Şimdi Ara

TTNet TİVİBU EV [ANA KONU] (239. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.557
Cevap
54
Favori
427.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 237238239240241
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar TİVİBU için bir sorum olacaktı;

Acaba Tivibu üzerinden kayıt ettiğimiz bir yayını, daha sonra kendi bilgisayarımıza kaydedebiliyor muyuz?

Saygılar
  • Tivibu uydu kayıtları şifreli, dediğiniz Tivibu uyduda olmuyor.

Tivibu evi bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mnihatgokcek -- 11 Nisan 2020; 20:37:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar arkadaşlar tivibuda canlı yayın izlerken bir sorun yok ancak geri alınca durdurup sonra izleyince vs ping değerleri altüst oluyor daha önceden indirip(interneti kullanmadığımız zamanlarda) daha sonra interneti etkilemeden izleme şansımız var mı? Program kaydet dedim ancak kaydetti mi etmedi mi anlayamadim sildim daha sonra.

• "Programı kaydet" dediğiniz de, programın bitmesi gerekiyor izleyebilmeniz için.

Canlı yayın ile, geriye sardırarak izlemek aynı değil. Geriye sardırarak izlediğiniz de, internetten film izleme ile aynı mantığı kullandığından pinginiz yükselecektir.

Size önerim: oyun oynarken geriye sardırarak izleme yapmamanız. 7 gün içerisinde izleyebileceğiniz programları kaydetmenize gerek yok, oyun oynamadığınız zaman "rehber" butonuna basıp, programı seçerek izleyebilirsiniz. 7 gün içerisinde izleyemeyeceğiniz programları ise kayıt ederek izlemeniz en sağlıklısı olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aktfoskta -- 24 Nisan 2020; 23:39:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aktfoskta

"Programı kaydet" dediğiniz de, programın bitmesi gerekiyor izleyebilmeniz için.

Canlı yayın ile, geriye sardırarak izlemek aynı değil. Geriye sardırarak izlediğiniz de, internetten film izleme ile aynı mantığı kullandığından pinginiz yükselecektir.

Size önerim: oyun oynarken geriye sardırarak izleme yapmamanız. 7 gün içerisinde izleyebileceğiniz programları kaydetmenize gerek yok, oyun oynamadığınız zaman "rehber" butonuna basıp, programı seçerek izleyebilirsiniz. 7 gün içerisinde izleyemeyeceğiniz programları ise kayıt ederek izlemeniz en sağlıklısı olacaktır.
    Dediğinizi anladım peki bitmiş bir programı kaydedip (örneğin gece saatlerinde) daha sonra izledigimizde yine internetten izlemiş mi oluruz yoksa indirip izlemis gibi mi oluruz?

• MeriCT kullanıcısına yanıt
    Hayır, indirip izlemiş olmuyoruz. Yine sunucular arkaplanda veriyi indiriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aktfoskta

Hayır, indirip izlemiş olmuyoruz. Yine sunucular arkaplanda veriyi indiriyor.
    Anladim keşke indirebilme olsaymış

• tivibu hd bir kanal açıkken kaç mbps hız azaltıyor?
    Mesela 24 mbps kullanıyorum tivibuda hd bir kanal açık bilgisayardaki
    download hızı ne kadar azalır kaç mbps'ye düşer?
  • 5-6 yer.
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    8 mbps kayıp yaşatıyor normalde 24 mbps kullanıyorum hattıma 32 mbps tanımlanmıştı 8 mbps kayıp yüzünden şimdi upload
    hızlarını 2 katına çıkardılar ve tekrardan paket hızım olan 24mbps olarak güncellemişler
    o kadar saçma bir sistemleri var ki tivibu kullanan her kullanıcıya 8 mbps download hızını ek olarak otomatik olarak tanımlamaları lazım fakat bu
    şirket bilerek tanımlamıyor haberi olmayan insanları sömürüyor tivibu kullanan herkes bilseydi bu olayı
    bu firma herkese aradığında arıza kaydı açtırır ve ek 8 mbps download tanımlardı
    ama malesef işler öyle değil şimdi upload hızlarının eskiye döneceği süreyi bekleyeceğim 1 haziranı yani ve
    sonra tekrar arıza kaydı açtıracağım 1 kez aramamda yetmeyecek doğru düzgün bunu kabul edecek işini bilen bir müşteri temsilcisi bulana kadar defalarca aramıştım 2 yıl önce
    arkadaş yemin ediyorum insanları deli etmekte 1 numaralar hizmet 0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grikurtccc -- 30 Nisan 2020; 21:24:53 >
  • Merhaba;

1- Mevcut tivibu uydu aboneliğimi uyduyu sonra teslim etmek şartıyla iptal edebilir miyim? Kullanmadığım halde fatura ödüyorum ve il dışında olduğumdan dolayı uyduyu uzun bir zamana kadar teslim etmek gibi bir durumum yok.

2- Tahahhüttüm bitti,sonrasında uygun teklif almam için ne yapmam lazım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pharm4vita

Merhaba;

1- Mevcut tivibu uydu aboneliğimi uyduyu sonra teslim etmek şartıyla iptal edebilir miyim? Kullanmadığım halde fatura ödüyorum ve il dışında olduğumdan dolayı uyduyu uzun bir zamana kadar teslim etmek gibi bir durumum yok.

