Şimdi Ara

TTNET VDSL MODEM TP LİNK TD-W9970 (107. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.163
Cevap
72
Favori
480.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam fw güncelleme sonrasında config'te sorun yok. 2 defa sürüm düşürdüm, sonra güncelledim falan. Farkları merak ettim. Sürüm 16 ile alakalı sorun bu. Yine de sürüm 16.09.30.01005 kullanmaya devam ediyorum. Sürüm 17 yada 20 bulabilsem direk geçeceğim. Bu modeme firmware yazan mühendislerin bıyıklarını tek  TTNET VDSL MODEM TP LİNK TD-W9970 tek yolmalı. Doğru düzgün 1 tane stabil firmware üretememişler. Bildiğin yamalı bohça yapmış herifler. Her sürümde ayrı bir coşku yaşıyoruz sayelerinde. Aldıkları para asla helal değil. Planlı eskitme dedikleri şeyin yerli versiyonu. Çok yazık.

• Ben sürüm 16 ya döndüm. Ama ne olduysa ayarları yaparken son sürüme yine güncelledi. Gıbırnet kullanıyorum. Bu modemde farklı bir sıkıntı var. Qos menüsünden upload hızını 4 e çekersem sorun bir nebze çözülüyor. Paketim. 35 e 6

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zngdev67 Z kullanıcısına yanıt
    sürüm 16 ya dönmeden önce dsl kablosunu çekmelisiniz döndükten sonra cwmp yi kapatmanız lazım yoksa serverdan otomatik yeni sürümü çekiyor nasıl kapatılcağı konuda vardı sanırım

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • merhaba gıbırnet kullanıyorum fakat hızım sınırlandırılmış gibiydi bende müşteri hizmetlerine yazdım uzun bir konuşmanın ardından hızımın santrelden 102 olarak verildiğini söylediler gerçektende değişim oldu fakat hala düşük gibi türknette aynı pakette daha çok hız alıyordum modemdemi bir ayar yapmam lazım acaba yardımcı olursanız sevinirim

TTNET VDSL MODEM TP LİNK TD-W9970

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fsafsf3 -- 6 Ekim 2022; 1:11:56 >

• darkness_kaan kullanıcısına yanıt

gıbırla tamamen aynı değerleri alıyodum konuşmadan önce biraz arttırdılar ama modemle ilgili bi sorun var galiba

• fsafsf3 F kullanıcısına yanıt

Airties 5650 ve 5750 modelleri elimde vardı. W9970 e geçmek zorunda kaldım. Aynı hat değerlerine sahibiz. Airties kullanırken 85 90 bin civarındaydı o taralı kısım. W9970 e geçince düştü.

Ancak zaten 50 mbit paketim olduğu için sorun yaşamadım. Üst pakete geçersem modem kaldırmaz gibi duruyor. Keenetic Hero Dsl özellikleri hoşuma gidiyor ama alternatif olarak eşdeğerinde asus tplink önerisi olan varsa yeşillendirsin  TTNET VDSL MODEM TP LİNK TD-W9970 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-62758EE57 -- 7 Ekim 2022; 13:43:59 >

• Modem hala stabil çalışıyor. Kablosuz Gelişmiş menüsünde 2 adet daha ayar yaptım.

TTNET VDSL MODEM TP LİNK TD-W9970 Beacon Aralığı: 25

TTNET VDSL MODEM TP LİNK TD-W9970 Short Gl Etkin kutucuğu işaretli değil yani devre dışı

Alıntı mesajdaki ayarlara ek olarak bu 2 ayarı da yapınca modem kusursuz bir ata dönüştü. At gibi koşuyor. Kablosuz kanal genişliğini oto seçmemek lazım. 20 mhz yada 40 mhz. Test edin ve birini tercih edin, oto seçmeyin çünkü otomatik karar verecek beyin yok bu modemde.

TTNET VDSL MODEM TP LİNK TD-W9970 Kendinize uygun kanalı ve kanal genişliğini bulduktan sonra modem tam bir at oluyor. Ben huzuru bu ayarlarda ve 13. Kanalda buldum!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-62758EE57 -- 20 Ekim 2022; 2:25:46 >

• Telekom hipernet 100mbit hız (87 en son geliyor) için vdsl modemi değiştirip vdsl2 modem almamın bana bir artısı olur mu?

