Şimdi Ara

TTNET VDSL MODEM TP LİNK TD-W9970 (77. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.164
Cevap
72
Favori
480.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben de telnetten kapattım ancak bende zaten hep sleeping yazıyordu. Millenicom kullanıyor olmam buna sebep olmuş olabilir mi?

Ben modemin ısınmasından yakınıyorum. Belki tamamen kapatabilirsek rahatlar. Aksi takdirde modemi havalandırmak için farklı teknikler deneyeceğim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Basit bir 8cm fan ve Huawei marka 12V adaptörle cayır cayır yanan modemimi 5 dakika içinde soğutan bu minik canavara merhaba deyin 😊

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur5545 -- 20 Mayıs 2020; 19:7:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: onur5545

Basit bir 8cm fan ve Huawei marka 12V adaptörle cayır cayır yanan modemimi 5 dakika içinde soğutan bu minik canavara merhaba deyin 😊

Başarılı uygulama ama pratikte pek kalıcı uygulanabilir gibi durmuyor :D Modemin cpu kullanım yüzdesi ne?

• BlackHs kullanıcısına yanıt
    Şu an tam hızda indirme yapıyor (100mbps). O yüzden %18 kullanıyor.

Neden kalıcı değil dediniz onu anlamadım 😅 Adaptör kaliteli, fan fırçasız ve sessiz fan, sistem buz gibi çalışıyor. Gerektiğinde çılarabileyim diye çift taraflı bant ile yaptım. Bantları kendi aralarında tutsun bırakmasın diye yapıştırdım. Ek olarak da sadece üstteki yastıklara çok az yapıştırıcı sürdüm sökersem sorun olmasın diye.

Ek 2: İlk kez WiFi de 88mbps yi gördüm bu modemde. Sıcak çalışırken 35-40 ı geçmezdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur5545 -- 21 Mayıs 2020; 0:7:10 >

• onur5545 kullanıcısına yanıt
    Ben fan sesinden rahatsız olduğum için Pc egzos fanı fişini bile çektim. Kendi bakış açımla baktım galiba. Siz rahatsız olmazsanız sorun yok tabi.
    Bendede bu modemden var ısınma problemleri var ya bu çözüm mantıklı gibi:) birde hız açısından tam sağlıklı değil gibi bu modem tam randımanlı hızı alamıyorum bu modemden dolayı sanki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ugurhasgul1903 U kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle ısınma sorunu var bu modemlerde. Ben böyle basit ve ucuz bir çözüm ile ısı sorununu ortadan kaldırdım. Ama sessiz fan almakta fayda var. Benim aldığım fan hem sessiz hem de titreşim yapmıyor.

Sadece odada her şey susarsa o zaman hava üfleme sesini duyuyorsun. WiFi hızını 2 kat arttırdı bende. Ethernet hızı zaten tam 100mbps görüyordu ama WiFi asla görmüyordu. Şu an iyi durumda. Sadece fanın ne kadar uzun süre dayanacağı önemli 😅

• BlackHs kullanıcısına yanıt
    Fandan ses çıkmıyor.

Aynı odada arkadaş masaüstü pc de oyun oynuyor. Onun fan sesi çok daha fazla çıkıyor mesela. O beni de rahatsız ediyor. Şu an odadaki her şey susarsa hava üfleme sesini duyuyorsun sadece 😊

Yanlış anlaşılma olduysa affola.

Bunların vereceği modemde bu kadar olur, sağlam bir modem almak lazım ya wifi si sıkıntılı dediğiniz gibi ethernet iyi de

Yok günahlarını almayalım.

Benim diğer evimde ttnet fiber var. Ttnet bana o ev için tplink archer serisi yakışıklı bir modem verdi 😅 Modem cidden buz gibi çalışıyor.

• Doğrudur bu modem nasıl desem giriş seviyesi derler ya o tür bir modem bence o yüzden böyle yok ısınma yok hız sorunları vs gibi durumlar oluyor bence

Ayrıca o dediğiniz modemde bir zahmet öyle olsun yani:)

O modemin hakkı cigabit İnternet. Bunların hakkı en fazla 100mbps.

