Şimdi Ara

TTNet TİVİBU EV [ANA KONU] (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.558
Cevap
54
Favori
427.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Devil1106

Benim anlamadıgım hani ADSL VE TİVİBU hizmeti farklı hatlardan geliyordu. Madem öyle, niye birbirini etkiliyor ?

???????
  • quote:

Orijinalden alıntı: tk152

Merhabalar,

Genel olarak Tivibu EV hizmetinden memnunum. Tivibu acik iken (hizim 16 Mbps) 1.3 Mbyte ile download yapabiliyorum. Kapaliyken, kablo cekik iken falan farketmiyor. Modemde QoS ayari olmasina ragmen sorun yok. Bu arada HD yayinlarin tamamini da takilmaksizin full alabiliyorum.

Ancaaak !! Benim sorunum yayin netligi/kalitesi ile ilgili. 2005 model LG 42 Plazma kullaniyorum. Her nedense, yayin biraz puslu gibime geliyor. National Geography Wild HD icin konusursak, sanki HD degilde bildigimiz SD... Sanki NHK, ya da LUXE ya da Myzen TV duruma gore bazen HD havasinda gibi ama genelde onlar da SD gibi...

Bana mi boyle geliyor derken, evinde LCD ya da LED olan arkadaslar teledunya (kablo) ya da DM800HD (uydu) kullanicisi olarak, bana gelip Tivibu HD yayinlarina baktiklarinda ben daha hic bir sey soylemeden kendi HD yayinlarinin daha iyi oldugunu ifade ediyorlar. Tivibudaki SD`ler icin ise onlarin gorusu de ayni ...` Sanki biraz PUSLU` derler.... Component bagli uydu yayini ile IPTV'yi PIP (ekrani ortadan bolerek) TV"ye verdigimde de IPTV"deki bu PUSLULUK bariz kendini hissettiriyor.

* Sizce, sorun benim 7 yillik eski teknoloji PLAZMA TV'den mi kaynaklaniyor ?
    * Yoksa Tivibu IPTV altyapisinin daha birkac firin ekmek yemesi mi lazim, uydu ya da kablodan dekode edilen dijital HD&SD yayinlara kiyasla ?

TV kaynakli ise bir sekilde butce ayirip, yeni teknoloji alayim diyorum ama bosuna alma sonuc ayni olacak derseniz de masrafa girmek istemiyorum...

Tv den kaynaklanıyor olabilir . Tv nin cözünürlügü nedir ?

bende hd kanallar gayet güzel. uyduya göre kıyaslarsak uydu kadar degil tabiki ama tatmin edici.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GJesper

quote:

Merhabalar,

Genel olarak Tivibu EV hizmetinden memnunum. Tivibu acik iken (hizim 16 Mbps) 1.3 Mbyte ile download yapabiliyorum. Kapaliyken, kablo cekik iken falan farketmiyor. Modemde QoS ayari olmasina ragmen sorun yok. Bu arada HD yayinlarin tamamini da takilmaksizin full alabiliyorum.

Ancaaak !! Benim sorunum yayin netligi/kalitesi ile ilgili. 2005 model LG 42 Plazma kullaniyorum. Her nedense, yayin biraz puslu gibime geliyor. National Geography Wild HD icin konusursak, sanki HD degilde bildigimiz SD... Sanki NHK, ya da LUXE ya da Myzen TV duruma gore bazen HD havasinda gibi ama genelde onlar da SD gibi...

Bana mi boyle geliyor derken, evinde LCD ya da LED olan arkadaslar teledunya (kablo) ya da DM800HD (uydu) kullanicisi olarak, bana gelip Tivibu HD yayinlarina baktiklarinda ben daha hic bir sey soylemeden kendi HD yayinlarinin daha iyi oldugunu ifade ediyorlar. Tivibudaki SD`ler icin ise onlarin gorusu de ayni ...` Sanki biraz PUSLU` derler.... Component bagli uydu yayini ile IPTV'yi PIP (ekrani ortadan bolerek) TV"ye verdigimde de IPTV"deki bu PUSLULUK bariz kendini hissettiriyor.

* Sizce, sorun benim 7 yillik eski teknoloji PLAZMA TV'den mi kaynaklaniyor ?
    * Yoksa Tivibu IPTV altyapisinin daha birkac firin ekmek yemesi mi lazim, uydu ya da kablodan dekode edilen dijital HD&SD yayinlara kiyasla ?

TV kaynakli ise bir sekilde butce ayirip, yeni teknoloji alayim diyorum ama bosuna alma sonuc ayni olacak derseniz de masrafa girmek istemiyorum...

