Şimdi Ara

TTNET, Fiber internet paketlerini 81 ilde kullanıma sunacak (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
626
Cevap
1
Favori
53.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam cat 6 kabloyu bildiğin telefon kablosu gibi kullandılar işte :) İkili RJ11 prizler varya onlardan yaptılar duvara cat6 daki 6 kablodan 4 ünü 2 - 2 ayırarak iki ayrı RJ11 dişi kısma bağladılar.

Yani Eve ayrı ayrı telefon ve cat6 (RJ45) uçlu hat çekilmedi. Aslında bu hali ile bile 100metrede en az 100mbps alırız yerel ağda olduğu gibi sağlam şekilde 25mbps falan alınsa düşük ping ile bana yeterde artar bile. Gerçi 25mbps / 768kbps upload yaparlarsa ozaman işte çok komik olur. uploadında aartması laızm en azından 2mbps olsun yahu.
  • o dediklerin garip bi taşeron firma tam anlamıyla garip bana gelse soker atarım okabloyu
  • bizim buradakilerde de hiçbir kıpırdanma yok. Bari ben de genel müdürlüğe yazayım

telekom müdürlüğüne taahüdlü posta yolu ile mi başvurdun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Hocam cat 6 kabloyu bildiğin telefon kablosu gibi kullandılar işte :) İkili RJ11 prizler varya onlardan yaptılar duvara cat6 daki 6 kablodan 4 ünü 2 - 2 ayırarak iki ayrı RJ11 dişi kısma bağladılar.

Yani Eve ayrı ayrı telefon ve cat6 (RJ45) uçlu hat çekilmedi. Aslında bu hali ile bile 100metrede en az 100mbps alırız yerel ağda olduğu gibi sağlam şekilde 25mbps falan alınsa düşük ping ile bana yeterde artar bile. Gerçi 25mbps / 768kbps upload yaparlarsa ozaman işte çok komik olur. uploadında aartması laızm en azından 2mbps olsun yahu.

abi hakketen böleyse yuh diyorum. cat6 yı telefon içinde kullandılarsa hakketen ttnet bitmiştir. hiç cat6 yı telefon için kullanılırmı? bi kerem onun bir ucu vardır. o uçta 8 diş varsa kullanılmasa bile bazıları o açılmaz. bizim evdeki modemler bile ethernet ile taktığımız 4 tanesi dolu 4 tanesi boştur her zaman. biz hiç ucunu açıp modemin tellerine bağlıyormuyuz. direk takıyoruz modemde pc de ona göre ayarlıyor takar takmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: mephistopheless

quote:

Orijinalden alıntı: taxofgod

Ben şuan 8mbps NETlimitsiz deyim. Beni otomatik olarak fibere mi geçircekler

öyle olacak. eskişehirdeyim bende aynı tarifeyi kullanıyorum.
    1ay oldu apartmana kutu getirdiler fiber kablo çekip.
    Ama hiç iyi olmayacak görürsünüz.
    TTNET e güvenim sıfır sıfır sıfır.

hocam aklın varsa geçme derim otomatik geçireceklerse bile siz beni adsl den ayırmayın de. ethernet kablosunuda arkadaşın dediğine göre ucunu açıp telefon hattı yapmışlar. vay anam vay. fiberi bulan görse isyan eder

• quote:

Orijinalden alıntı: brev

quote:

Orijinalden alıntı: wooxym

Sonucu görünce kimse korkmasın, ve sorulmadan cevap vereyim.
    Evet burası benim ofisim gördüğünüz hızı burda kullanılıyorum.
    Sadecehosting 'in VPN alt yapısı ise tünel açılarak kullanılıyor.
    Aylık maliyetim 265 TL Bu en düşük hızlardan biri, kullandığım port 2 Gbps paylaşımsız. Anlık olarak yükselir asla 150 mbit altına inmez.
    TTNET 'e kapak olsun buda :)

TTNET, Fiber internet paketlerini 81 ilde kullanıma sunacak

ARKADAŞ KAYNAĞINA YERLEŞMİŞ...

