Şimdi Ara

TTNET VDSL MODEM TP LİNK TD-W9970 (93. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.164
Cevap
72
Favori
480.340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, Modem ve hat değerlerim bu şekilde. Modemin root erişimine sahibim. Sizce Yazılım güncellemesi yapayım mı ? Asus modemim var. Snryi elle 2 ye düşürdüğüm zaman internet hızım speedtestte 100'e ulaşıyor. 1 Hafta kadar kullandım kopma vs sorunları yaşamadım, Ancak bu modemde 80 hızı geçemiyorum. Acaba snryi elle ayarlama şansımız var mı. Asus modemi arkadaşımdan alıp test etmiştim. Bu kendi modemim Ttnet Markalı dikey bir modem

TTNET VDSL MODEM TP LİNK TD-W9970

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casperkral12 -- 12 Aralık 2020; 14:7:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: casperkral12

Merhabalar, Modem ve hat değerlerim bu şekilde. Modemin root erişimine sahibim. Sizce Yazılım güncellemesi yapayım mı ? Asus modemim var. Snryi elle 2 ye düşürdüğüm zaman internet hızım speedtestte 100'e ulaşıyor. 1 Hafta kadar kullandım kopma vs sorunları yaşamadım, Ancak bu modemde 80 hızı geçemiyorum. Acaba snryi elle ayarlama şansımız var mı. Asus modemi arkadaşımdan alıp test etmiştim. Bu kendi modemim Ttnet Markalı dikey bir modem

Hocam birebir aynı firmware ve aynı donanım versiyonu v1 olarak bende de var. Forumda benim gibi v1 kullanan sizden başka kimseyi bulamadığım için sormak istedim. Bu cihazda "Root" erişimini sağlayamadım. Siz tam olarak hangi adımları izleyip hallettiniz?

Bir de daha önce başka bir arkadaşa da sormuştum. Arayüzün sol bölümündeki menüler arasında "Kolay Menü" var. Orada "Kablosuz" veya "Kolay Bridge/Köprü" seçeneklerine tıklayınca tarayıcı "bilinmeyen hata" şeklinde hata veriyor. Sizde böyle bir durum var mı, deneyip bakabilir misiniz?

Ekran görüntüsü:

Sizin mesajdaki konu ile ilgili Root erişimi sağladıysanız Telnet ile manuel olarak puTTY üzerinden hedef SNR değerini forse edebilirsiniz belki ama bu modemde ben denemedim, uzun yıllar önce başka modemde denemiştim:
    https://decoding.wordpress.com/2010/01/21/tweaking-snr-margin/
    (adslctl komutu ile)
    Sizin Asus modem buna kendi arayüzünde mi yoksa bulduğunuz başka bir programla mı imkan veriyor, onu yazmamışsınız. Bu modemde normalde Telnet maalesef kapalı, ISS modemi malum.

Ayrıca sizin ekran görüntüsündeki hat değerleri tablosunda da mevcut hız maksimum hızın üzerinde gözüküyor. Orada da bir gariplik var.

Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 12 Aralık 2020; 14:52:49 >

• programmer_onur kullanıcısına yanıt

Soldaki menüde kolay menüyü gezerken bahsettiğiniz hata bende de mevcut. Belki güncelleme yaparsam düzelir.

Asus modemin marka model dsl ac51 arayüzünde snryi kısıtlayabileceğimiz ayarlar mevcut. Kendi özelliği yani.

Hat değerlerinin garip olması anlık hata olabilir şuanda düzgün. Oraya takılmayın asus modemde maximum veri hızı 140 binlerdeyken mevcut veri hızı 100804 falandı hattım Millenicom tarafından 100 mbps ye tanımlı. Ama bu aralar bölgemde yoğunluk var hem bu modemde hemde asus modemde maximum veri hızı 110 u geçmiyordu düşüş var.

Root erişimini ise Sol menüde bulunan, Sistem araçları-Yedekle ve geri yükle seçeneğine gelin. Orada mevcut ayarlarınızı yedekle butonu var ona basın bi dosya inecek. İnen dosyayı masaüstüne alın.

https://drive.google.com/uc?id=12UPu3WoUEadexxP9tROFZ1P1qwotuREv&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Bu programı indirin. Programı açıp üstteki menüde config file decryptor bölümüne gelin. Masaüstüne attığınız modem dosyasını seçin. Decrypt file butona basın. Ardından enable root account a basın ve bir klasör açılıp size yeni modem dosyanızı vericek. Tekrar modemden Sistem araçları-Yedekle ve geri yükle seçeneğine gelin. Yeni dosyayı modeme yükleyin ve root erişimi hazır.

