Şimdi Ara

TTNET VDSL MODEM TP LİNK TD-W9970 (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.164
Cevap
72
Favori
480.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • son 1 saat içerisinde 5 dk bile kopmadan sabit kalmadı hat
  • quote:

Orijinalden alıntı: yücel52

quote:

Orijinalden alıntı: bulent35220

quote:

Orijinalden alıntı: yücel52

quote:

Orijinalden alıntı: bulent35220

kopmalar çok dengesiz
    bende nerden kaynaklanıyor tam olarak bilemiyorum defalarca ttnet 444 e mesaj bıraktım ama değişen hiçbir şey yok
    sıfırlamadığım hiç bir şey kalmadı
    kablolu/kablosuz
    laptop / masaüstü / telefon
    her türlü denedim
    kopmalar sabit kaldı
    çıldırmak üzereyim

Hat değerlerinizi ss ekleyin isterseniz

umarım istediğiniz veriler bunlardır
    Bu mesaja eklenen görseller:

TTNET VDSL MODEM TP LİNK TD-W9970

Adsl modunda snr görünmüyor

Evet hocam aynen.

• mrb arkadaşlar bu modem ile kablosuz bağlantı sağlayabiliyorum fakat kablo ile masaüstü pc bir türlü internete bağlanmıyor "internet erişimi yok" diyor. sebebi ne olabilir?

tplinki aradım sorun altyapıda diyor

bağlantım: ttnet fibernet 24 mbps
  • Muhtemelen ag karti ayarlarinizdandir. Oncelikle ip ozellikleeine girip tum ayarlarin ip adresi ve dns ler hepsinin otomatikte olduguna emin olun. Gepsi otomatikte ise ikinci en basit yollardan biride ag kartinin driverinu kaldirin pc yi yeniden baslatin ve tekrar yukleyin buyuk olasılıkla sorununuz cozulecektir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar hiper net baglaticam 24mbs hiz vs denildi ttnetin 168tl ye gelio tplink modem vericek lerini söylediler sanırım bu model nasıl memnun musunuz ?
    Dışarıdan mi aliyim yoksa bu işimi gorur mü evimiz 85 m2 normal incelikten duvarlar saygilar

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanertekin

Arkadaşlar hiper net baglaticam 24mbs hiz vs denildi ttnetin 168tl ye gelio tplink modem vericek lerini söylediler sanırım bu model nasıl memnun musunuz ?
    Dışarıdan mi aliyim yoksa bu işimi gorur mü evimiz 85 m2 normal incelikten duvarlar saygilar

bende aynı paketi alıcam,modem pahalıya geldiği için dışardan almayı düşünüyorum.

Şu modem iş görecek gibi..

http://www.akakce.com/modem-adsl/en-ucuz-tp-link-td-w9970-fiyati,5566159.html

• Arkadaşlar ttnet sayesinde iki tane modemim oldu. Birincisi TP Link TD-W9970 modeli, diğeri ise henüz yeni almış olduğum Asus N14U modeli.

Ben bu iki modemi köprülemek yani evdeki wifi ağının çekimini artırmak istiyorum.
    Tam olarak ne yapacağımdan emin değilim bir iki araştırma ile iki modemin de menülerini kurcalayıp biri iki değişiklik yaptım ama beceremedim.

1 nolu modemde (TP-Link) dhcp etkin ve ip dağıtımı 192.168.1.100-199 arası yapılıyor.
    2 nolu modemin (asus) ipsini değiştirerek 192.168.1.199 yaptım.
    Her iki modemde şifre aynı wifi adları farklı. wireless kanal 5 seçili.

İkisinin de wifi adları aynı mı olacak? Ondan emin değilim.
    Ayrıca Asus menüsünde WEP türü şifreleme yok! O nedenle ikisinin de şu an WPA-2 AES seçili ve ikisinin de şifresi aynı.
    Bir diğer problem de Tp-Link menülerinde kurcaladım kurcaladım WAN(WDS) ayarlarını bulamadım. Yani 2 nolu modemi nereden ekleyeceğimi bilemedim ama Asus'a diğerini ekleyebildim. Ayrıca Asus'u sadece bridge moduna aldım.