NATURAL SPRİNG İNTERNET!!!

güzel abim canım abim. tamam maşallah güle güle kullanda. burda birysel onu verebilecek şu an sence varmı? ve ayrıca senin internet sağlayıcın nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: desi88

10 dakika önce türk telekom müdürlüğünden mühendis telefon etti.Uzun uzun açık ve dobra bir dille anlattı.1 evet resmini eklediğim fotoları ve çalışmaları onayları ve maksimum 1-2 ay içerisinde fibernet alıcağımızı söyledi.Neden 1-2 ay ?.Anlattı bende siz anlatıyım bu tamamen belediyelerin izni ve genel müdürlüklerin onayına kalmış bir işmiş.Belediyeler bu tip kutu veya santrallerin kaldırım gibi bölgelre kurulmasına izin vermiyormuş.2. bu cihazlar çok geç ellerine ulaşmış ve yetersizmiş.3.Fiber obtik bile olsa Teoride ve uygulamada test ettikleri bakır kablodan verilcekmiş.Evet daha önce çakma fiber demiştik uzun uzun mühendis anlattı bakır kablolarımız cat6 lar kadar kalitelidir ve 300 metre alan içerinde 100 mbit hız aşımına uğramadan kesin destekler dedi yani benle kutu arası 20 metre falan olduğu için ben tam hız alabilceğim ama tartışmaya devam ettik neden ve mühendiste benim söylediklerimi kabul ediyor.Dobra dobra bakırdan vericez diyor çünkü semp müstekil evlerle dolu bir semp her eve kutu kurmak zor belediye izni zor veriyor .Bunun için evlere kutu gelmeyebilir ilk aşamada onun yerine bu büyük kabinlerden fazla koyup mesefe aralıklarını azaltarak 300 metre içerisindeki evlere bakır üzerinden hız vermek.1-2 ay içeriside taşeron firmalar ve belediye izinleri alınırsa fiber (ama bakır kablo üzerinden cat6 ve eve kurulan kutu değil )alıcağımı söyledi.Fiber kablolarında semptime yaklaşık 2 sene önce döşendiğini hazır olduğunu söyledi yani ıslarla işleme geçmemesinin sebebini belediye den alınacak izinler ve taşeron firmaların hızına kaldığını belirtti.Açıkca bakır kablo olayını söylemesi ve dobralığını gördüğümde bende şaşırdım ama olay bu bekliyeceğiz.Bu arada süper online ın sitelere direk bu hizmeti sağlaması hatta evlere de bir an önce vermesine sevineceklerini söyledi hatta süper online veriyorsa direk alın dedi.Çünkü rekabet olursa daha fazla hizmet ve kalite geliceğini oda biliyor.

hocam tamamda evimizdeki prizden routure cat6 kabloyu nasıl sokacaz ya dalgamı geçiyolar nedir? fiber için cat6 kabloyla routre girmesi lazım. adamın dediği doğru mesafeyi azaltmak tamamda nasıl bir işleyiş olacak işin içinde?

• quote:

Orijinalden alıntı: amedjhN

Gaziantepden yazıyorum , hıza bak ve pinge bak allah'm ya

Kardeş16megabit mi internetin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: eozenir

quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Hocam cat 6 kabloyu bildiğin telefon kablosu gibi kullandılar işte :) İkili RJ11 prizler varya onlardan yaptılar duvara cat6 daki 6 kablodan 4 ünü 2 - 2 ayırarak iki ayrı RJ11 dişi kısma bağladılar.

abi hakketen böleyse yuh diyorum. cat6 yı telefon içinde kullandılarsa hakketen ttnet bitmiştir. hiç cat6 yı telefon için kullanılırmı? bi kerem onun bir ucu vardır. o uçta 8 diş varsa kullanılmasa bile bazıları o açılmaz. bizim evdeki modemler bile ethernet ile taktığımız 4 tanesi dolu 4 tanesi boştur her zaman. biz hiç ucunu açıp modemin tellerine bağlıyormuyuz. direk takıyoruz modemde pc de ona göre ayarlıyor takar takmaz.

