Şimdi Ara

TP-Link Archer VR1200 AC 1200 Firmware Root şifresi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
340
Cevap
10
Favori
65.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ttnetin verdiği Fiber Gpon FTTH sistem kullanmaktayım Daire içine kadar fiber kablo geliyor. Fiber kabloyu Ont cihazıyla Cat6 çeviren Ont cihaz marka modeli : Nokia G-010G-Q

Modem marka Model - TP-LINK AC1200 Wireless Dual Band Gigabit VoIP Router

Model No: Archer C5v

Yazılım Versiyonu: v1.7_180918

Donanım Versiyonu: Archer C5v v1 00000000

Telekom Tplink modem ve Ont Nokia çevirici cihazın seri numaralarını sisteme ekletti. Birbiriyle haberleşmesi için

Tp link Archer C5v modem yerine başka bir cihaz takmak isitiyorum yada en azından Tp link Archer C5v kısıtlı ayar bölümlerini etkinleştirme ve TR-069 protokolünü kapatma ve modem yazılımını güncelleştirme yapmak istiyorum iki durumda modemin root şifresi gerekiyor .Bilen arkadaşlar varsa paylaşabilirse çok sevinirim.

Resimleri paylaştım

TP-Link Archer VR1200 AC 1200 Firmware Root şifresiTP-Link Archer VR1200 AC 1200 Firmware Root şifresiTP-Link Archer VR1200 AC 1200 Firmware Root şifresi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Delux066 -- 12 Ocak 2020; 23:25:32 >

• Hocam skype ismini atın kısa zamanda dönecem özelden yazmıştınız ama tam sorunu anlamadım bi bakmak gerekiyor iyi forumlar dilerim
  • Hocam ks bakmayın skype dönemedim ama en kısa çözümü anlatayım sana https://www.zyxel.com/tr/tr/products_services/vmg3312_b10a_v2.shtml?t=p şu modem direk uyumlu halde geliyor uzaktan yönetim var arayüzü açık ve kullanışlı galiba sizin modemin root sistemini size kapatmışlar gibi sorun bundan kaynaklanıyor modemin degiştirin eşleştirin sorun çözülecektir iyi forumlar dilerim
    username:admin /şifre admin
    boş bırak hiç bir şey yazma şifre:admin
    username:none şifre: none
    username:admin şifre: ttnet
    username:none şifre: admin1
    username:maxcom şifre 1234
    username:admin şifre:2011
    username:(n/a) şifre:super
    username:guest şifre:guest
    username:root şifre:admin
    username:root şifre:root
    username:N/A şifre:N/A
    username:(N/A) şifre:(N/A)
    username:(n/a) şifre:(n/a)
    username:n/a şifre:n/a
    arayüz ipleride şunlar
    192.168.1.1
    192.168.0.1
    192.168.0.254
    192.168.1.254
    192.168.100.1
    bunları bi dene bakalım genelde bunlar olur iyi forumlar dilerim skype dönemiyorum çok yogunum bu yüzden yazıyorum iyi forumlar dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ST0RMHAWK -- 12 Şubat 2019; 0:15:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ST0RMHAWK

Hocam ks bakmayın skype dönemedim ama en kısa çözümü anlatayım sana https://www.zyxel.com/tr/tr/products_services/vmg3312_b10a_v2.shtml?t=p şu modem direk uyumlu halde geliyor uzaktan yönetim var arayüzü açık ve kullanışlı galiba sizin modemin root sistemini size kapatmışlar gibi sorun bundan kaynaklanıyor modemin degiştirin eşleştirin sorun çözülecektir iyi forumlar dilerim
    username:admin /şifre admin
    boş bırak hiç bir şey yazma şifre:admin
    username:none şifre: none
    username:admin şifre: ttnet
    username:none şifre: admin1
    username:maxcom şifre 1234
    username:admin şifre:2011
    username:(n/a) şifre:super
    username:guest şifre:guest
    username:root şifre:admin
    username:root şifre:root
    username:N/A şifre:N/A
    username:(N/A) şifre:(N/A)
    username:(n/a) şifre:(n/a)
    username:n/a şifre:n/a
    arayüz ipleride şunlar
    192.168.1.1
    192.168.0.1
    192.168.0.254
    192.168.1.254
    192.168.100.1
    bunları bi dene bakalım genelde bunlar olur iyi forumlar dilerim skype dönemiyorum çok yogunum bu yüzden yazıyorum iyi forumlar dilerim
    hocam root sisteminin kullanıcı tarafına kapatıldığı bilgisine nasıl ulaştınız linkte mevcut olan modemin conf.bin dosyasını mı inceledimiz ?

