Şimdi Ara

TTNet TİVİBU EV [ANA KONU] (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.558
Cevap
54
Favori
427.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bizim arkadaşta aldı ama bunu başka modemde kullanmak için ayar yapamadı. bunu nasıl halledebiliriz. o ikinci pvc ayarında Enet falan yok.
  • İyi günler,

Bende yaklaşık 2 haftadır tivibu ev kullanıyorum. Alırken 37 ekranda kullanıyordum. HD kanallar çalışıyordu. Sonra uydudaki gecikme yüzünden uyduyu değiştirttim ancak ben evde yokken gelmişler, sanırım HD'yi hattım kaldırmıyor diye kapatmışlar. İlk gelen ekip HD için sorun olmaz rahat rahat izlersin demişti. TTNET müşteri hizmetleri tabi ki hiçbir konuda yardımcı olmadıkları gibi bu konuda da yardımcı olmadılar. Bizim elimizden bir şey gelmiyor deyip susuyorlar. Şu an HD'ler çalışmıyor. SD yayında hiç bir sorun yok.

Ancak; seç izle bölümünden filmleri izleyemiyorum. Sadece kayıtlı dizileri sorunsuz izleyebiliyorum.

TTNET'in müşteri temsilcisi dışında arayıp ulaşabileceğimiz bir servis numarası yok mu acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yoggy08

İyi günler,

Bende yaklaşık 2 haftadır tivibu ev kullanıyorum. Alırken 37 ekranda kullanıyordum. HD kanallar çalışıyordu. Sonra uydudaki gecikme yüzünden uyduyu değiştirttim ancak ben evde yokken gelmişler, sanırım HD'yi hattım kaldırmıyor diye kapatmışlar. İlk gelen ekip HD için sorun olmaz rahat rahat izlersin demişti. TTNET müşteri hizmetleri tabi ki hiçbir konuda yardımcı olmadıkları gibi bu konuda da yardımcı olmadılar. Bizim elimizden bir şey gelmiyor deyip susuyorlar. Şu an HD'ler çalışmıyor. SD yayında hiç bir sorun yok.

Ancak; seç izle bölümünden filmleri izleyemiyorum. Sadece kayıtlı dizileri sorunsuz izleyebiliyorum.

TTNET'in müşteri temsilcisi dışında arayıp ulaşabileceğimiz bir servis numarası yok mu acaba ?

ttnet twitter ve facebook sayfası var ordan yardım ediyorlar

http://www.facebook.com/TTNET

https://twitter.com/#!/TTNETdestek
  • Tivibu ev için başvuracağım fakat evimde ki modemin ethernet çıkışları(pc,xbox,ps3) dolu. Tivibu unitesi yayını sadece ethernet portundan mı alabiliyor yoksa evde ki kablosuz ağıda kullanabilir mi?Sorum bu'dur.
    Bir de ethernet kablosu dolaşsın istemiyorum zaten evde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi secure -- 30 Mart 2012; 22:01:38 >
  • ethernet kablosundan alıyor kablosuz değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: funkydansky

ethernet kablosundan alıyor kablosuz değil

4 portlu yeni bir modem getiriyorlar zaten. Modeminin yerine onu takacaklar. Çünkü, IPTV uyumlu modem olması gerekiyor. Slotlar yetmezse 20 TLye switch alıp slot sayını artırırsın...
  • http://www.airties.com/product-details_test.asp?ptest=ok&pn=Air%207220&i=&ci=101&cat1=IPTV+%26+Multimedia+Products+&cat2=IP+Set-Top-Boxes&dil=eng

Ben bu linkte USB portunden USB Wi-Fi dongle bağlanabildiğini görüyorum. Tivibu ile gelen ünite Air 7220 değil mi?
    Ben ona güvenerek bu gece başvuru yaptım. wi-fi yoksa bağlatmayacağım. Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi secure -- 31 Mart 2012; 1:57:25 >
  • vestel reciever veriyorlar airties yokmuş 2 hafta önce müşteri hizmetlerini aradım airties için eğer gelirse değiştircekler hala kaydım duruyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozan3579 -- 31 Mart 2012; 10:18:26 >
  • ben biraz kurcaladım bu hizmeti. en nihayetinde kendi evimde kullandığım modemle tivibu bağlantısı sağlamayı başardım. ttnet'in verdiği airties modemin kablosuz çekim gücü düşüktü. o yüzden böyle bir ihtiyaç hissettim.

