Şimdi Ara

TTNET VDSL MODEM TP LİNK TD-W9970 (76. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.164
Cevap
72
Favori
480.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: exaula

Merhabalar bu modem vdsl desteklermi acaba ?
    Internette birisinden satin alacagim.modemin arkasinda satilamaz ibaresini gordum.acaba ileride sistem uzerinden gorup modeme el koyma gibi bir ihtimalleri mevcutmudur ?
    Degerli goruslerinizi paylasirsaniz sevinirim
    Kardeş bu fiber modem.Zaten fiber bağlantılarda modemi İSS veriyor.VDSL de işe yarayacağını sanmam.Ama köprü modunda WAN destekliyorsa olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: gencaksoycum

Herkese merhabalar internet hızım düşük diye bir delilik yapıp
    TD-W9970 v3 modemime 16.09.30.01005 sürümünü kurdum pişmanım
    wifi üzerinden hızım devasa şekilde düştü 75mb olması gereken
    internetim 2-3 lere düştü tekrardan 17.12.27.01005 sürümüne dönmek istiyorum
    fakat türktelekom kullanmıyorm turknet kullanıyorum ve sentim i aradım
    modeminizin garantisi bitmiş herhangi birşey yapmayız dediler
    Allahını seven söylesin ben bu sürümü geri nasıl yükseltirim nerden bulurum bu dosyayı
    heryeri talan ettim bulamadım
    Firmware Versiyonu:17.01.20.01005
    Olan versiyona dönebildim ben tesadüfen.
    Modemi arkadan resetlemiştim bir kaç defa bir problemden dolayı.Bende 16.09.30 tarihli yazılımı atmıştım bu yazılımın üstüne.
    Dönüşümde bilmeden oldu.
    Benim İSS türknet.Ama modem TTNET in verdiıi modem.Bu yüzden reset sonrası Türk Telekom ayarlarına dönüyor.Bu yüzdende CWMP üzerinden TTNET müdahale ediyor.Şifre kullanıcı bilgileriniz doğrulanıyor şeklinde yazı çıkıyor tarayıcı üzerinde modeme bağlı iken.
    Bu esnada ben modemi acaba güncellermi diye 15 dk kadar TTNET ayarları ile beklettim.
    Sonra anasayfa 192.168.1.1 de birde baktım ki 17 li bir son sürümün bir altına geri dönmüş.
    Yani TTNET kullanan birinin hattına bağladığınızda son güncellemeyi alacağını da kesin

• feramor F kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz bilgiler çok faydalı oldu, teşekkür ederim. Dns'i tarif ettiğiniz gibi Chrome üzerinden konsol komutlarıyla değiştirdim.
    Modemimin işlemci kullanımı sürekli %50'lerde geziyor ve modem baya sıcak çaşıyordu. Uygulama listesinden aktif olanları filtrelediğimde CWMP'yi de gördüm. Paylaştığınız resimlerde "Sistem araçları" menüsü altındaki CWMP alt menüsü root ile giriş yaptığım halde bende yoktu. Kullandığım firmware versiyonunda (17.12.27.01005) tarif ettiğiniz perde kaldırma yöntemi de işe yaramadı ya da ben bir şeyleri yanlış yaptım.
    Telnet'i anlattığınız gibi aktif ettikten sonra telnet üzerinden kapatma fikri ile komutları inceledim ve kapatılabileceğini buldum. Benimle aynı sorunu yaşayan ve Telnet üzerinden CWMP'yi kapatmak isteyenler için yardımım dokunması adına tarif edeceğim.
    Telnet üzerinden modeme root kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaptıktan sonra;

acs set --enablecwmp disable

komutunu kullanabilirsiniz. cmd:SUCC yazdıysa başarılı olmuştur. Modemi yeniden başlatınca işlemci kullanımı %0 - %5 arasında gezmeye başlıyor.

• BlackHs kullanıcısına yanıt
    Merhabalar. Modeme root erişimim var ancak telnete giriş yapamıyorum

Yardımcı olur musunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur5545

Merhabalar. Modeme root erişimim var ancak telnete giriş yapamıyorum

Yardımcı olur musunuz ?
    Bu videoda telnet ile modeme nasıl bağlanılacağı anlatılıyor.https://www.youtube.com/watch?v=ameV9vj1nVU
    Çok teşekkür ediyorum.