• Delux066 D kullanıcısına yanıt
    Kullanıcı degil hiç açılmamış hocam şu şifreleri bir deneyin lütfen daha sonra bi bakalım arayüz gireceksiniz gene olmassa siyah yere bastırın sıfırlansın modem tekrar kurulumu ttnet otomatik yapar o modemler uzaktan erişime açık modemler iyi forumlar dilerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ST0RMHAWK

Kullanıcı degil hiç açılmamış hocam şu şifreleri bir deneyin lütfen daha sonra bi bakalım arayüz gireceksiniz gene olmassa siyah yere bastırın sıfırlansın modem tekrar kurulumu ttnet otomatik yapar o modemler uzaktan erişime açık modemler iyi forumlar dilerim
    bu yöntemleri zaten denemiştim olmadı

Tp link bu model de root şifresi yazılım verison ve kodla değiştirilmiş

Denedim modem ve yazılım sürümü farklı olduğu için olmadı

KAYNAK : https://forum.donanimhaber.com/ttnet-vdsl-modem-tp-link-td-w9970--100282361

Kaynak video :https://www.youtube.com/watch?v=oJs23kT56O4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Delux066 -- 12 Şubat 2019; 17:20:19 >

• Merhabalar,

Modem özellikleri ve kurulum adımlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

TPLİNK ARCHER C5V FİBER MODEM KURULUMU
    https://www.freeteknoloji.com/modem-kurulumlari/tplink-archer-c5v-fiber-modem-kurulumu/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sergycan -- 28 Eylül 2019; 22:40:31 >
  • Bende bu archer c5v 1200 mbps router için root şifresini merak ediyorum. Bu konuda yardımcı olacak bilgili arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.
  • Ben de bu modemi kullanıyorum. Normalde çok memnunum fakat tek bir sorunum var o da telefonun ekranını kilitledikten 3-4 dakika sonra wifi bağlantısının kopması durumu. Telefon iPhone 7. Aynı sorunu yaşayan var mı ?
    Edit : Bu kopma sorununu 2.4 ghz’de değil sadece 5 ghz bağlantıda yaşıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Since1903 -- 11 Mart 2019; 0:55:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Since1903 kullanıcısına yanıt
    Since1903 kareş yaşadığın telefonda wifi 3-4 sonra wifi kopma sorunu telefon ayarlarından kaynaklı olduğunu düşünüyorum .Farklı bir telefonda 5 ghz ile bağlantı kur 3-4 dakika sonra kopya yaşamıyorsan kullandığın telefon ayarlanı kontrol etmeni tavsiye ederim.
  • internetde görünür bir root şifresi henüz yok.
    https://www.cvedetails.com/product-list/vendor_id-11936/Tp-link.html

güvenlik açıkları var ama.
    https://www.cvedetails.com/vulnerabhttps://www.cvedetails.com/vulnerability-list/vendor_id-11936/product_id-51420/Tp-link-Archer-C5-Firmware.html
    https://www.cvedetails.com/vulnerability-list/vendor_id-11936/product_id-31547/Tp-link-Archer-C5-1.2-Firmware.html
    https://www.cvedetails.com/vulnerability-list/vendor_id-11936/product_id-48226/year-2018/opxss-1/Tp-link-Archer-C1200-Firmware.html

ilk linkte bir key var root key değil.
    "V2_160201_US üzerinden TP-Link Archer C5 cihazları, 478DA50BF9E3D2CF anahtarıyla şifrelenmiş ve web GUI'si ile web yönetici hesabı kullanılarak yüklenen bir konfigürasyon dosyasının wan_dyn_hostname satırında kabuk meta karakterleri aracılığıyla uzaktan komut çalıştırmaya izin verir. Admin varsayılan şifre bazı durumlarda kullanılabilir."

root şifresi için bu site takip edilebilir. diyarbakırlı numanturle vmg3312-b10b için backdoor ile root şifresini vermiş meselahttps://gist.github.com/numanturle/c99d3306e9e4e17bb2164dde363406bc

meseja at belki bulur sana aslında arıza var de çağır eve personeli, naber felan de iste

• The souls migration kullanıcısına yanıt
    arza ekibi kesinlikle vermez o kesin bu modemin root şifresi anca kırılması gerekiyor anlayan arkadaşların yardımlarını bekliyoruz
  • Delux066 D kullanıcısına yanıt
    ben kırıldığını düşünmüyorum. bir şekilde piyasaya düşüyor. örnek olarak mesela fi zamanda cine5' de şifreli kanalları izlemek için güzel bir program kullanırdık. şifreyş çözer pc' de cine5 izlerdik. sonra cryptoworks çıkana kadar da tv de devam etti bu tv izlemeler. yani bir şekilde piyasaya düşüyor bu keyler. bir kere düştü mü zaten kılıfına uydurulur. birisi ben kırdım diye de ortaya çıkabilir. kimse de root şifresi kullanmayan yok demesin bu memleketde derken itham gibi olacak bel ki ama görmeden, bilmeden bu düşünceyi aktarmak tabi hüsnü zanna giriyor biraz. tamamen iş ahlakı ile ilgili. isteyenin bir yüzü kara verenin de iki yüzü kara.. yani kullanmayan var ise bravo derim de yani şu vmg3312-b10b ye bakıyorum. o şifreyi kim kırdı ve nasıl kırdı acaba hatırlayalım şu şifreyi:

tTn3+Z@!Sr0O+
    ttnet

gerisini henüz çözemedim.