• Mrb. Tplink 9970 v3 modem var elimde iki tane . Birincisini kuruyorum sorunsuz çalışıyor. Diğerini aynı şekilde kuruyorum. İnternet bağlantısı yok diyor. Defalarca resetledim. Bütün ışıkları yanıyor. Ayarlarda bir şeyler yapmak gerekiyor herhalde. Yardımlarınızı bekliyorum

•  TTNET VDSL MODEM TP LİNK TD-W9970

selamlar, modeme ping atıyorum çok fazla çıkıyor. modem laptopun hemen yanında neden böyle oluyor? diğer cihazlardada aynı sorun var.

• Arkadaşlar bazen paket kaybı yaşıyorum sebebi DSL kaynaklı mı anlamaya çalışıyorum aylardır bu modemde hiç hata görmedim hep 0 yazıyor konuya biraz göz gezdirdim günlerce online olan modemlerde bile hiç hata yok galiba bu modemin hata sayacı çalışmıyor bilgisi olan var mı?

• Turknet'e ipv6 denemek istediğimi söyledim, sonra bir yetkili tarafından arandım ve ipv6 için hazır olduğumu yalnızca modemimi kurmam gerektiğini söylediler. Modeme baktım ancak ipv6 ayarlanamıyordu. Xiaomi routerda da denedim ancak sıkıntı çıkardı ben de vazgeçmiştim. Ancak yetkililere ipv6'i kapatmalarını söylemedim. Uzunca bir süre normal bir şekilde kullandıktan sonra modem arayüzüne gireyim dedim ve bir baktım ki modem ipv6 adresi almış. Modemde root yok, normal TT'nin gönderdiği modem. Google' ın test sitesine baktığımda da ipv6'te olduğum görülüyor.

Bu da ipv6 testi:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klargus -- 3 Kasım 2022; 19:40:28 >

• mrb tp link 9970 v3 modemi kuruyorum çalişiyor bir müddet sonra internet servis sağlayıcının vermiş oldugu kullanıcı adı ve şifre siliniyor. internete bağlanamıyorum

• 2018 yılında medimarketten 9970 modeli almıştım bugün modemi söktüm içini dışını temizledim, modem üst kapağı toz almaya müsait olduğundan modemin içi toz dolmuş içini süpürge ile aldım kolonyalı havlu kağıt ile sildim dış kabını sıcak su ile yıkayıp kurulayıp taktım bağlantısını yaptıktan sonra fabrika ayarlarına döndürdüm bir tek kanal hızını 13 yaptım ne göreyim İnternet bağlanma hızım artmış hızım iyidi 75mbps idi ama uygulama açılırken ağır açılıyordu şimdi ışık hızında oldu..
    modem temizliğini tavsiye ederim eğer modem üç seneden fazla ise arkadaşlar ...

• 21.12.01.01006 Firmware için root açılma yöntemi yokmu arkadaşlar hızım 35 mb e kadar ama düşük hız yardımcı olurmusunuz

• bu modemi değiştirmem lazım ne alacagımı da bilmiyorum vdsl olacak..tplink almam zyxel asus bakıyorum önerilere acıgım

• Daha önce bu modemi ttnet vermişti kullanıyodum çok memnundum 19.05 versiyonunda cwmp kapatmıştım ve bidaha asla açmadım resetlemedim modem bildiğin saat gibi çalıştı 6 senedir tek sorun yaşamadım diğer evime bit pazarından aynı modemi aldım ama bu modemde de wifi sorunu var bir süre sonra kendi kendine kapanıyor açılıyor son sürüme güncelledim ama yine de wifi sorununu çözemedim sanırım bu ürünü farklı fabrika ya da komponentlerle üretiyorlar iki farklı seri var birisi stabil diğeri arızalı çalışıyor şimdi başks bir modem arayışındayım

• @sasafat @reko Hero dsl aldım, yakında wifi 6 destekli dsl modeli çıkacakmış istersen onu bekle, yada bütçene uygun 4 antenli bir keenetic al bak keyfine. Olumlu yorumların pazarlamacılar tarafından yapıldığını düşünüyordum. Ama alakası yok. Modem şahane. Yine modem lazım olsa yine keenetic alırım. 4 antenli olmasına dikkat et. 2 antenlilerin performansını bilmiyorum.

• Tenda v12 4 port gigabit modem almayı düşünüyorum alırsam eğer

• Tplink aldım memnunum keenetic bana airtiesi hatırlatıyor bugun var yarın yok asla girmem ve önermem ne kadar iyi olursa olsun

edit:tplink düzeltildi :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reko -- 20 Ocak 2023; 16:31:35 >
  • 
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.