DNS değiştirme işlemini önerir misiniz ?
  • Ben turk.net kullanıyorum. Turktelekom ile ilişkim kalmaması için değiştirdim. Aslında turktelekom'un dnslerinin pingi daha düşük, belki daha hızlı çalışıyordur ama özgür internetten yanayım. Opendns ve googledns kullanıyorum.
    Ben de millenicom kullanıyorum. Esasında tam hızımı alabiliyorum yani adamlar 100mbps yi bana çatır çatır veriyor. Ping de 7-10 arası.

Ama sanki sayfalar yavaş açılıyor gibime geliyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu modemi kullanan ve CWMP yi kapatmak isteyen arkadaşlar Telnet vs uğaşmasına gerek yok.Yapmaları gereken tek şey Xiaomi teli varsa zaten hazır yoksa Google Play'den Mi browser ı indirin.192.168.1.1 üzerinden root ile giriş yapın .
    Sistem Araçları-CWMP ayarlarını açın kutucukları işaretleyerek seçiminizi yapın.

Firmware: 17.01.20.01005
    Kullanıcı : root
    Şifre : tTn3+Z@!Sr0O+

Firmware: 17.12.27.01005
    Kullanıcı : root
    Şifre : 5!zW@S1n

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackHs

Ben turk.net kullanıyorum. Turktelekom ile ilişkim kalmaması için değiştirdim. Aslında turktelekom'un dnslerinin pingi daha düşük, belki daha hızlı çalışıyordur ama özgür internetten yanayım. Opendns ve googledns kullanıyorum.
    Turknet zaten kendi DNS leri ile kuruluyor modemde.Turk Telekomla alakası yok.
    Bendekiler bu şekilde

193.192.98.8 Isparta
    212.154.100.18 Samsun

• aklınyolubir kullanıcısına yanıt
    Merhabalar.

Benim modemim 19.06.21.01005 sürüm numaralı v3 cihaz. Bende root erişimini açtığım halde, perdeyi kaldırdığım halde hala cwm gözükmüyor. Telnetten yaptım ancak hala cwm sleeping konumunda bekliyor. Ben modemin sıcak olmasından yakınıyorum. Bir de bu aralar ekstra sıcak havalarda modem ekstra ısınıyor. Ara sıra wifi kopuyor.

Ne yapabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur5545

Merhabalar.

Benim modemim 19.06.21.01005 sürüm numaralı v3 cihaz. Bende root erişimini açtığım halde, perdeyi kaldırdığım halde hala cwm gözükmüyor. Telnetten yaptım ancak hala cwm sleeping konumunda bekliyor. Ben modemin sıcak olmasından yakınıyorum. Bir de bu aralar ekstra sıcak havalarda modem ekstra ısınıyor. Ara sıra wifi kopuyor.

Ne yapabilirim?
    Rootla giriş yaptığında nda kesinlikle var CWMP .17.01 ile 16.09 aynı root şifresi kullanıyor.
    Rootla giriş yap sol menüde sistem araçları içinde CWMP Ayarları var görürsün.
    Android cebin varsa Xiaomi Mi tarayıcıyı indir oradan root girişi sistem araçları CWMP ayarlarına git.Cwmp menüsünde CWMP Etkin
    Bilgilendirme etkinmi görürsün Telnette doğrumu yapmışsın.anlarsın.Sonra Mi browseri kaldır telefondan (mi browser perdeyi konsol olmadan açıyor!)

Benim cihazım 16 veya 17 sürümü değil. 19 sürümü.

TTNET VDSL MODEM TP LİNK TD-W9970

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur5545 -- 18 Mayıs 2020; 21:0:11 >
  • Haklısın ben o sürümü hiç duymadım görmedim de.Demekki TTNET 2019 güncellemesinde CWMP yi kaldırmış.
    Yada gizlemiş.Bunu ancak bu sürümü bilen ustalar yanıtlayabilir

Fremor kardeşimize DM atsak sanırım daha iyi olacak.

• onur5545 kullanıcısına yanıt
    19.06.21.01005 sürüme ne zaman güncellendi takip edebildiniz mi veya modemi yeni alıp içinde bu sürüm mü geldi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    cwmp adres linkinden girmeyi deneyin birde
    http://192.168.1.1/#__cwmp.htm
  • La_Quica kullanıcısına yanıt
    Ocak 2019 da aldığımda direk bu sürümdeydi cihaz

• mdemirbozan57 kullanıcısına yanıt
    Attığım ekran resmi zaten modem yönetim sayfasından.

Zaten sorun da bu. Cwmp var ve aktif. Ve kapanmıyor da gözükmüyor da.

Ben cwmp yi telnetten kapattım. Running içinde sadece https görünüyor. Cwmp sleepinge düşmüş. Sizinki de sleepinge ise sorun yok kapanmış demektir zaten.

• 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.