Şimdi Ara

TTNET VDSL MODEM TP LİNK TD-W9970 (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.163
Cevap
72
Favori
480.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    teşekkürler bakıp deniyeyim sonra.
  • İnternet sağlayıcım Türk Telekom, bu modemi kullanıyorum (Türk Telekom vermişti)
    Asus N16 alsam mantıklı bir iş olur mu? Videolar vs geç yükleniyor bazen.
  • Hattın sıkıntılı değilse bu modemle de bir sıkıntı yaşamazsın.
    Çok kullanıcı varsa Asus DSL-N16 almak mantıklı olabilir.
  • Arkadaşlar kafayı yemek üzereyim ne yapmam lazım yardım edebilir misiniz?

2 ayrı VDSL modem denedim ama bir türlü internete bağlanamadım. ( tp link td w9970 v3 ve zyxel vmg3312-b10b )

Benim hattım ADSL. Netspeed 8 mbit sınırsız paketim. Şu an ki kullandığım modem ile internet sıkıntısız çalışıyor. Modem Airties rt 211 ve hat modülasyonu ADSL2+ durumunda.

2 tane denediğim VDSL modem de internet kurulumunu doğru yaptım ama ne dsl ışığı nede internet ışıkları yanıyor. Yani sadece şu an kullandığım modemle internete girebiliyorum. Diğer modemler ile olmuyor.

Netspeed'i aradım modem dsl ışığı sabitlenmiyor hattınızda sıkıntı var diyor. (o zaman elımdeki modemle nasıl internete giriyorum?)

Aklıma gelen sorunlar:
    VDSL modemlerde adsl internet kullanılamaz mı?
    özellikle marka model verdiğim modemlerde manuel olarak ADSL2+ hat modülasyonu seçilebilir mi (ben öyle bir ayar göremedim.)

Yakın zamanda VDSL porta geçmek istiyorum o yüzden modem değişikliği yapmam lazım. Altyapım destekliyor VDSL i.

• Zyxel ve Tp-Link 2 modelde ADSL ve VDSL desteğine sahipler. Hatta yanlış hatırlamıyorsam ikisinde de adsl-vdsl geçişi yaptığınızda otomatik olarak kendi ayarını değiştiriyordu.

Evdeki W9970'e baktım da aynen dediğim gibi WAN tarafında ATM 8-35 ve PTM 35-0 hazır olarak geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turkforce

Zyxel ve Tp-Link 2 modelde ADSL ve VDSL desteğine sahipler. Hatta yanlış hatırlamıyorsam ikisinde de adsl-vdsl geçişi yaptığınızda otomatik olarak kendi ayarını değiştiriyordu.

Evdeki W9970'e baktım da aynen dediğim gibi WAN tarafında ATM 8-35 ve PTM 35-0 hazır olarak geliyor.
    Teşekkürler dostum cevabın için. Zyxel modem çalıştı şimdilik. Merkezden modu ATM ve 8-35 olarak ayarladılar.
    Peki yakın zamanda VDSL e geçmeyi düşünüyorum. VDSL sinyal gelince modem otomatik olarak PTM ye geçer mi? Zyxel modem de manüel PTM göremedim de.
  • Son ayarladığım zamanın üstüne 2 sene kadar geçmiştir ama otomatik mod ayarlıyordu diye hatırlıyorum.
  • Merhaba arkadaslar Turk Telekomun vermis oldugu Tp Link td_9970v3 modem var elimde internet saglayicim turknet. hizli kurulumdan modemi kurdum net var sıkinti yok yalniz altyapim vdsl musait durumda kurulumu yaptiktan snra dsl modulasyonu adsl olarak gozukuyor. Vdsl devre disidir. Diyor arayuzde girmedigim yer kalmadi vdsl etkin yapabilecegim bi yer bulamadim. Ne yapmam gerekiyor lutfen yardim edin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi akşamlar herkese.benim elimde 2 tane ttnetin vermiş olduğu td-w9970v3modem var.aktif olarak birini kullanıyorum ama evin içinde wifi her yerde çekmediği için 2. modemi birinci modeme kablosuz olarak köprüleyip ap olarak kullanmak istiyorum böyle bişey mümkün müdür?

• Selamün Aleyküm
    TurkNet, 35Mb/sn hız destekliyor. Yarın TurkNet'e başvuru yapacağım lâkin imkânlardan ötürü yeni bir modem almam mümkün değil.
    İkinci el TD-W9970 v3 almaya niyetim var.

1) Tavsiye eder misiniz?
    2) Bu modem için OpenWRT sürümü var mı yada çıkarılması planlanıyor mu?
    3) Tavsiye ederseniz eğer elinde bu modemden olupta satmak isteyen var mı? İstanbul anadolu yakasındayım.
  • larzuk L kullanıcısına yanıt
    Bu modemin orijinalinde wds var fakat tt bu özelliği kaldırmış. O yüzden olmuyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FreestanbuLL

Merhaba arkadaslar Turk Telekomun vermis oldugu Tp Link td_9970v3 modem var elimde internet saglayicim turknet. hizli kurulumdan modemi kurdum net var sıkinti yok yalniz altyapim vdsl musait durumda kurulumu yaptiktan snra dsl modulasyonu adsl olarak gozukuyor. Vdsl devre disidir. Diyor arayuzde girmedigim yer kalmadi vdsl etkin yapabilecegim bi yer bulamadim. Ne yapmam gerekiyor lutfen yardim edin
    VDSL devre dışıysa hattınız ADSL olarak tanımlıdır yada sadece adsl desteği olan porta bağlıdır.
    Modemden mod değiştirmeniz bir işe yaramaz.
  • Turkforce T kullanıcısına yanıt
    Cvbiniz icin tesekkur ederim. Adsl destegi olan porta bağlidirdan kastiniz nedir acaba bunu turknetin mi yapmasi gerekiyor k.bkmayin pek bilgi sahibi degilim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FreestanbuLL

Cvbiniz icin tesekkur ederim. Adsl destegi olan porta bağlidirdan kastiniz nedir acaba bunu turknetin mi yapmasi gerekiyor k.bkmayin pek bilgi sahibi degilim
    Evet. Sizin yapabileceğiniz bir şey yok.
  • Turkforce T kullanıcısına yanıt
    Bilgi icin tekrar tesekkur ediyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bendede 9970v1 var son surum ama surekli nette kopma yasiyorum ozellikle aksam saatlerinde modeme reset atiyorum geliyor 2 dk sonrs gidiyor filan bazen de bir sorun olmuyor modem den oldugundan supheleniyorum ama siz ne dersiniz

• Bende de aynı sorun var. Ekstra olarak bazen online bir oyuna bağlandığım anda internet sınırlıya düşüyor ve resetlemeden düzelmiyor. Dikkatimi çeken başka bir olay da geceleri hep 00.50 ya da 01.15 saatlerinde kopmalar oluyor. Modemi resetlemekten bıktım artık. Bir çözümü vardır umarım.
  • NorwegianWood kullanıcısına yanıt
    Dhcp kira süresini "1" yapıp birde öyle dener misiniz bende de öyleydi bağlı görünüyordu. Şimdilik sıkıntı yok. 1 haftadır bişey olmadı

• arkadaşlar bu modem vdsl destekliyormu fiber uyumlumu ?
  • Wifi problemi yasiyorsaniz modemden ip mac eslestirme yapip, dhcp sunucu bolumundeki adres rezervasyonu bolumune tum cihazlari ekleyin problem kalmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.