şimdiki hedefim bilgisayardan, tivibu cihazı olmadan tivibu yayını alabilmek.

eğer bu konuda benim gibi uğraşmış, bir yerlere varmış arkadaşlar varsa tecrübelerimizi paylaşalım. belki bir şeyler buluruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalenhourna -- 4 Nisan 2012; 0:16:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kalenhourna

ben biraz kurcaladım bu hizmeti. en nihayetinde kendi evimde kullandığım modemle tivibu bağlantısı sağlamayı başardım. ttnet'in verdiği airties modemin kablosuz çekim gücü düşüktü. o yüzden böyle bir ihtiyaç hissettim.

eğer bu konuda benim gibi uğraşmış, bir yerlere varmış arkadaşlar varsa tecrübelerimizi paylaşalım. belki bir şeyler buluruz.

bende biraz uğraştımda yarıda kaldı sonra pc den izleme olayını ve yayını cogaltmayı.
  • quote:

ben biraz kurcaladım bu hizmeti. en nihayetinde kendi evimde kullandığım modemle tivibu bağlantısı sağlamayı başardım. ttnet'in verdiği airties modemin kablosuz çekim gücü düşüktü. o yüzden böyle bir ihtiyaç hissettim.

hocam tam olarak ne yaptın kablosuz olarak mı bağladın yaptıysan bunu nasıl becerdin biraz anlatırmısın??
  • quote:

vestel reciever veriyorlar airties yokmuş 2 hafta önce müşteri hizmetlerini aradım airties için eğer gelirse değiştircekler hala kaydım duruyor

Dün cihaz değişimi için kayıt bıraktım. Bugün aradılar, yarın değişim için geliyorlar. Bakalım ne olacak. Airties cihazda da aynı problemler olursa, yavaş olursa iptal etmeyi düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GJesper

quote:

bende biraz uğraştımda yarıda kaldı sonra pc den izleme olayını ve yayını cogaltmayı.

tiwibu web bu ihtiyacı gideriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atakum52

quote:

Orijinalden alıntı: GJesper

quote:

tiwibu web bu ihtiyacı gideriyor.

biliyorum tivibu web in giderdiğini ama bu dediğimiz başka bir olay. misal hd yayın yok tivibu web de
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemka2012

quote:

vestel reciever veriyorlar airties yokmuş 2 hafta önce müşteri hizmetlerini aradım airties için eğer gelirse değiştircekler hala kaydım duruyor

Dün cihaz değişimi için kayıt bıraktım. Bugün aradılar, yarın değişim için geliyorlar. Bakalım ne olacak. Airties cihazda da aynı problemler olursa, yavaş olursa iptal etmeyi düşünüyorum.

siz istanbuldasınız izmirde yok demişlerdi airties yada motorola sadece vestel umarım airties gelir yada motorola buradan bildirin lütfen ona göre bende tekrar talep ederim
  • http://forum.donanimhaber.com/m_52571925/tm.htm

burada alpmighty rumuzlu arkadaş diğer modemlerle de kullanmak için gereken ayarları güzelce anlatmış. ben şahsen buradan yararlandım. mac adress değiştirme ile ilgili son adımı ben uygulamadım ama yine de oldu. modeminiz destekliyorsa biraz kurcalayın. halledersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dukewipen

quote:

hocam tam olarak ne yaptın kablosuz olarak mı bağladın yaptıysan bunu nasıl becerdin biraz anlatırmısın??

kablosuz olarak bağlamadım. sadece kendi kullandığım modemi tivibu ev yayınını alacak şekilde ayarladım. sonra da kendi modemimi tivibu ev recieverına kabloyla bağladım.

bilgisayardan tivibu ev yayınını izlemek için de bir kaç yazılım buldum. ama onlar .m3u uzantılı kanal listesine ihtiyaç duyuyor. tivibu ev için de böyle bir liste yok. belki tivibu başka türlü bir sistemle çalışıyordur. o konuda da bir fikrim yok. yani boşuna uğraşıyor olabilirim.

tivibu ev sistemi aktif olduğu zaman dsl hattınız 2'ye bölünüyor. birinden normal dsl ip'si alıyorsunuz. evdeki cihazlar da o ip'den internete bağlanmaya devam ediyor. diğer taraftan da tivibu başka bir ip veriyor. oradan da tivibu yayını geliyor. tivibu alıcısı bu ip'den bağlanıyor yani.