Tv den kaynaklanıyor olabilir . Tv nin cözünürlügü nedir ?

bende hd kanallar gayet güzel. uyduya göre kıyaslarsak uydu kadar degil tabiki ama tatmin edici.

HD ready 1366x768 plazmaTV
  • Arkadaşlar, Tivibu Ev abonesi olup da, Adil Kullanım Noktası uygulamasından etkilenen var mı acaba?
  • merhaba arkadaşlar tivibu ev aboneliğinde hangi marka ve model kutu ve adsl modem veriyorlar bilgi verirseniz sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: grup2008

merhaba arkadaşlar tivibu ev aboneliğinde hangi marka ve model kutu ve adsl modem veriyorlar bilgi verirseniz sevinirim

airties 5341 tek antenli wirelles modem veriliyor...
  • Çok yararlı bi hizmet dizi izliyorum tak işim oluyo durduruyorum gelince devam falan güzel sistem
  • Sistem güzel mucize gibi birşey ancak kanal değiştirmek menülerde gezmek tam bir eziyet. Çok geç cevap veriyor sistem daha yemesi gereken fırınlar dolusu ekmek var.
  • Goruntu kalitesi hakkinda yazmak isteyen yok mu arkadaslar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: YodaTheMaster

Sistem güzel mucize gibi birşey ancak kanal değiştirmek menülerde gezmek tam bir eziyet. Çok geç cevap veriyor sistem daha yemesi gereken fırınlar dolusu ekmek var.

airties air 7120 ile bahsettigin gibi menülerdeki yavaşlık yok.
    az da olsa var ama rahatsız edici degil.

motorola nın aletlerinde vardı herhalde yavaşlık
  • quote:

Goruntu kalitesi hakkinda yazmak isteyen yok mu arkadaslar ?

görüntü kalitesinin 82 ekran hdready lcd tv de degerlendirirsem tatmin edici . üstünde denemedim.

Teledünya kullanmış biri olarak ( kutusuz kartla kullandım ) . ortak kanallar arası değerlendirmemde ( TRTHD mesela ) , teledünyanın daha net oldugunu söyleyebilirim. ama tatmin edici tivibununkide
  • quote:

quote:

Sistem güzel mucize gibi birşey ancak kanal değiştirmek menülerde gezmek tam bir eziyet. Çok geç cevap veriyor sistem daha yemesi gereken fırınlar dolusu ekmek var.

vestel getirdiler bana. kanal listesini falan açınca bazen 5-10sn beklediğim oluyor.
  • quote:

quote:

quote:

vestel getirdiler bana. kanal listesini falan açınca bazen 5-10sn beklediğim oluyor.

değiştirilmesini talep edin airties ile. şuana kadar sorunsuz kullandım.
  • airties yokki ellerinde bende ilk vestel aldım çok yavaştı değşitirin dedim yeni yazılım vestel geldi airties hiç kalmamış öyle diyorlar
  • zaten 444'lü numaraya hiç ulaşamıyorum ki. işlem yapmak istediğiniz numara xxxxx ise 1'e basın diyor basıyorum yine aynı bant dönüyor işlem yapmak is...... twitter ttnet destekten mesaj attım bakalım cevap gelirse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: funkydansky

airties yokki ellerinde bende ilk vestel aldım çok yavaştı değşitirin dedim yeni yazılım vestel geldi airties hiç kalmamış öyle diyorlar

iki haftalik tivibucuyum. servis vestel verdi ve bu yeni yazilimli dedi. yazilimin gercekten yeni oldugunu nereden anlarim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemka2012

quote:

Orijinalden alıntı: funkydansky

airties yokki ellerinde bende ilk vestel aldım çok yavaştı değşitirin dedim yeni yazılım vestel geldi airties hiç kalmamış öyle diyorlar

iki haftalik tivibucuyum. servis vestel verdi ve bu yeni yazilimli dedi. yazilimin gercekten yeni oldugunu nereden anlarim?

yazılım zaten otomatik güncelleniyor diye biliyorum . olmayadabilir.

baskıda bulunun menüler yavaşsa değiştirirler zorundalarda. oyle iş mi olur 3 sn de menü acılsın 3 sn de kanal sec .
  • kutusunda yazıyordu ilk gelen 06/11 ikincisi 11/11 versiyonuydu galiba öle dedi kuran arkadaş biraz daha hızlı ama hala takılma var
  • 5.1 kanal ses veren (Airties SPDIF@ten) TV kanali var mi TIVIBU'da ?
  • quote:

5.1 kanal ses veren (Airties SPDIF@ten) TV kanali var mi TIVIBU'da ?

yok diye biliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.