Çok uğraştım ama bir türlü olmadı yardım edebilecek biri çıkarsa çok sevinirim.

• Aldık bakalım, inşallah pişman etmez.

• Modemi tt den aldım. Wifi şifresi bir türlü değişmiyor.Kaydediliyor diyor öyle kalıyor. Sayfanın başında bir uyarı var ama anlayamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: farfara

Modemi tt den aldım. Wifi şifresi bir türlü değişmiyor.Kaydediliyor diyor öyle kalıyor. Sayfanın başında bir uyarı var ama anlayamadım.

Modemde bulunan WPS tuşuna basmanız gerekiyor sanırım. WPS'yi etkisizleştirin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ObtObt -- 2 Nisan 2016; 22:54:50 >

• Denedim olmadı kardeş.
  • Merhaba,
    TTnet'in ücretsiz modem kampanyası kapsamında Air Ties 5650 talep ettim. Ancak TP LİNK TD-W9970 gönderildi.
    Kurulumu sorunsuz, arayüzü kolay gerçekleşiyor.
    2 gün boyunca hiç bir kopma yaşamadım, veri akışı da sorunsuz.
    Ancak çekim alanı rezalet!
    Evin üst katında hiç çekmiyor, aynı oda içinde sadece modemi direkt olarak görmediği noktalarda çekim 1/2 diş azalıyor.
    Çekim alanı sizin için önemliyse uzak durun!
    Şu kadarını söylemek isterim; eski modemin AirTies RT206v2 -TP LİNK TD-W9970- den daha iyi bir çekim alanına ve gücüne sahipti.
  • Ben de TP-LINK kullanıyorum çok memnunum. Çekim gücü için sinyal güçlendiricilerden faydalanabilirsiniz.

• Bize de bu modemi verdiler, şimdilik sorun yok.

• Merhaba arkadaşlar

Modemin kablosuz ağ şifresi değişmiyor.
    Bende güncellersem düzeleceğini düşünüyorum.
    ttnet olmayan modemin firmware ini yüklesem olur mu ?

TTNET TD W9970 için firmware var mı?

• Slm. Arkadaşlar bende dünden ber TDW9970 modemi kullanmaya başladım. Modem benim için online oyunlarda önemli. Ps4 kulanıyorum bir çok oyunda sorunsuz ama destiny oyununda bir türlü sunuculara baglanamiyorum. Tp-link modemde bu sorunu yaşadım. Aynı hat üzerinde hicbir değişiklik yapmadan zyxel modemle sorunsuz destiny sunucularına bağlanırken tplink ile sorun yaşıyorum. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

• Beyler bu modemde DNS girilemiyor farkında mısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: farfara

Merhaba arkadaşlar

Modemin kablosuz ağ şifresi değişmiyor.
    Bende güncellersem düzeleceğini düşünüyorum.
    ttnet olmayan modemin firmware ini yüklesem olur mu ?

TTNET TD W9970 için firmware var mı?

kardeşim direk olarak ordan yaparsan değişmez ilk başda modemi resetleyip hızlı kurulum yazan yer varya ordan yaparsan sorun düzelecektir bende aynı sorun vardı öyle yaptım düzelmişti TTNET TD W9970 için firmware yok malesef tp-link kendi sitesinde bile yok modem başka fimware olmaz herhalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hüdaver88 -- 25 Nisan 2016; 16:04:31 >

• Bu modemi 2-3 firmada kullandım, çok kötü.

Sanal sunucu ekleme bölümünde içeride bulunan 4 ayrı makinedeki aynı servis portlarını kullanan programlar eklenmiyor.
    Örnek : 4 PC rdp kullansın.

IP ler sırası ile
    192.168.1.10:3389
    192.168.1.11:3389
    192.168.1.12:3389
    192.168.1.13:3389

Modem arayüzünde 1 den fazla aynı portu kabul etmiyor :(
    TTNET in verdiği diğer modem Zyxel daha iyi bu konuda.
  • Galaxy2004 G kullanıcısına yanıt
    Hocam eğer o kadar kalibrasyon yapacaksanız gidin dış piyasadan modem alın. TTNet'in verdiği modemden ne bekliyorsunuz?

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.