Şimdi Ara

TTNet'in BTK'ya yaptığım şikayete verdiği çok garip cevap

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • BTK'ya yaptığım şikayeti aynen yazıyorum:

www.ttnet.com.tr adresinde ana sayfada 2 si 1 arada kampanyası için 24 ay sabit fiyat garantisi verildiği yazıyor. Fakat hem koşullar bölümünde hem de bayideki sözleşme tutanaklarında her yıl ocak ayında zam yapılacağı belirtilmektedir. TTNet ana sayfasında sabit fiyat garantisi verdiğini söylemekte fakat bu sözleşmede yazmamakta tam tersi her yıl ocak ayında zam yapılacağı belirtilmektedir. TTNet müşterilerini reklamlarında kandırmaktadır.Aldatıcı reklam yapmaktadır.

TTNet'in verdiği cevabı aynen aktarıyorum. (Garip olan kısmı koyu yaptım)

Sayın ..............,

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu üzerinden şirketimize iletmiş olduğunuz şikayetiniz hakkında gerekli inceleme ve çalışmalar titizlikle yapılarak tamamlanmıştır.

Yapılan inceleme neticesinde;

Kampanyada indirim süresi bittikten sonra mevcut internet paketinizin yürürlükteki aylık yürürlükteki ücreti üzerinden faturalandırılmaya başlarsınız. 2'si Bir Arada Kampanyasın 24 ay taahhütlü / 24 ay indirimlidir.http://www.ttnet.com.tr/bireysel/kampanyalar/Sayfalar/Ikisi-Bir-Arada-Kampanyasi.aspx internet adreslerinde koşullar bölümünde ” İnternet aylık paket ücreti ve kota aşım ücretine her yıl Ocak ayında %7’yi aşmayacak şekilde fiyat artışı yapılacaktır. “ bilgisi yer almaktadır.

TTNET’in sunduğu son tarifeler ve kampanyalar hakkında bilgi almak için;

 444 0 375 numaralı TTNET Çağrı Merkezi’ni arayabilir,
     Tarifeler içinhttp://www.ttnet.com.tr/web/230-1156-1-1/tur/evde_ttnet/baglanti_cesitleri__adsl/nedir_#sekizlimitsizscrl
     Kampanyalar içinhttp://www.ttnet.com.tr/web/250-1171-1-1/tur/evde_ttnet/evde_ttnet/kampanyalar internet adreslerine ulaşabilirsiniz.

Çağrı merkezi iletişim ekibimizce 26.10.2013 tarihinde telefon ile arandığınız, konu ile ilgili tarafınıza bilgilendirme yapıldığı anlaşılmıştır.

Bilgilerinize arz ederiz.

Saygılarımızla.
    04/11/2013 15:00:08

Hem 24 ay indirimli diyorlar hem de her ocak ayında %7 yi aşmamak üzere zam yapılacaktır diyorlar.

Ben zaten bu durumu şikayet ediyorum. Kandırmayın insanları diyorum onlarda ne cevap veriyorlar.

TTNet'in verdiği cevabı anlayabilen var mı?

Unutmadan beni aradıkları doğru fakat bana hiçbir bilgi vermediler. Sadece neden şikayet ettiniz diye sordular bende durumu anlattım çelişkili reklamınız var dedim tamam deyip görüşmeyi sonlandırdılar ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maximilanos -- 4 Kasım 2013; 20:43:22 >

• laf canbazları
  • Başka ülkede yapamazlar bunu adamın iflağını keserler de türkiye olunca hem 24 sabit fiyat garantisi der 3 ay sonra zam yaparlar
  • BTK da işe ciddiyetle yaklaşmazsa olan tüketiciye olur. Benzer şekilde ilgili kuruma şikayetimi ilettiğimde laf cambazlığı yaptılar. Ne diyeyim arkadaşım uğraşırım dersen sözleşmenle tüketici hakem heyetine git. Belki orada sağduyulu birilerine denk gelirsin.
  • Bende BTK aracılığı ile yaptığım birkaç başvuruda TTNET'in komik ve bol yalanlı cevaplarına maruz kalmıştım. Şaşılacak durum değil. Hatta senin yaptığın başvurudaki yanıt kağıt üzerinde geçerlidir. Burada sorun BTK'nın TTNET'in sana imzalattığı taahüt sözleşmesine nasıl böyle aykırı bir madde koyabilmesine ses etmediğidir. Asıl şikayet muhatabı bence BTK.
  • Verilen cevapta akılları sıra kampanyanın bitiminde fiyatlara yüzde 7 den fazla zam yapmayacağız dedik demişler. Yani müşteriyi af edin salak yerine koyuyorlar. Hani siz okuma özürlüsunüz hemde anlama biz orda ne yazdık siz ne anlamışsınız diyorlar.