Merakla bekliyoruz işte

• Kısa VE Öz TTNET Pişmanlıktır
  • Mbps'ye kadar olayı işi bozuyor.
  • ttnet kullanmayın arkadaslar bu adamlar kullanıcıya tahhut yaptırana kadar herseyı ok deyıp yağlayıp ballıyolar ama sonradan bakıyosunuzkı kotanızda sınır var hızınızda azalma ıllallah ettım en sonunda gectım (dopıng adsl le tavsıyem HERKEZ DUYSUN TTNET KULLANMAYIN...
  • Arkadaşlar öncelikle kullandığım sistem tabiki bireysel, Ümraniye 'de büyük bir sanayi bölgesi içinde özel line to line ile fiber bağlantı ile kullanıyorum.
    Fakat TT artık C class ip satmıyor sattıklarınıda geri topluyor bu yüzden gidip tanıdık bir arkadaşım vasıtasıyla büyük bir veri merkezinden alarak kullandığım subnet tanımlattırdım.
    Orda "Hosting Internet Servisleri" yazması gayet doğal çünkü benim ripe net 'e verecek 10000€ param yok (bu parayı vermeden ip nize isim yazdıramazsınız).
    Aylık ödediğim tutar toplam herşey dahil 450 TL civarına geliyor bununla vpn to tunnel olarak bağlantı sağlıyorum. Benim asıl ihtiyacım download değil upload olduğu için böyle bir şey yapmak zorunda kaldım.
    Garanti edilmiş upload çıkışım 80 mbit / 3000 gb bw (aylık kota diyebiliriz) /ay limitlerinde bir hız alıyorum.
    Güzel yanı bilgisayarımda 1 Gbps bir çıkışa bağlı olduğu için min 150 mbit / maks. 800 mbit civarı hız alıyorum.
    Dediğim gibi bunu tek kullanma amacım işimin gereği çünkü dışardaki eriştiğim bilgisayarlara gün içinde en az 10-15 gb civarı veriler atmam gerekiyor.

O yüzden sunucu diyen veya servera rdp ile bağlanmış diyenlere selam ve saygılar ederim bilip bilmeden atışta bulunmasınlar lütfen.

• quote:

Orijinalden alıntı: the show must go on

quote:

Evet Kardeşim.Sınırsız Paket.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: the show must go on

quote:

Evet Kardeşim.Sınırsız Paket.

Bence 16 megabit şişirilme hiç bi farkı yok senin ping gene iyi 41 bizim burda 225ten aşağı ping yok berbat

• quote:

Orijinalden alıntı: eozenir

quote:

Orijinalden alıntı: mephistopheless

quote:

Orijinalden alıntı: taxofgod

Ben şuan 8mbps NETlimitsiz deyim. Beni otomatik olarak fibere mi geçircekler

öyle olacak. eskişehirdeyim bende aynı tarifeyi kullanıyorum.
    1ay oldu apartmana kutu getirdiler fiber kablo çekip.
    Ama hiç iyi olmayacak görürsünüz.
    TTNET e güvenim sıfır sıfır sıfır.

hocam aklın varsa geçme derim otomatik geçireceklerse bile siz beni adsl den ayırmayın de. ethernet kablosunuda arkadaşın dediğine göre ucunu açıp telefon hattı yapmışlar. vay anam vay. fiberi bulan görse isyan eder

Teknik olarak mümkün,yaptıkları şey çokta yanlış değil aslında...Zaten 1 GigaBit hız vermeyecekleri için Cat6 kablo içinde kullanılmayan iki kabloyu telefon hattı için kullanabilirler.Evlere fiber hat çekmek ve bu fiber kablonun bağlanacağı cihazın maliyetinden kurtulmak için ana hatlara fiber geri kalan hatlara CAT6 kablo çekiyorlar zaten evlere fiber kablo çekmenin çok fazla kazanımı yok(Eğer 10 Gigabit net kullanmayacaksanız.)

CAT6 kablo çok rahat 1 Gigabit veri aktarımı yapmak için yeterlidir.Acaba kaç abone 100mbit internet satın alabilecek.

Cat6 kablo 10BASE-T(10mbit) , 100BASE-TX (Hızlı Ethernet)(100mbit), 1000BASE-T / 1000BASE-TX (Gigabit Ethernet)(1000mbit) ve 10GBASE-T (10-Gigabit Ethernet)için uygun bir standarttır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brev -- 26 Şubat 2012; 3:31:39 >

• Doğru düzgün gelmeyen hizmete fatura ödüyoruz bari altyapı oluştursalar. İl merkezlerine var ilçelere yok ne anladık bu işten o zaman aynı faturayı ödemeyelim. Dediğim noktada Btk olaya el koymuş vadettiği hızı sağlayamayan operatöre ceza kesilecekmiş hadi bakalım hayırlısı.
  • Eyüp te oturuyorum burada fiber miber yok
    Alt yapı çalışması vs yok
    Fiber kutular kablolar hiçbirşey yok..

Bu fiber 7-8 senede anca gelir herhalde
  • ogerliler , önce mevcut yapıya odaklanın
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.