Kullanıcı adı root, Şifre ise 8lK!5ikI60B@

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casperkral12 -- 12 Aralık 2020; 16:31:45 >

• Buradan telneti falan açtım ama putty den bağlantı sağlayamıyorum 192.168.1.1 deniyorum olmuyor connection time out diyor nasıl bağlancam bilen var mı

• cihatsevil C kullanıcısına yanıt

Sanırım duvarlar çok kalın evinizde. Hat değerlerine göre kabloyla alabilmeniz lazım 65mbps. Wifi ayarlarınız 11.n - 20mhz olmalı. Ve çakışan kanal var mı kontrol edin ama pek zannetmem düzeleceğini. Size önerim kayıpsız istiyorsanız 2 adet powerline adaptör satın almanız. Daha ucuz çözümü de xiaomi wifi router olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: casperkral12

Soldaki menüde kolay menüyü gezerken bahsettiğiniz hata bende de mevcut. Belki güncelleme yaparsam düzelir.

Asus modemin marka model dsl ac51 arayüzünde snryi kısıtlayabileceğimiz ayarlar mevcut. Kendi özelliği yani.

Hat değerlerinin garip olması anlık hata olabilir şuanda düzgün. Oraya takılmayın asus modemde maximum veri hızı 140 binlerdeyken mevcut veri hızı 100804 falandı hattım Millenicom tarafından 100 mbps ye tanımlı. Ama bu aralar bölgemde yoğunluk var hem bu modemde hemde asus modemde maximum veri hızı 110 u geçmiyordu düşüş var.

Root erişimini ise Sol menüde bulunan, Sistem araçları-Yedekle ve geri yükle seçeneğine gelin. Orada mevcut ayarlarınızı yedekle butonu var ona basın bi dosya inecek. İnen dosyayı masaüstüne alın.

https://drive.google.com/uc?id=12UPu3WoUEadexxP9tROFZ1P1qwotuREv&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Bu programı indirin. Programı açıp üstteki menüde config file decryptor bölümüne gelin. Masaüstüne attığınız modem dosyasını seçin. Decrypt file butona basın. Ardından enable root account a basın ve bir klasör açılıp size yeni modem dosyanızı vericek. Tekrar modemden Sistem araçları-Yedekle ve geri yükle seçeneğine gelin. Yeni dosyayı modeme yükleyin ve root erişimi hazır.

Kullanıcı adı root, Şifre ise 8lK!5ikI60B@

Benimde ulaşılabilir hız 130mbit civarındaydı birden bire 94-96 seviyelerine düştü. Yoğunluk mu telekomun kasten yaptığı birşey mi anlamadım.

• Hocam SNR ayarı yapabilen varmı bu modemde

• Arkadaşlar Modem bugün elime ulaştı güncelleme yada farklı bir şey yapmam gereklimi modeme, Diğer modemde oyun oynarken ping ve kopma sıkıntısı yaşıyordum. Kablom Evin içine kadar Cat6'dır. Bu modemdede yaşarmıyım?

• azılım Versiyonu:

20.08.05.01006

Donanım Versiyonu:

TD-W9970 v3 00000002

modem güncellemem bu ancak arada kopmalar yaşıyorum modeme reset atınca düzeliyor ama bazen 5-6 kere kapatıp açmam gerekiyor bu modemin en stabil sürümü hangisi 12mb sınırsız adsl kullanıcısıyım

• Onur.krtas O kullanıcısına yanıt

Bu modemde SNR ayarı yapılmıyor maalesef.

• Merhaba,

Modemin ebeveyn kontrolünü nü kullanarak çocuklarımın internetini belli saatler arasında kısıtlamak istiyorum (Çocuklarımın kendi talebi)

Ne kadar uğraşsam da bir türlü halledemedim,

Yardımcı olacak arkadaşa minnettar olurum.

Saygılar...

• trlizard kullanıcısına yanıt

Benim modem rootlu ama root olmayanda da vardır büyük ihtimalle bu sekme. Çocukların mac adreslerini yükleyecekseniz kara liste olarak, eğer bağlanan herkesi kontrol edeyim sadece ben kara listede olmayayım derseniz beyaz liste seçip kendi mac adresinizi girin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qu4dro -- 23 Aralık 2020; 11:54:59 >
  • Buna nasıl root erişimi yapabiliriz? Eski yöntemler işe yaramıyor.