Geçmiş senelerde taahhütlü kampanyaya zam yapmışladı şikayet edildi paralar geri ödenmişti hala akılları başlarına gelmemiş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • telekom, internet şirketleri ve gsm operatörleri lehinde icraatlerde bulunan ve bunları kollayan btk den ne beklersin.
    uyan millet btk şirketkerin çıkarlarını koruyor, vatandaşın aleyhinde duruyor!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

Verilen cevapta akılları sıra kampanyanın bitiminde fiyatlara yüzde 7 den fazla zam yapmayacağız dedik demişler. Yani müşteriyi af edin salak yerine koyuyorlar. Hani siz okuma özürlüsunüz hemde anlama biz orda ne yazdık siz ne anlamışsınız diyorlar.

Geçmiş senelerde taahhütlü kampanyaya zam yapmışladı şikayet edildi paralar geri ödenmişti hala akılları başlarına gelmemiş.

Ben şunu söyledim onlara 24 ay sabit fiyat garantisi var diyorsunuz da neden sözleşmenin hiçbir yerinde bu söyleminiz yok?

Aldığım cevap: Cevap vermiyorlar ki

Ben taahhüt vermedim 24 ay sabit fiyat garantisi olduğunu sitesinde görünce bayiye gittim. Üşenmeden sözleşmeyi okudum. Fakat hiçbir yerinde 24 ay sabit fiyat garantisi yazmıyordu. Bende başvurmadım. Bayi görevlisi abi yazmıyor sabit fiyat garantisi yok aldatmaca yapıyorlar zamanında da yaptılar böyle çok şikayete gelen oldu sonra bizi uğraştırıyorlar milletle biz papaz oluyoruz dedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: B o S c H

quote:

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

Verilen cevapta akılları sıra kampanyanın bitiminde fiyatlara yüzde 7 den fazla zam yapmayacağız dedik demişler. Yani müşteriyi af edin salak yerine koyuyorlar. Hani siz okuma özürlüsunüz hemde anlama biz orda ne yazdık siz ne anlamışsınız diyorlar.

Ben şunu söyledim onlara 24 ay sabit fiyat garantisi var diyorsunuz da neden sözleşmenin hiçbir yerinde bu söyleminiz yok?

Aldığım cevap: Cevap vermiyorlar ki

Ben taahhüt vermedim 24 ay sabit fiyat garantisi olduğunu sitesinde görünce bayiye gittim. Üşenmeden sözleşmeyi okudum. Fakat hiçbir yerinde 24 ay sabit fiyat garantisi yazmıyordu. Bende başvurmadım. Bayi görevlisi abi yazmıyor sabit fiyat garantisi yok aldatmaca yapıyorlar zamanında da yaptılar böyle çok şikayete gelen oldu sonra bizi uğraştırıyorlar milletle biz papaz oluyoruz dedi.

Nesli tükenmekte olan bayi görevlisine denk gelmişsin. Kutlamak lâzım. Tabi şu da var, sözleşmeyi müşteriye geçirmeden önce senin gibi gözü açık olan ve sözleşmeyi inceleyen kişiler dışında kaç vatandaşa bu uyarıyı yaptı günahı boynuna. Daha öncede dediğim gibi, hukuka aykırı madde koymak ve 'sabit fiyat' algısı yaratmak düpedüz dolandırıcılıktır. Bence yargı kararı çıkmadan BTK kılını kıpırdatmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bankalarda artık dava açmayacağım yazılı kağıtlar imzalatarak kredi veriyorlar. Ama mahkeme bunu hükümsüz saydı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu normal durum üfe tüfe oranında her yıl zam yapılıyor sabit fiyat bile olsa bir sonuç elde edemezsiniz.
  • 4 yıl sonra gelen up.

Telekom bunu hep yapıyor. Taahüt diyince millet hemen atlıyor. Sabit fiyat garantisi ayrı bir olay. İndirim ayrı bir olay. Tarifenin Taahütsüz fiyatı yıllık olarak zamlanınca aynı zammı sende tadıyorsun ama zamlı fiyat üzerinden indirim almaya devam ediyorsun. Ben böyle anlıyorum. İnsanları kandırmaca konusunda çakma müslüman kurumlar gibisi yok.

• at alinin g.. velinin memlekette kim kime tumtuma btk nın adı var ortada hiçbir şey yok kaçoncı yüzyılda yaşıyoruz verilen hizmet kalitesi 0 ayıp bee
  • Altyapı için şikayette bulundum port yok bu yüzden getiremiyoruz denildi ve ceoya şikayetimin ardindan 2 hafta sonra evime bağlanti sağlandi türk telekom ciddiyetsiz bi firma şaka gibi bi yönetimi var

• ceoya nasıl ulaşabiliriz varmı adresi sizde saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkaninn59

Altyapı için şikayette bulundum port yok bu yüzden getiremiyoruz denildi ve ceoya şikayetimin ardindan 2 hafta sonra evime bağlanti sağlandi türk telekom ciddiyetsiz bi firma şaka gibi bi yönetimi var

ceoya nasıl ulaşabiliriz varmı adresi sizde saygılar.
  • notropil kullanıcısına yanıt
    Paul Doany , twitterdan tweet atıcaksın .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jrsmurfs

Paul Doany , twitterdan tweet atıcaksın .

ok. sağol.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.