. Bundan 500 sene önce yaşayan bir Müslüman'ın karşılaştığı zorluklar ile günümüzde yaşayan bir Müslüman'ın karşılaştığı zorluklar bir değil.

Bu konu ATM konusu bu sebeple konu dışına çekmek ve farklı bir konuyu tartışmakta doğru olmayacağı için burada noktalıyorum. Allah sonumuzu hayırlı etsin.

Alıntıları Göster
      hocam devleti yönetenlerin müslüman olduğuna inanıyorum ve hiçbir yerde islami şartlara göre yönettiklerini söylemediler bunu söyleyebilmeleri için şeriat hükümlerine göre yani osmanlı şekli bir yönetim anlayışına geçilmesi gerekiyor ve ben bunu desteklerim
      |
      |

mesele tüm vataseverlerin; solcusu, sağcısı, dindarı veya atatürkçüsü birleşmesidir, yeni bir emperyal işgal girişimine karşı.

• Çavuş
      61 Mesaj
      19 Nisan 2018 20:32:14
      Özel bankaların da ortak kullanım için atak göstermeleri gereken en büyük nokta...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
    • Onbaşı
      25 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      unstableman

19 Nisan 2018 21:21:57
      Maaş sebebiyle mecburiyetten halkbank kullanıyorum. Ancak gel gör ki sağlam bir Halkbank ATM bulmak işkence. Görev yaptığım yer zaten ufak bir şehir olunca, ATM'ler de sürekli arıza verince çıldırmamak elde değil. Böyle bir şey şu an geçerli mi acaba?
      |
      |

İnsan bir nefis, bir nefes, bir özgür, bir kodes, bir hapis, bir kafes.

Yaşa etmeden pes!
    • Binbaşı
      1272 Mesaj
      19 Nisan 2018 21:25:44

Ben de böyle düşünmüştüm. Teşekkür.
      |
      |
      Xnet kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

IQ'su ayakkabı numarasından düşük olanlarla işim olmaz.
    • Yüzbaşı
      658 Mesaj
      19 Nisan 2018 21:30:30
      Bu olay faaliyete geçtimi deneyen varmi.cok güzel bir haber

|
      |

“Her namaz kılmayan kafir olmaz, ama kafirler de namaz kılmaz” (İmam-ı Azam Ebu Hanife)

Dh RasKoLNiKov
    • Yarbay
      9920 Mesaj
      19 Nisan 2018 22:56:02
      Ortak olması iyi düşünülmüş. Tüm bankalar için de ortak bir bankamatik sistemi geliştirilse daha güzel olur.

|
      |

• Teğmen
      113 Mesaj
      20 Nisan 2018 00:15:37
      devletten karını düşüren adım. şok edici. onca zamdan, enflasyondan sonra
      |
      |

• Yüzbaşı
      401 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      ammavelakinbin

20 Nisan 2018 00:32:27
      Deneyimleyerek gördüm bunu. Vakıfbank kartla ziraatten çekim yaptım ücret almadı. Ben de niye diyordum meğerse buymuş.

|
      |

• Onbaşı
      27 Mesaj
      20 Nisan 2018 00:47:07
      Kuveyttürkün büyük ağızlı atmlerine günde 100000₺ yatırabiliyorsun. Günlük 20000₺ çekebiliyorsun. Mobil şubeye ihtiyaç duyulmaksızın istediğin atm’den (hesabın varsa) havale/eft yapabiliyorsun. Üstelik bu saydığım herşey ücretsiz “0”₺. Hiçbirşeye para almıyor bu banka. Herkes aynı statüde. Gerisi bana göre boş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
    • Yüzbaşı
      999 Mesaj
      20 Nisan 2018 00:53:31
      Buna sıcak fırsat değil diyenler var ya, helal olsun, ne içiyorlarsa acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BilimveEdebiyat -- 20 Nisan 2018; 0:54:20 >
      |
      |
    • Yarbay
      3556 Mesaj
      20 Nisan 2018 03:40:55
      quote:

Orijinalden alıntı: uurse

Cidden soruyorum FAİZ ile KATILIM PAYININ arasındaki fark nedir?

Alıntıları Göster
      hiçbir farkı yok ama inançlıları oraya çekmek için yapılıyor
      çünkü islam da banka veya benzeri bir oluşum yoktur (örneği peygamberler zamanında görülmemiştir)
      paradan para kazanma yöntemlerinin hepsi aynıdır (kimisi vade farkı der ,kimisi kar payı der vs.) ancak ticaret yaparken vade farkı verilmesi normaldir ,her ne kadar aynı gibi görülse de arada paradan para kazanan 3. bir el yoktur ,o nedenle paradan para kazanmaya girmez

not :birileri bana cevap verip konuyu boşuna din konusuna döndürmesin ,zaten cevap vermeyi düşünmüyorum ,her koyun kendi bacağından asılır
      |
      |

• Çavuş
      97 Mesaj
      20 Nisan 2018 04:56:08
      İş bankasıyla çalışmanızı tavsiye etmiyorum. Paranızı yatırmayın şu burnu havada bankaya gidin devletin bankalarına yatırın. Ben bıraktım bu kibirli bankayı. Ziraat bankasıyla çalışıyorum oh mis gibi bütün komisyonları düşük.
      |
      |

• Yarbay
      2409 Mesaj
      20 Nisan 2018 06:26:54

Yanlışınız olmasın garantinin para almadığı işleme rastlamadım 10 yılı aşkın kullanıyorum,eft'den tutun fatura ödemeye kadar,şimdi aklıma geldi sadece cep telefonlarına kontör yüklediğimde fark almıyor,sanırım ekstrelerinize dikkat etmiyorsunuz,garanti bana öyle geliyorki şubeye giden müşterilerden şu kadar metreküp oksijen tüketip,şukadarda karbondioksit salınımı yaptınız .... kartınızdan kesilmiştir.Gibi bir kısa mesaj heran gelecekmiş gibi..........
      |
      |
      pokezoom kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
      39 Mesaj
      20 Nisan 2018 08:00:56

şöyle düşün hocam A bankası ve B bankası var A bankasının müşterisi gidip parasını B bankasından çekerse B bankasının kasasındaki para azalır bu da B bankasının işleteceği para miktarının azalması demektir B bankasının işleteceği para azalırsa da kârı azalır bunu da kabul etmemelerinden sebeptir yapmamaları

|
      |
      snoppy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      642 Mesaj
      20 Nisan 2018 08:49:30
      guzel haber
      annemin emk. maası için vakıflar atmsi cok uzaktı, evin yakınında ziraat atm var artık fazla mesafe gitmeye gerek yok artık :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DJ ICEMAN -- 20 Nisan 2018; 8:58:31 >
      |
      |

Reklamlar
modasor
paykasa
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,500
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.