• telnet üzerinden hack programları var. brutusa2 diye. ama bu modemlerde telnet de kapatılıyor. eski sürümlerde telnet açık olanlar var. yani çok zor anlıyor musun.. wirershark programı var snif yani izleme yapıyorsun. bunlar da yalan zor yanii
  • Şifreyi bulabildinizmi
  • The souls migration kullanıcısına yanıt
    Çeşitli yolları var ben Java Script attack ile kırmıştım (tTn3+Z@!Sr0O+) şifresini.Sonra root hesabı kapadılar onuda Java Script attackla açtım TP-Link 9970 ile ilgili bilgiler imzamda yer alıyor ancak bu modem için maalesef fiziksel erişimim olması lazım o yüzden birşey yapamıyorum.

root şifresini tam olarak ne için istiyorsunuz acaba?
    Eğer sadece başka bir router takmak içinse bu modemin wireless vs özelliklerini kapatın.Yeni routerınızı ip adresi olarak (192.168.2.1) gibi ayarlayın (192.168.1.1) modemle aynı olmasın.O şekilde kullanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feramor -- 26 Mart 2019; 11:31:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: feramor

Çeşitli yolları var ben Java Script attack ile kırmıştım (tTn3+Z@!Sr0O+) şifresini.Sonra root hesabı kapadılar onuda Java Script attackla açtım TP-Link 9970 ile ilgili bilgiler imzamda yer alıyor ancak bu modem için maalesef fiziksel erişimim olması lazım o yüzden birşey yapamıyorum.

root şifresini tam olarak ne için istiyorsunuz acaba?
    Eğer sadece başka bir router takmak içinse bu modemin wireless vs özelliklerini kapatın.Yeni routerınızı ip adresi olarak (192.168.2.1) gibi ayarlayın (192.168.1.1) modemle aynı olmasın.O şekilde kullanabilirsiniz.
    root şifresini : Dışardan hiç bir şekilde kontrol yapılmasını istemiyorum . Modemi istedikleri gibi yönetebiliryorlar Modeme reset falan atabiliyorllar . Modemi uzaktan sıfırlayabiliyorlar . Yada arka planda kenileri için bazı yoğun girilen siterin mesela youtube sitesi gibi hız kısıtlamaları yapıldığını düşünüyorum. O yüzden root bölümüne girip tüm kısıtlanmış menüleri aktif etmek istiyorum .Modemde günelleme bile yapılamıyor .Güncelleme menüsü bile yok görünmüyor .Nasıl bir saçmlalıksa bu da bir basit ve büyük güvenlik açıklarından bir tanesi istedikleri gibi kısıtlamışlar Fiber hat kullananlara hep ücretsiz bu modemleri dağıtıyorlar kendin başka bir modemde kullanmıyorsun Gpon ONT cihazı ile verilen Modemim Mac adreslerini değil Cihazların (Seri Numaralarını ) sisteme eklediler. Başka cihaz taksanda kayıtlı seri numaralarından dolayı çalışmıcaktır. O yüzden bu modem üzerinde tam yetki istiyorum ve dışarıdan hiç bir şekilde müdahele edilmemesi için TR-069 protokolünü kapatmat istiyorum. Herkes bu modenin bu özel kısıtlı yapılandırmalarından şikayetçi root şifresini arıyorlar bilen yardımcı olabilecek arkadaşların yardımlarını bekliyoruz.
    ---------------------

TP-LINK AC1200 C5 Modem resmi sayafası Link:https://www.tp-link.com/tr/products/details/cat-15_Archer-VR1200.html

Modemin resmi link sayasından Böyle bir not yazıyor

NOT: Archer VR1200 modeli üzerinde yer alan Yazılım Lokalize edilmiş olarak gelmektedir. Destek sayfasında ürüne ait yazılım yer almamaktadır!.
    (LÜTFEN Archer VR1200v modelin yazılımı bu cihaza yüklemeyiniz!).

Böyle bir not düşmüşler saçmalık.

Modem marka Model - TP-LINK AC1200 Wireless Dual Band Gigabit VoIP Router

Model No: Archer C5v

Yazılım Versiyonu: v1.7_180918

Donanım Versiyonu: Archer C5v v1 00000000

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Delux066 -- 27 Mart 2019; 19:48:26 >

• Merhabalar, bende de Archer c5v modem mevcut. ancak 5 ghz bağlantıda kopma sorunu yaşıyorum. kullandığım tüm cihazlarda telefon, fire stick, tv box gibi uyku moduna geçince veya bir süre bekleyince wifiden kopuyor.
    sorun ile ilgili bir çözüm bulabilen oldu mu acaba?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.