Şimdi Ara

TTNET VDSL MODEM TP LİNK TD-W9970 (51. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.164
Cevap
72
Favori
480.341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-22C714979

O komutu ve diğer tüm varyasyonlarını denedim ama modem o koda tepki vermiyor. Bilinmeyen kod uyarısı veriyor.
    Dediğim gibi kasıtlı olarak çıkarmış olabilirler. TTNET versiyonuna özel de olmayabilir. Piyasadaki çift antenli W9970 modelinde de TP-Link koymuyor olabilir bu komutu ve OpenWrt gibi fw'ler ile sadece mümkün olabilir hocam.

Benim cihaz v1 ne yazık ki ve bırakın root olayını son fw güncellemesi ile tepedeki Wifi/Wps butonları işlevsiz hale geldi mesela. Basınca iş yapmıyor. Konuyla ilgisi yok ama aklıma gelmişken bahsedeyim dedim :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Hat değerlerim dansöz gibi oynuyor SNR Margin değeriyle oynamadığım sürece ve sürekli crc hatası alıyorum Elimin altındaki Asus modemi de garantiye yolladım garanti de hiçbir şey yapmadan sıfırlayıp geri gönderiyor O arada kullanabileceğim bir modem alayım demiştim de bunda da SNR Margin gibi ayarların yapılamaması çok ama çok kötü oldu benim için..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-22C714979 -- 15 Eylül 2018; 17:27:10 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Hocam bir arkadas komut hata verdi yazmis sizin modemde calisiyormu bu kod

• arkadaşlar bu modemin en başındaki gigabit portunu pc'ye gigabit bağlanmak için çalıştırabiliyor muyuz? sadece WAN portu olarak mı çalışıyor?
  • Modemimi elimden çıkarttım ve yerine Airties Air 5650 satın aldım. SNR Margin ayarını dolaylı yoldan Telnet ile yapıyorum ve TP-link gibi de ısınmıyor. Hat değerleri benim gibi dengesiz olan arkadaşlar için öneririm. İkinci el olarak TTNET sürümünü satın aldım.
  • waggish34 kullanıcısına yanıt
    Firmware Versiyonu : 17.12.27.01005 CWMP Kapatma

1. Root şifresini yönetim kontrolü kısmından oluşturdum.
    2. Root kullanıcısı ile giriş yapıp root şifresini değiştirdim.
    3. Putty isimli programı indirdim.
    4.  TTNET VDSL MODEM TP LİNK TD-W9970
    5.  TTNET VDSL MODEM TP LİNK TD-W9970 Burada şifre yazarken görünmez ama doğru yazarsan giriş yapar. Root şifresini değiştirmen gerekli 1 kere.
    6.  TTNET VDSL MODEM TP LİNK TD-W9970
    7.  TTNET VDSL MODEM TP LİNK TD-W9970 Görüldüğü üzere success yazıyor.

Gerekli kodlar,

acs set --enablecwmp disable
    acs set --informenable disable

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xSwindLer -- 16 Eylül 2018; 17:13:57 >

disable yazan yerleri enable yapacaksın

Rica ederim konu içerisindeki eksik kalan yerleri toparladım sadece Açmak için gerekli olan kodlar,

acs set --enablecwmp enable
    acs set --informenable enable
  • xSwindLer X kullanıcısına yanıt
    Sizin modem sürümü v3 ve işlem öncesinde de Telnet'i açınız değil mi root ile giriş yapar yapmaz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 16 Eylül 2018; 18:41:36 >
    Evet v3 modeme sahibim Türk telekom logosu var üzerinde. Evet windows ayarlarından telnet'i aktif hale getirmiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xSwindLer

Evet v3 modeme sahibim Türk telekom logosu var üzerinde. Evet windows ayarlarından telnet'i aktif hale getirmiştim.
    Windows'dan herhangi birşey açmanıza gerek yok hocam. PuTTY zaten bir Telnet istemcisi ve direkt çalışıyor, tabi öncesinde modemden enable etmeniz lazım, ve siz onu yapmışsınız zaten anladığım kadarıyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 16 Eylül 2018; 19:50:8 >
    Putty'den önce cmd ile bağlanıp kullanıyordum o yüzden açmıştım ama putty hakkında bilgim yoktu teşekkür ederim. Modemi sıfırladıktan sonra yönetim ekranında telnet tikliydi zaten hocam hiç dokunmadım oraya.
  • Arkadaşlar bu sürümden başka bir sürüm varmı acaba? Wifi de girmeme sorunu devam ediyor maalesef..
     TTNET VDSL MODEM TP LİNK TD-W9970

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufukince81 -- 17 Eylül 2018; 7:43:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar ben de bu modemden ikinci el aldım. En verimli şekilde kullanmak için ne yapmam gerekiyor firmware v.s.?
  • sabredendervis S kullanıcısına yanıt
    firmware konusuna eski mesajlara bakarsın bende paylaşmıştım bi firmware 6 7 ay olmuştur

wifide stabilite istiyorsan paylaşım modunu 802.11n yap sadece bu seçili olsun birde otomatik kanalı kapat wifi analyzer uygulaması var androidde ordan çevrendeki modemlerin kanallarına bak kullanılmayan bi kanalı seçersin

son olarak wifide hız lazımsa 40Mhz al band genişliğini

uzaktan yönetim cwrp vs de kapatırsın ttnet tarafından kontrol edilmemek için bu kadar modemde başka birşey yok wifisi pek iyi degil

• Merhaba arkadaşlar modemi bugün aldım,kurdum. İnternet ışığı yanıyor lakin internete giremiyorum. Nedenini bilen var mı acaba?
  • Elmandrill E kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam. Çarşamba elimde olacak, o zaman dediklerinizi yaparım.
  • internet kullanıcı bilgilerinizi girdinizmi hocam modeme

• Elmandrill E kullanıcısına yanıt
    şifre kullanıcı adı felan yazdım hocam admin admin işte. Kurulum yaptım 192 168 1 1 den.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İyi Kötü ve Çomar

şifre kullanıcı adı felan yazdım hocam admin admin işte. Kurulum yaptım 192 168 1 1 den.
    hocam resimdeki gibi bi bölüm var kullanıcı adı şifreyi girdiyseniz hala sıkıntı varsa internet servisi sağlayıcınıza arıza kaydı açın

TTNET VDSL MODEM TP LİNK TD-W9970

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elmandrill -- 17 Eylül 2018; 23:7:24 >

• 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.