Bakınız ben bu modemi zamanında 35 mbps ile kullanıyordum ttnet te olduğum zaman. Orta halli ısınıyordu. Gerçi o evim hep soğuktu.

Şimdiki evim şu an baya sıcak ve Ankaradayım 😅 Modeme el deymiyordu bu sabah. Evdekiler de indirme yapıyorlar hunharca (ayın 21i ve şu an 1.2 Terabyte veri inmiş)

Modem napsın? Üretilirkeb bu şartlar düşünülmemiştir bence hiç 😂😂😂

• Herkese iyi akşamlar. Konunun tamamını okuma fırsatım olmadı maalesef, o yüzden size bir kaç soru yönelteceğim. Bu modemi letgodan buldum ve yarın alacağım. Fakat ilk gün denemek için süperonline da kullanacağım, sonrasında ise turknete geçiş işlemlerimi başlatacağım. Size sorum şu; İnternet sağlayıcısının modemi olduğu için turknette herhangi bir yazılımsal bir hız kısıtlaması veya uyumsuzluk vb gibi durumlar olur mu? Forumda bir kaç kişi yanlış yazılımı yüklediği için herhalde hız sorunları yaşamış bu işlerden de pek anlamıyorum açıkçası. Modemi ilk aldığımda neye dikkat etmeliyim yaşayacağımı düşündüğünüz herhangi bir sıkıntı var mı. Şimdiden teşekkürler

• tahaberk37 T kullanıcısına yanıt
    Merhabalar.
    Yazılımsal olarak cihazla bir sorun yaşamazsınız. Ben millenicom ile kullanıyorum, Türknet ile de kullandım. Sorun olmuyor. Sadece kurulum yaparken ttnet dışında başka bir sağlayıcı olarak seçim yapmanız gerekiyor.

• Tekrardan merhaba. Bir üst mesajınızdaki tahaberk benim. Galiba bir sıkıntı var her zaman otomatik doldurduğu halde bi anda üyelik bilgilerim gitti ben de google ile giriş yapınca eski hesabım geldi bir anda. Bir üst mesajda bahsettiğim modemi satın aldım. Eve geldim şuan adsl bağlı olduğu halde modemi test etmek için kurdum. Fakat arayüzde ürünün v3 olduğu yazmıyor v1 yazıyor bu bir bug mıdır. her türlü sağ üstte zaten vdsl modem olduğu yazıyor ama garibime gitti siz de kontrol eder misiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArabaSevdası37 -- 21 Mayıs 2020; 11:1:25 >

• ArabaSevdası37 kullanıcısına yanıt
    Bu bir bug değil. Modeminizin sürümü o :)

• quote:

Orijinalden alıntı: onur5545

Bu bir bug değil. Modeminizin sürümü o :)
    v3 lerin antenleri modemin içinde gizli olup üzerinde turk telekom yazıyor yanlış mı biliyorum. benim dış kasa v3 ama arayüzde attığım fotoğraftaki gibi v1 yazıyor. üstüne üstlük modemin altındaki etikettte de v3 yazıyor anlayamadım :/
  • SENTİM firmasına mail ve telefonla baskı yaparak güncel firmwareyi talep etmeliyiz. Başka şekilde olmayacak.
    modemdestek@sentimsim.com modemdestek@sitetelekom.com.tr
    fatma.ergul@sitetelekom.com.tr

0850 209 40 40
    0850 209 65 65

Eğer ısrarcı olmazsanız boşuna burada firmware istemeyin veya neden modemim iyi çekmiyor, ısınıyor demeyeceksiniz.
  • EsasHakkındaMütalaa kullanıcısına yanıt
    Valla hocam o mesajı yazdıktan 1 ay sonra yedek modemim bozuldu. Ana modem üzerinde çalışamam ki :D

İşler güçler var şükür, ana modemimi Archer yaptıktan sonra dediğim işlemi yapacağım; işlemci tarafında destek var(broadcom 63xxx) sadece küçük bir portlama yapacağım o kadar.
  • 
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.