2- Tahahhüttüm bitti,sonrasında uygun teklif almam için ne yapmam lazım?
    1 hafta içinde teslim etmeniz gerek. Yoksa uydunun parasını alırlar. 3 gün önce teslim ettim bende. Mh den en son 15 tl civarı teklif geldi kabul etmedim. Heralde dip fiyatları bu. Teslim ederken imza falan istediler. Sizin gitmeniz gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: mnihatgokcek

Tivibu uydu kayıtları şifreli, dediğiniz Tivibu uyduda olmuyor.

Tivibu evi bilmiyorum.
    Tivibu evdede açılmıyor.

• esmile E kullanıcısına yanıt
    Hayır kaydedemezsiniz. Ancak Tivibu uygulaması üzerinden izleyebiliyor olmanız lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tivibu uydu 15tl oüyorum hepsi açık devredebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Hocam hızınız düşük verimli olmaz Tivibu IPTV şuradan bir sorgu yapın isterseniz altyapınızda fiber varmı görelim, ona göre bir tavsiyede bulunmak daha doğru olur.

www.milleni.com.tr/fiber-nerede
    tivibu uyduda şöyle bir şey var. mod değiştir dediğimde normal recevir oluyor

bunda da mod değiştir deyince internetten değilde uydudan izleyebilir miyim

var mı aynı seçenek
  • aahastra A kullanıcısına yanıt
    Tivibu'nun iki farklı türü var hocam.

Tivibu IPTV ve Tivibu Uydu.

Tivibu IPTV, uydudan bağımsız olarak tamamen internet altyapısını kullanarak çalışır. Bu sayede daha kaliteli yayın alma ve aktif yayın (ileri geri sarma, durdurma, hazır içerikleri izleme gibi) özelliği bulunur. Son yıllarda meşhur olan kaçak IPTV yayınları ile karıştırmayın, IPoE protokolü üzerinden çalışan klasik uydu yayınındna daha üstün bir teknolojidir.

Tivibu Uydu ise bildiğimiz D-Smart, Digiturk gibi uydu ile çalışan bir sistem. Haliyle IPTV'de olan aktif özellikler bulunmaz, bu sebeple web TV mantığıyla çalışan bir kısmı daha bulunur internet üzerinden ancak IPTV'nin kalitesinde, işlevsel bir özellik olmaktan uzaktır.

Tivibu IPTV internet altyapısı üzerinden çalıştığı için fibere erişiminiz yoksa tavsiye etmem. Eğer verdiğim linkten sorgu yaparsanız fibere erişiminiz olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Eğer fibere erişiminiz varsa kesinlikle IPTV'yi öneririm.
  • Tivobu ev (iptv) kullanicisiyim.
    Suan cihaz olarak Airties 7200 modeli var bende.
    Cihazda ve kumandada yaşadığım sıkıntılar oldu bu nedenle cihaz degistirmesi icin servise basvuracagim.

Suan en guncel ve sorunsuz olan cihaz marka model nedir acaba?

Galiba Airties 7205 varmis bide Vestelin bir modeli varmis.
    Benimki cok sorunlu degildi ama almisken daha hizli daha yeni cihaz varsa onu isteyeyim diyorum.

• Selamlar

Taşınma sebebi ile Teledünya ‘dan farklı bir platforma geçeceğim.
    Gideceğim yerde fiber yok. Aşağıdaki seçeneklerde arada kaldım.
    Fiber olmadığı için Tivibu Uydu ya yöneldim, Dsmart ta Turk Telekomalr yapısı kullanıyor bildiğim kadarı ile.
    Hangisini tavsiye edersiniz? tivibu uydu’ nun cihazı bi aralar vestelmiş ve şikayetler vardı onunla ilgili şu an hangi marka cihaz veriyorlar performansı nasıl?

Peşinen teşekkürlerimle

Tivibu Uydu 12mps Limitsiz internet + Sinema Paketi (110TL)
    Dsmart 10mps Limitsiz + Film/Dizi Paketi (95TL)

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Tivibu'nun iki farklı türü var hocam.

Tivibu IPTV ve Tivibu Uydu.

Tivibu IPTV, uydudan bağımsız olarak tamamen internet altyapısını kullanarak çalışır. Bu sayede daha kaliteli yayın alma ve aktif yayın (ileri geri sarma, durdurma, hazır içerikleri izleme gibi) özelliği bulunur. Son yıllarda meşhur olan kaçak IPTV yayınları ile karıştırmayın, IPoE protokolü üzerinden çalışan klasik uydu yayınındna daha üstün bir teknolojidir.

Tivibu Uydu ise bildiğimiz D-Smart, Digiturk gibi uydu ile çalışan bir sistem. Haliyle IPTV'de olan aktif özellikler bulunmaz, bu sebeple web TV mantığıyla çalışan bir kısmı daha bulunur internet üzerinden ancak IPTV'nin kalitesinde, işlevsel bir özellik olmaktan uzaktır.

Tivibu IPTV internet altyapısı üzerinden çalıştığı için fibere erişiminiz yoksa tavsiye etmem. Eğer verdiğim linkten sorgu yaparsanız fibere erişiminiz olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Eğer fibere erişiminiz varsa kesinlikle IPTV'yi öneririm.
    hocam tivibu ev ıp tv özelliğini biliyorum açıklamaların için ayrıca teşekkür

sormak istediğim hani oldu yaa

internette sıkıntı olursa arada

normal uydu recivirine geçer mi cihaz

tivibu evde 2 mod vardı bir tivibu kanak sıralaması

diğer modda cihazı normal reciver gibi kullanabiliyordun kendi kanal sıralaman vs
  • 
Sayfa: önceki 237238239240241
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.