Şimdi Ara

Tuğla duvardaki optik illüzyon interneti salladı (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
1
Favori
2.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar sakin. herkes sizin gibi aynştayn değil mazur görün ilk seferde farkedemeyenleri.
  • Süpermiş hakikaten puro ilk bakışta belli olmuyor.

• puro yu görenler için gereksiz ve saçma, göremeyenler için enterasan bir görsel.
    kendi adıma ilk gördüğüm şey puroydu. bu nedenle yadırgadım haberi ilk önce.
    fakat diğer yorumları okuyup, puro yu gerçekten farkedemeyenler olduğunu anladığımda şaşırdım.
    algı da seçicilik gerçekten büyü gibiymiş. beynimizin yarattığı illüzyonların bu derece ayrımsal olması enterasan.
    puro yu görenler ve görmeyenlerin arasında ki farkı gerçekten merak ediyorum şu an ...
  • Tas var tas var diye söylenince artik bir iki sn ligine tas olup geri hemen puroya donuyor. Basarili,, mi,,, ne amlamda neye yaradi simdi :)

• Sanırım duvara değilde daha yakına odaklanmak gerekiyor

• burdaki yorumcular apple program yazarları galiba hiç bir haberi beğenmiyorlar güzel paylaşım admin evam et böyle haberlere
  • Oha. Puro'yu gördükten sonra duvarı göremiyorum artık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • etli puro olmasında

• Ben niye göremiyorum lan

• Neyin kafasını yaşıyorsunuz
    100 metreden anlarım puro olduğunu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilginç ben direk anladım. Bu resmen mavi sarı elbise olayına dönmüş

• Yav puroyu gördükten sonra eski haline döndürmeyi nasıl beceriyoruz
  • Görüntü net puro görünüyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bakmam ile pro yu görmem bir oldu

Ne yani çok mu zekiyim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asosyal adam

Yav puroyu gördükten sonra eski haline döndürmeyi nasıl beceriyoruz

Pronun külüne odaklan 5snye sadece ona bak.

• quote:

Orijinalden alıntı: stalker(1979)

quote:

Orijinalden alıntı: ergenius

İşin garip yanı puroyu gördükten sonra bir daha onu duvar boşluğuna benzetemiyorsun ??

Dün görememiştim ancak başka bir sitede rast geldim ve kendiliğinden gördüm :D Dediğin gibi şimdi de puroyu duvar boşluğuna benzetemiyorum :D

Ben arkadaşların yazdıklarını okuduktan sonra görebildim puroyubu tip fotoğraflar gözün her insanda aynı çalışmadığını gösteriyor sanırım.
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Beyin çünkü iki boyutlu olarak tahmin ettiği için yarık olarak görmeye daha yatkınız.

Zira üç boyutlu olsa idi gördüğümüz şey püroyu daha rahat görürdük.

Bazen aynı şekilde üç boyutlu görünüme sahip iki boyutlu resimleri 3 boyutlu algılayabiliyoruz.

Keza burada püronun üst tarafının açık renk altın koyu renk olmasıda yarıktaki gölgeye çok benziyor. Püronun kül kısmıda taşa benziyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gun -- 21 Mayıs 2016; 20:30:6 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gun

Beyin çünkü iki boyutlu olarak tahmin ettiği için yarık olarak görmeye daha yatkınız. Zira üç boyutlu olsa idi gördüğümüz şey püroyu daha rahat görürdük. Bazen aynı şekilde üç boyutlu görünüme sahip iki boyutlu resimleri 3 boyutlu algılayabiliyoruz.Keza burada püronun üst tarafının açık renk altın koyu renk olmasıda yarıktaki gölgeye çok benziyor. Püronun kül kısmıda taşa benziyor.

https://67.media.tumblr.com/74dc03aeac69315cbdba729583b117e5/tumblr_o6xrqwifvS1s8c9jeo1_500.gif

• Saatlerce baksamda ben göremezdim.
  • akşam düşük parlaklıkta bakmış, anlamamıştım, sabah bakınca anladım :d
    elbise olayı gibi luminance 'a göre değişiyor olay
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.