Şimdi Ara

TTNET'TEN TÜRKNET'E GEÇİLİR Mİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
3.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar, Nisan ayında taahhüdüm bitiyor. 24 m/bit hız 75 gb kota için 59 TL ödüyorum. Ttnet bana yeni taahhüt için 67 TL fiyat verdi. Bulunduğum bölgede Türknet 35 m/bit hız verebiliyor. Ancak açılan konuları görünce içim karardı. Türknet ne ara bu hale geldi? Ne dersiniz, Ttnet ile devam mı etmeliyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hayatının hatasını yaparsın. AKN’yi mumla arasın. MH desen muhatabın yok. Kal orda bence

• Jovi kullanıcısına yanıt
    Uyarı için teşekkürler eyvallah hocam... AKN sorun değil, son dakika bir şerefsizlik olmazsa bu yılın sonunda kalkıyor. Benim anladığım Türknet artan müşteri sayısına göre hizmet kalitesini artıramadı. Çoğu yerde zaten Türk Telekom'a muhtaçlar. Galiba en iyisi yine Ttnet ile devam etmek.

• hattını kapatmadan taşıma yöntemi ile geçer isen sıkıntı yaşamazsın, Türknet veya netspeed gibi taahhütsüz alternatif firmalara bakın derim. Hat kalitesi bölgeden bölgeye değişebiliyor bende en başta içim kararıp korkuma evdekini kapatmadan yenisini açmıştım daha sonra tamami ile türknet e geçtim daha öncesinde 25 mbit sol fiber kullandım 4 yıl ondan önce smile adsl 1 mbit şu anda 75/2 türknet sıkıntısız kullanıyorum,

kısacası denemeden bilemezsin

Not: Arızalarım ile 24 saatte dönüş alıyorum ben Türknet de

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1.5 sene önce geçtim ben.
    sabah geçiş gerçekleşti. modemden kullanıcı adı şifreyi güncelledim. interneti kullanmaya devam ettim. nerdeyse kesintisiz geçiş oldu.

turknetten ttnete geçiş olmuyor ama .birkaç kez sordum ttnete. turkneti iptal et öyle gel abonelik açalım dediler.cahil olduklarından bilmiyorlardı sanırım.

• e_capkan kullanıcısına yanıt
    pek onlara geçen olmadığı için bilmiyor olabilirler(superonline dan tt ye numara taşıma yapar iken 10 dakika hangi evrak ile nasıl yapıyorduk oluyor muydu yahu ikilemine düştüler """numarayı türknet e taşımak için """ ) ya da yapa sanmışlardır. (YAPA dan TT ye geçilemez - Taşıma ancak vae den vae ye yapılır)

• quote:

Orijinalden alıntı: kütahyalı_ramazan

pek onlara geçen olmadığı için bilmiyor olabilirler(superonline dan tt ye numara taşıma yapar iken 10 dakika hangi evrak ile nasıl yapıyorduk oluyor muydu yahu ikilemine düştüler """numarayı türknet e taşımak için """ ) ya da yapa sanmışlardır. (YAPA dan TT ye geçilemez - Taşıma ancak vae den vae ye yapılır)

aynen yapa dan vae ye port değişmeden geçilmez. telefon numarası taşıma olayını bile bilmiyorlar :)

• e_capkan kullanıcısına yanıt
    ki bu bayi değil genel müdürlük, zaten sabit hatta numara taşımayı bir tek müdürlükler yapabiliyor (pro eleman olması lazım yani)

• Bende baya tereddüt yaşamıştım. Geçiş yaptım şimdilik bir sorun yok gayet iyi gidiyor.

• Netspeed de düşünebilirsin.

• Eğer ADSL yada VDSL kullanıyorsanız , TTNete devam etmek çok MANTIKSIZ ve Yanlış bir seçim,

Hattı taşıyın kesintisiz aynen devam edin , yeni tesislerde işin içine altyapı sağlayıcı firma olan TTnin elemanları girdiği için hatalı işlem yaparlarsa birkaç gün uzayabiliyor düzeltmeleri , hattı taşırsanız bir sıkıntı yok port aynı port hizmet aynı hizmet sadece modemi şifresini ve kullanıcı adını güncelleyeceksiniz.

• Bence hattında sıkıntı olmayan ve halihazırda VDSL portunda olanlar şansını deneyebilir.

Ben ttnet 35 mbit 100 gb akn li paket kullanıyordum taahhüt bitince türknete başvurdum. Belgeleri yolladım 6.günde internet bağlandı. Geçiş esnasında birkaç saat internetsiz kaldım sadece. Türknette yaşadığım en büyük sıkıntı pingin ttnete göre 10-20 ms fazla olması. Ancak akn olmadığı için hızın düşmemesi ve fiyatının daha uygun olması sebebiyle şikayetim yok. Ayrıca ttnette dns ile giremediğim sitelere (imgur wikipedia gibi) türknette dns ile rahatça girebiliyorum. Ben sabit telefon kullandığım için netspeed bana uymadı yoksa ona da geçiş yapabilirdim. Ttnette kalmak yerine bence fırsatları değerlendirin olmadı tekrar dönersiniz.

• Selfservice S kullanıcısına yanıt
    Evet hocam Vdsl kullanıyorum. Tarifem 24/75 genellikle 22 m/bit hız alıyorum. Türknet her açıdan daha cazip ancak okuduğum yorumlarda memnun olan yok gibi. Denemekle birşey kaybetmem ama Türknet de iptal konusunda da sıkıntı yaşayanlar var. Beni o kısmı düşündürüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vaskin77 -- 12 Mart 2018; 15:51:18 >
  • vaskin77 kullanıcısına yanıt
    İptal yerine başka bir iss ye taşıma yapın hocam siz değil onlar uğraşsın türknetle

• Ben geçiş yaptım şuan mutluyum. Türknet mi! Bir daha tövbe bulaşmam.
  • fofer kullanıcısına yanıt
    Hayırdır hocam, nasıl bir sıkıntı yaşadınız?

• bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 17 Temmuz 2020; 21:26:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vaskin77

Hayırdır hocam, nasıl bir sıkıntı yaşadınız?

Akşamları 3 mbit hız ile cebelleşmekten bıkmıştım. AKN kaldırıldıktan sonra bu sıkıntı başlamıştı, çözüme kavuşturulmayınca iptal ettirmiştim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.