• Bu tplink td w9970 modemde, hard reset atılsa bile şifrenin benim istediğim bir değer olmasını nasıl sağlayabilirim? telnetle içine girdim ama, buradaki hangi dosya o default configdir? Onu kendiminkiyle değiştirmek istiyorum da.

• CSB yazmayan adam C kullanıcısına yanıt

Hocam root için versiyonunuzu yazmamışsınız ama 20 olarak tahmin ediyorum. Yine de iki yöntemi de bıraktım.

20.05.16.01006 sürümü ve 20.08.05.01006 sürümü için root işlemi : https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/144503518

16.09.30.01005 ve 17.12.27.01005 root işlemi: https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=122911024

Hard reset sorusuna gelince, cevabı içinde eeprom mu yoksa otp rom mu olduğuna göre değişir. Eeprom varsa hard reset atılsa bile yazılımı değiştirerek kalıcı yapabilirsiniz. Otp rom varsa değiştirmek mümkün olmaz. Bunu deneyebilmenin de tek yolu var. 20 sürümünde denenebilir. Feramor 'un yaptığı "tp link stat" yazılımı ile root kullanıcı olma işlemlerini uygulayın. Ardından aynı program üzerinden root ve şifre girerek giriş yapın.CFG, Stats ve Stack bölümlerinden "1st" seçin.Daha sonra "get stats" a basın. Program 20.08 sürümü için konsolda "#error" veya "$.ret=0;" yazabilir ama çalışıyor. Daha sonra en sağdaki settings menüsünden object kısmından "USER_CFG" dizinini seçin ve hemen alttaki get value kısmına basın. Örn "defaultUserPwd" komutunu kullanmak için bu komutu name yazan yere yapıştırın ve tekrar get value diyin. Ardından yerine yazmak istediğiniz şifreyi value kısmına yazın ve set value 'ya basın. Daha sonra get value diyerek kontrol edebilirsiniz. Garantisi olmayan bir yöntem dediğim gibi. Dsl internet kullanıcı adı ve şifrenizi biliyorsanız modeminize hard reset atarak kontrol edebilirsiniz. Cwmp ve dns ayarlamayı da bu program üzerinden yapabilirsiniz. Ama dns ayarları modemi kapatıp atınca sıfırlanıyor bilginiz olsun.

• Arkadaşlar merhaba deneyimlerimi yazıcam.

Bundan önceki internet sağlayıcım Milenicom'du ve modemi Zyxel vmg1312b10d 'dı. 9 senedir kopma donma sorunları yaşadım Direkten eve gelen kablo oksitlenmiş içi simsiyahtı kime sorduysam kesinlikle kablonun değişmesinden yanaydı 5 ay uğraşmama rağmen değiştirmediler. Allah razı olsun yoldan Camcı arabası geçtide direği kabloyu yıktı mecbur kalıp yeni kablo çektiler. Buna rağmen hala donma kopmalar devam etti. Yılmadım çatıdan evin içine kadar Cat6 kablosu çektim. Kopma Donma sorunum devam etti. Bende canıma tak etti Türk Telekoma geçtim bana TP LİNK TD-W9970 modemini verdiler. 19.12.2020 tarihinde tam olarak Türk telekoma geçtim ve Ben bu zamana kadar internet kullanmıyormuşum.

• quote:

Orijinalden alıntı: qu4dro

Benim modem rootlu ama root olmayanda da vardır büyük ihtimalle bu sekme. Çocukların mac adreslerini yükleyecekseniz kara liste olarak, eğer bağlanan herkesi kontrol edeyim sadece ben kara listede olmayayım derseniz beyaz liste seçip kendi mac adresinizi girin.

Ben bunu cok denedim bu calismiyor bir turlu. Beyaz liste kara liste mac adreslerini giriyorum olmuyor.

Kablosuz zamanlama sekmesi guzel calisiyor ama herkesin interneti gitmis oluyor. Bunu belli mac adreslerine gore calistiramadim.

• bu modemin usb portuna takılan usb disk'e ev dışında iken uzaktan erişebiliyormuyuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: hayatgezi

bu modemin usb portuna takılan usb disk'e ev dışında iken uzaktan erişebiliyormuyuz?

FTP server özelliği var ama statik (sabit IP) hizmeti alıyor olmanız lazım diye biliyorum.
  • Arkadaşlar merhaba,

root şifresi ile girdim ikinci adım için cwmp kapatmak istediğimde "set value" tıkladığımda "[error]0" hatası veriyor. şifre doğru ne yapabilirim ?

Birde root şifresi ile başka neler yapılıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cirkin -- 28 Aralık 2020; 9:49:33 >
  • 
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.