burada bir sıkıntı daha çıkıyor. bilgisayar modeme bağlandığı zaman sadece 1 tane ip alabiliyor haliyle. diğer ip'yi de alabilmesi için sanırım ethernet kablosunu da bilgisayara bağlamam gerekiyor. tahminen bilgisayarın modemle tek bağlantı kurarak çift ip alabilmesini sağlayacak yazılımlar da vardır. onu daha araştırmadım ama basit bir işlem olacağını sanmıyorum.

bu durumda şunları becerebilirsek bilgisayardan tivibu ev izleyebiliriz:

1- bilgisayarın tivibu ev ip'sini almasını sağlamak
    2- bu ip'den yayını alıp gösterebilecek bir yazılım bulup ayarlarını doğru bir şekilde yapabilmek

benim kadar kafayı kırıp uğraşmış ya da uğraşacak arkadaş var mıdır emin değilim =) ama biraz uğraşsak olabilir gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalenhourna -- 4 Nisan 2012; 23:44:52 >
  • arkadaşlar airtais 5440 modem ile tivibu ayarını çok denedim bir türlü yapamadım bendeki tivibu kutusu vestel marka acaba ondan olmuyor olabilir mi birde bu 5440 modemin mac adresini nasıl değiştirebilirim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dukewipen

quote:

kablosuz olarak bağlamadım. sadece kendi kullandığım modemi tivibu ev yayınını alacak şekilde ayarladım. sonra da kendi modemimi tivibu ev recieverına kabloyla bağladım.

bilgisayardan tivibu ev yayınını izlemek için de bir kaç yazılım buldum. ama onlar .m3u uzantılı kanal listesine ihtiyaç duyuyor. tivibu ev için de böyle bir liste yok. belki tivibu başka türlü bir sistemle çalışıyordur. o konuda da bir fikrim yok. yani boşuna uğraşıyor olabilirim.

tivibu ev sistemi aktif olduğu zaman dsl hattınız 2'ye bölünüyor. birinden normal dsl ip'si alıyorsunuz. evdeki cihazlar da o ip'den internete bağlanmaya devam ediyor. diğer taraftan da tivibu başka bir ip veriyor. oradan da tivibu yayını geliyor. tivibu alıcısı bu ip'den bağlanıyor yani.

burada bir sıkıntı daha çıkıyor. bilgisayar modeme bağlandığı zaman sadece 1 tane ip alabiliyor haliyle. diğer ip'yi de alabilmesi için sanırım ethernet kablosunu da bilgisayara bağlamam gerekiyor. tahminen bilgisayarın modemle tek bağlantı kurarak çift ip alabilmesini sağlayacak yazılımlar da vardır. onu daha araştırmadım ama basit bir işlem olacağını sanmıyorum.

bu durumda şunları becerebilirsek bilgisayardan tivibu ev izleyebiliriz:

1- bilgisayarın tivibu ev ip'sini almasını sağlamak
    2- bu ip'den yayını alıp gösterebilecek bir yazılım bulup ayarlarını doğru bir şekilde yapabilmek

benim kadar kafayı kırıp uğraşmış ya da uğraşacak arkadaş var mıdır emin değilim =) ama biraz uğraşsak olabilir gibi.

hocam şimdi ben onu inceledim,

tivibuev için modem 10.6. şeklinde bir IP alıyor modem ayarlarından girip o ip bilgilerini alıp bilg. da manuel olarak ip girerek aldırabiliriz.

Problem bilg. bunu izliyecek programı bulmakta. airties cihazda telnet portunu kapatmışlar. içinde unix var ben girmeye calıstım ama izin vermedi. bir şekilde firmware çeksek incelerdik ama...

işin ilginç tarafı usb leride kapatmışlar normalde wireless dungle takınca direk uyumlu.
  • biraz önce babamı aramışlar hiç bir taahhüt yok ayda 10 liraya istediğiniz zaman da aldığınız cihazları götürüyorsunuz iptal ediyorlar demiş. Babam da 10 lira ne ki diyerek almıs . tabiki ona cazip gelene gelen yayını dondurma veya geri sarma özelliği olması. Bir kaç yorum okudum. Ben asırı dowland manyağıyım internette vs bir yavaşlama söz konusu oluyor mu ? Birde babama demişler internette size her yerde bedava felan demişler bunu diyip duruyor bana bu nedir? Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hykr0 -- 5 Nisan 2012; 16:15:39 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.